Autor Wątek: Aller aqua do podajnika  (Przeczytany 4988 razy)

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aller aqua do podajnika
« Odpowiedź #15 dnia: 20.01.2023, 10:38 »
Przemaczasz i tyle , pelet jest ok , nie gorszy jak inne ,droższe.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pozdrawiam Łukasz

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aller aqua do podajnika
« Odpowiedź #16 dnia: 20.01.2023, 11:39 »
Nie wiem jak sprawdza się Classic ale ja do podajnika używam wersji Primo 2mm. Domaczanie jest banalnie proste i nie wiem jak można coś popsuć. Wystarczy, że użyjesz sitka Guru i pellet zanurzysz w wodzie na 10-15 sekund. Potem wyjmujesz i czekasz 10 min. Pellet uzyska idealną konsystencję i kleistość. W gorące dni wystarczy potem tylko delikatnie domaczać.
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 195
  • Reputacja: 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aller aqua do podajnika
« Odpowiedź #17 dnia: 20.01.2023, 14:05 »
Nie wiem jak sprawdza się Classic ale ja do podajnika używam wersji Primo 2mm. Domaczanie jest banalnie proste i nie wiem jak można coś popsuć. Wystarczy, że użyjesz sitka Guru i pellet zanurzysz w wodzie na 10-15 sekund. Potem wyjmujesz i czekasz 10 min. Pellet uzyska idealną konsystencję i kleistość. W gorące dni wystarczy potem tylko delikatnie domaczać.

Muszę sprawdzić twój patent, ja nie mam cierpliwości czekać 10 minut więc moczę 1:10 - 1:15 i po odsączeniu wody od razu używam. Nie zauważyłem by pellet np pół godziny był za mokry czy coś. ale może praca inna.
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aller aqua do podajnika
« Odpowiedź #18 dnia: 20.01.2023, 14:48 »
Przy domaczaniu pelletu (bez znaczenia jakiej firmy on jest) to zawsze lepiej nie domoczyć niż przemoczyć. Jeśli zastosujemy takie podejście to nigdy nie zepsujemy pelletu. Z Allerem jest tak, że moczy się go krócej od Coppensa lub Skrettinga - mowa oczywiście o metodzie z użyciem sitka, gdzie pellet wyciągamy z wody. 10 minut to czas orientacyjny jaki podałem. Szczerze mówiąc nigdy go nie mierzę bo pellet zwykle przygotowuję w domu przed wyjazdem lub od razu na łowisku przed rozłożeniem sprzętu. Pamiętam, że w zeszłym roku dorabiałem sobie pellet, bo mi brakło z powodu kapitalnych wyników tego dnia (oby takich dni więcej :beg: ) i nie musiałem długo czekać, aż znów będzie miał odpowiednią kleistość. Przeczuwam, że nawet 10 minut to nie trwało.
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline Długi94

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podlaskie
Odp: Aller aqua do podajnika
« Odpowiedź #19 dnia: 06.02.2023, 20:12 »
Dzięki panowie, powiedzcie mi jeszcze który z allerów 2mm ma najbardziej jasny kolor

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aller aqua do podajnika
« Odpowiedź #20 dnia: 06.02.2023, 20:26 »
Dzięki panowie, powiedzcie mi jeszcze który z allerów 2mm ma najbardziej jasny kolor
Moim zdaniem classic.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aller aqua do podajnika
« Odpowiedź #21 dnia: 06.02.2023, 23:38 »
Od bodajże 3 sezonów ładuje allera do podajnik, tylko w postaci miksu, który sam robie. Szczerze? Nie ma sensu przepłacać za drogie zanęty czy pellety kiedy łowimy na komercji. Praktycznie większość polskich hodowli karmi ryby allerem stąd dobrze go znają.

Co do samego pelletu to aller lubi wodę. Skrettingi/coppensy są gotowe po 2min a aller może się moczyć nawet 5.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline yapa

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 7
Odp: Aller aqua do podajnika
« Odpowiedź #22 dnia: 07.02.2023, 01:29 »
Poprzedni sezon "jechałem" na 3 mm Aller Agua Classic i Master, z dodatkiem szczypty zanęty fermentowana kukurydza. U mnie się sprawdziło super. W tym roku powtórka.

Offline Apacz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aller aqua do podajnika
« Odpowiedź #23 dnia: 14.02.2023, 13:49 »
Ja stosowałem Aller Master. Niestety 2mm za szybko mi sie rozmacza, zdecydowanie lepiej sprawdza mi się 3mm. Trzeba go moczyć znacznie krócej niż Coppens czy Skretting, bo łatwiej go rozmoczyć, wtedy ma tendencje do "cementowania" podajnika . Także jak dla mnie pellet spoko, ale łatwiej go zepsuć. Do tego brakuje mi jasnego koloru w produktach Allera. Stąd cieszę się, że mam zapas Skrettinga i Coppensa z przed roku ;)