Autor Wątek: Włamanie do piwnicy  (Przeczytany 2094 razy)

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Włamanie do piwnicy
« Odpowiedź #15 dnia: 31.01.2023, 22:21 »
Cytat: carl23
Zdjęli pasera pod sklepem w tym samym mieście, któregoś Policjanta tknęło, że gapi się na rower, który mają w bazie, w sensie kolorystyki, wyszedł gość ze sklepu, wylegitymowali, rzucili nr ramy na bęben i voila
Mi kiedyś koleś zdjął jeden rower z balkonu i nakrylem go jak do drugiego się dobierał. Bardzo szybko przyjechali kryminalni i wezwali psa. Rower znaleźli schowany w krzakach a pod rowerem plecak złodzieja z jego karta do bankomatu i dowodem osobistym 8)
Ale żeby nie było tak różowo to jak włamali mi się do mieszkania to na przyjazd policji pod drzwiami czekałem od 21 do 5 i umozyli z braku wykrycia sprawców w dwa dni. A policjant w protokole pisał "wentkarski "
Niestety umorzenie to znany problem, po rowerku również było UMORZONE i to zamyka im sprawę, natomiast sama rzecz wisi jako zgłoszenie i taki traf jak u mnie otwiera śledztwo na nowo. Fajnie misiowi skumulowali, kradł drobne rzeczy,  pewnie myślał, że nawet jak capną to będzie za drobne wykroczenie, a tu niespodzianka-połączyli kilka spraw w jedną i kumulacja i w pasiaki synka :)

Offline Szpadel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 54
Odp: Włamanie do piwnicy
« Odpowiedź #16 dnia: 31.01.2023, 22:31 »
Ja długo walczyłem ze swoimi mieszkańcami (jestem w zarzadzie wspólnoty) i od dwóch lat mamy monitoring... zero wlamów od tej pory.
Ta, kamery są dobre jak po pijaku odleje się na drzwi sąsiada ;)
U mnie też krzyczeli żeby monitoring założyć i co to dało? Złodzieje wpadli i z 6 bloków ze 40 rowerów w jedną noc wynieśli.
Mało tego jeden pojeb, który rościł sobie prawo do wymierzania sprawiedliwości przebił 25 opon w autach, które jego zdaniem były źle zaparkowane. Pięknie na kamerach było to nagrane i wszyscy bez wahania rozpoznali pajaca. Koleś odpowie tylko za posiadanie broni ;)

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 857
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Włamanie do piwnicy
« Odpowiedź #17 dnia: 31.01.2023, 22:46 »
Ubezpieczenia są słabe ja miałem włamanie to takie standardowe ubezpieczenie to parę procent wartości. Jak masz coś cennego to fajna opcja są czujki ruchu z alarmem. Wyje głośno wysyła ci SMS o zdarzeniu.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Włamanie do piwnicy
« Odpowiedź #18 dnia: 01.02.2023, 09:36 »
Ubezpieczenia są słabe ja miałem włamanie to takie standardowe ubezpieczenie to parę procent wartości. Jak masz coś cennego to fajna opcja są czujki ruchu z alarmem. Wyje głośno wysyła ci SMS o zdarzeniu.
A uruchamia to każdy kot i mysz. I powiadomienie dostaje cały blok plus okolica ;)

U mnie na osiedlu sklep tak obrobili, że co praktycznie drugą noc uruchamiali w nim alarm. Po kilkunastu takich pobudkach ludzie wymusili na właścicielu, żeby ten alarm wyłączył, bo żyć się nie da. No i jak wyłączył, to mu sklep obrobili.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Włamanie do piwnicy
« Odpowiedź #19 dnia: 01.02.2023, 09:42 »
Ubezpieczenia są słabe ja miałem włamanie to takie standardowe ubezpieczenie to parę procent wartości. Jak masz coś cennego to fajna opcja są czujki ruchu z alarmem. Wyje głośno wysyła ci SMS o zdarzeniu.
A uruchamia to każdy kot i mysz. I powiadomienie dostaje cały blok plus okolica ;)

