Autor Wątek: Zaskakująca sytuacja w PZW Bielsku-Białej dotycząca kontroli SSR  (Przeczytany 5016 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark

Luk, o czym Ty piszesz, przecież w SSR Żywiec jest gościu z zarządu okręgu Bielsko-Biała. Tym razem Ci nie wyszło.

A zawsze był? Dlaczego SSR Żywiec współpracowała z SWP Nasze Wody a teraz się jak widać żrą? Co więc mi nie wyszło? Przecież ci z Żywca byli przeciwko Durajowi i to bardzo mocno, i wcale nie płakali jak Polskie Wody ogłosiły zerwanie umowy dzierżawnej na dwa obwody rybackie.

Więc napisz co wiesz a nie piszesz pierdoły, bo inaczej tego nie można nazwać. Zmienili narrację i to mocno, więc napisz dlaczego zmienili. I szczególnie prosiłbym o wskazanie gdzie się myliłem, choć wcale nie twierdzę, że to nie jest możliwe. Do tego to chyba normalne, że ludzie tacy jak z SSR Żywiec chcą się dostać do władz gdy jest wojna domowa w okręgu z prezesem.

W okręgu opolskim rok temu było dwóch gości 'dobrych' (to znaczy naszych) w zarządzie okręgu i co? I jajco, Miś i tak robił co chciał, i nawet jakby to było z 5 takich to by było to samo.

Odnieś się też do tego co pisali ludzie na SWP Nasze Wody w przeciągu ostatniego roku. Kiedy się zmieniła narracja, z walki z PZW na współpracę? Bo ja zauważyłem to dopiero po poście Jędrzeja, który zapodał link. A tam jest ostro jak cholera, zwłaszcza razi konflikt pomiędzy prezesem SWP NAsze Wody a osobą która odpowiada w imieniu SSR Żywiec.

No i napisz dlaczego Polskie Wody miałyby przejmując PZW nie spowodować rozpadu lokalnych SSR. Skoro masz do mnie pretensje to oświeć mnie w tym temacie, bo jak widać ty wiesz, a to nie jest wiedza powszechna. Najlepiej napisz epopeję, z rozdziałem poświęconym dlaczego PW nie miałyby odebrać dwóch obwodów, gdy zarybienia były robione w fatalny sposób a rybostan jest fatalny, degradacja postępuje :P
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Ostatnio właściciel fundacji 'Ratuj Ryby' mówił w filmie jakie ma problemy, bo ktoś go podpierdzielił do US prawdopodobnie i wynikły spore problemy ze zbiórkami kasy. Tutaj więc byłby problem z uzyskaniem środków na utrzymanie. Dlatego społecznicy z Żywca nie mówią chyba tego, że wolą być z PZW niż odstrzeleni przez związek i skazani na samodzielność.

Gdyby wszystko było zgodnie z prawem nie miałby problemów.

Jasne. Ale jest problem ze zbiórkami i rozliczaniem tego, i ktoś kto by był prezesem takiego SSR utrzymywanego z programu Patronite, miałby dodatkową pracę a szczególnie odpowiedzialność. A odpowiedzialność to słowo klucz tutaj :) Bo mało kto jest chętny aby mieć taką na swoich barkach. A polski US jest wyjątkowo dociekliwy i upierdliwy, w niewielu krajach jest taki zamordyzm. Więc jest to dodatkowy powód aby SSR nie istniał. W PZW takich problemów nie ma, komendant SSR ma więc mniej na głowie do tego ma wsparcie władz okręgu, pomoc prawna też się znajdzie. To całkiem inne realia, nie widzę wielu osób które by się chciały czymś takim zajmować. DLatego upadek PZW to upadek większości SSR, co znów oznacza częstą samowolę nad wodami.
Lucjan

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 835
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Czcza gadka w Internecie gówno daje, nawet zabieranie głosu na zebranich gówno daje. Póki nie wymrze pokolenie w okolicach 60-70 lat póty będzie dziadostwo zarówno w PZW jak i Wodach Polskich. Koniec kropka. Leśne dziady z mózgiem z betonu przy władzy muszą zdechnąć, ani Ty, ani nilt z forum nic nie zmieni. Ani razem ani tym bardziej osobno. To wszystko jest walką z wiatrakami.
Dzierżno uzależnia

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder

Ostatnio właściciel fundacji 'Ratuj Ryby' mówił w filmie jakie ma problemy, bo ktoś go podpierdzielił do US prawdopodobnie i wynikły spore problemy ze zbiórkami kasy. Tutaj więc byłby problem z uzyskaniem środków na utrzymanie. Dlatego społecznicy z Żywca nie mówią chyba tego, że wolą być z PZW niż odstrzeleni przez związek i skazani na samodzielność.

Gdyby wszystko było zgodnie z prawem nie miałby problemów.

Michał, w Polsce to tak nie działa. Raz, że sama kontrola skarbowa jest niezwykle stresująca. Dwa, że zwyczajnie w świecie jest tyle przepisów, że zawsze znajdą coś, do czego się można przyczepić. Trzy, że naprawdę sporo było głośnych przypadków, a na pewno 100x więcej tych, które przeszły bez echa, gdy skarbówka niszczyła niewinne osoby...
Krwawy Michał

Purple Life Matters