U mnie na osiedlu sklep tak obrobili, że co praktycznie drugą noc uruchamiali w nim alarm. Po kilkunastu takich pobudkach ludzie wymusili na właścicielu, żeby ten alarm wyłączył, bo żyć się nie da. No i jak wyłączył, to mu sklep obrobili.
Z tym kot i mysz, to moze te stare tak mialy. Mam czujniki ruchu w domu, kota też mam i tak to jest ustawione, ze sierściuch jest niewidzialny. Za to ja juz kilka razy sam uruchomilem wycie.
Co do deugiej czesci się zgadzam, brat policjant mowil mi, ze to czesty sposob dzialania wlamywaczy.
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Włamanie do piwnicy
« Odpowiedź #20 dnia: 01.02.2023, 09:49 »
O ustawieniu czułości nie pomyślałem :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Włamanie do piwnicy
« Odpowiedź #21 dnia: 01.02.2023, 12:46 »
Jak byś mial ochotę, możesz do mnie podejchać i obczaić jak to dziala w połączeniu z kamerami - wszystko sterowane z telefonu.
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Włamanie do piwnicy
« Odpowiedź #22 dnia: 01.02.2023, 12:59 »
Ja mam 20 metrów od siebie teściową. Chcesz się licytować na system alarmowy? :D

Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Włamanie do piwnicy
« Odpowiedź #23 dnia: 01.02.2023, 13:11 »
Ja mam 20 metrów od siebie teściową. Chcesz się licytować na system alarmowy? :D

Heh wygrałeś 8)
Z pozdrowieniami,
Kamil

Online Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Włamanie do piwnicy
« Odpowiedź #24 dnia: 01.02.2023, 14:33 »
Ja mam 20 metrów od siebie teściową. Chcesz się licytować na systeam alarmowy? :D

Wyrazy współczucia 😛

Kuba nie zazadrosze sytuacji,ciarki przechodzą.
Jedynym wyjściem,jest chyba nie trzymanie niczego wartościowego,lub wymiana drzwi do piwnicy,na coś solidniejszego. Aż sam się przestraszyłem,a mam podwójne drzwi.
Dobrze,że nic nie zginęło.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Włamanie do piwnicy
« Odpowiedź #25 dnia: 01.02.2023, 14:41 »
Jak mieszkałem w bloku, to ściany w piwnicy można było z kopa rozwalić. :facepalm: Więc złodziej wszedłby ewentualnie obok drzwi. Z sąsiadem wnękę, w której były nasze dwie piwnice, zagrodziliśmy kratą. I daliśmy taką kłódkę jak na zdjęciu powyżej. Tylko ona miała wejście na klucz z boku. To jeszcze tym bokiem do ściany była zapinana, że nawet w kłódkę nie było jak się wwiercić.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline brendas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 59
  • Lokalizacja: Maków Mazowiecki/Olsztyn
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Włamanie do piwnicy
« Odpowiedź #26 dnia: 01.02.2023, 21:31 »
Dziękuję za taki odzew.
Niestety, piwnica to otwarty korytarz z rzędami boksów.
Dostać się można tutaj również z innych klatek.
Ściany są mocne i solidne na szczęście.
Teściową zbyt bardzo lubię, aby chować ją do piwnicy, więc najskuteczniejszy wariant odpada :)
Myślę nad wzmocnieniem obcecnych drzwi, wymianie kłódki z typu "U" na kłódkę trzpieniową oraz może montaż jakiejś rolety antywłamaniowej czy czegoś w ten deseń.
Nie chcę zbyt wiele inwestować, ponieważ raczej długo już w tym miejscu nie zostanę, ale przydałoby się kilka rzeczy znieść do piwnicy i spać spokojnie.
Kuba