Autor Wątek: Tanie zanęty  (Przeczytany 22934 razy)

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #60 dnia: 28.01.2023, 16:21 »
Jeszcze małe uzupełnienie. Najlepsze efekty w tamtym roku na dzikich jeziorkach dała najtańsza kukurydza w puszcze z Biedronki i nęcenie "mało i często". 
Marcin

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #61 dnia: 28.01.2023, 16:22 »
Łączę wątki.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #62 dnia: 28.01.2023, 17:20 »
Nie kupuje drogich zanet czy peletow , wole czymś dopalic tańsze , przesiać, dodać robactwa . Nie skupiam się na markach w tym przypadku , kupuje w małych opakowaniach na próbę i jeśli konsystencja mi pasuje ,biorę więcej. Na chwile obecna mam zapasy na kilka sezonów , cześć już pewnie po terminie …. Jak nie bierze to nie bierze i jakiego złota do wody nie wrzucisz ,efektów nie będzie . Więcej da zmiana głębokości , czy miejsca niż super zaneta za milion …


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tutaj się z Toba nie zgodzę, bo o ile uważam, że przynęta na haku jest nieistotna - czasem co byśmy nie założyli będzie dawało efekty - o tyle zanęta / pellet może otworzyć "zamknięta" wodę
Masz takie prawo , ja się nie zgodzę z tym że co założysz na hak da efekty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Masz takie prawo, od tego jest forum 😉
Dominik

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #63 dnia: 29.01.2023, 07:54 »
Z tanich zanęt polecę Professa optime ,w tej cenie bez konkurencji :beer:

Offline Petryk_05

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 16
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #64 dnia: 29.01.2023, 09:01 »
Łowiąc klasykiem Lorpio Magnetic + ziemia i robactwo to dla mnie podstawa. Na rzece dodatkowo pieczywo fluo.
Rekordy:
Boleń 62 cm (PZW)
Jaź 37 cm (PZW)
Karp 73 cm (Francja)/ 39 cm (PZW)
Kleń 52 cm (PZW)
Leszcz 61 cm (PZW)
Lin 46 cm (PZW)
Okoń 30 cm (PZW)
Płoć 36 cm (PZW)
Sandacz 65 cm (PZW)
Szczupak 66 cm (PZW)
Sum 167 cm (Francja)/ 140 cm (PZW)
Wzdręga 31 cm (PZW)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #65 dnia: 29.01.2023, 11:08 »
Nie kupuje drogich zanet czy peletow , wole czymś dopalic tańsze , przesiać, dodać robactwa . Nie skupiam się na markach w tym przypadku , kupuje w małych opakowaniach na próbę i jeśli konsystencja mi pasuje ,biorę więcej. Na chwile obecna mam zapasy na kilka sezonów , cześć już pewnie po terminie …. Jak nie bierze to nie bierze i jakiego złota do wody nie wrzucisz ,efektów nie będzie . Więcej da zmiana głębokości , czy miejsca niż super zaneta za milion …

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tutaj się z Toba nie zgodzę, bo o ile uważam, że przynęta na haku jest nieistotna - czasem co byśmy nie założyli będzie dawało efekty - o tyle zanęta / pellet może otworzyć "zamknięta" wodę
Masz takie prawo , ja się nie zgodzę z tym że co założysz na hak da efekty.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Masz takie prawo, od tego jest forum 😉

Obydwaj macie rację.


Offline Zander 112

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja: 12
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #66 dnia: 29.01.2023, 15:02 »
Czerwony Traper Karp Secret zmieszany z pelletem Jaxon Ready niejednokrotnie zawstydził już nad wodą wędkarzy siedzących na koszach Prestona i Matrixa...
Panie,na co Pan łapał? -Starszy Pan złożył swoje turystyczne krzesełko z Brico, podniósł głowę i skromnie odpowiedział: Na haczyk.
W powietrzu unosił się charkterystyczny zapach truskawki, który trwał, trwał i trwał... ;)

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #67 dnia: 29.01.2023, 15:09 »
Czerwony Traper Karp Secret zmieszany z pelletem Jaxon Ready niejednokrotnie zawstydził już nad wodą wędkarzy siedzących na koszach Prestona i Matrixa...
Panie,na co Pan łapał? -Starszy Pan złożył swoje turystyczne krzesełko z Brico, podniósł głowę i skromnie odpowiedział: Na haczyk.
W powietrzu unosił się charkterystyczny zapach truskawki, który trwał, trwał i trwał... ;)

Przecież Jaxon ready nie jest w żadnym przypadku tani ;)
Plum

Offline Zander 112

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja: 12
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #68 dnia: 29.01.2023, 15:40 »
Czerwony Traper Karp Secret zmieszany z pelletem Jaxon Ready niejednokrotnie zawstydził już nad wodą wędkarzy siedzących na koszach Prestona i Matrixa...
Panie,na co Pan łapał? -Starszy Pan złożył swoje turystyczne krzesełko z Brico, podniósł głowę i skromnie odpowiedział: Na haczyk.
W powietrzu unosił się charkterystyczny zapach truskawki, który trwał, trwał i trwał... ;)

Przecież Jaxon ready nie jest w żadnym przypadku tani ;)
Ale jestem 3x tańszy od Ringersa. :beg:

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #69 dnia: 29.01.2023, 15:51 »
Czerwony Traper Karp Secret zmieszany z pelletem Jaxon Ready niejednokrotnie zawstydził już nad wodą wędkarzy siedzących na koszach Prestona i Matrixa...
Panie,na co Pan łapał? -Starszy Pan złożył swoje turystyczne krzesełko z Brico, podniósł głowę i skromnie odpowiedział: Na haczyk.
W powietrzu unosił się charkterystyczny zapach truskawki, który trwał, trwał i trwał... ;)

Przecież Jaxon ready nie jest w żadnym przypadku tani ;)
Ale jestem 3x tańszy od Ringersa. :beg:


Przy zanęcie tak naprawdę o 1/3, bo tej kilo kosztuje dychę, a ringers micro 2 kilo za 33,59 - już bez porównywania wchłanialności wody, bo pewnie z tym objętościowo Ringersa pewnie wychodzi więcej, a pellet jaxona wychodzi praktycznie tyle samo co ringersa :) Dodatkowo w jaxonie ready kupujemy pellet zrobiony, więc już opity wodą, ale ringersa jest 900 g, więc gdzieś tak wyjdzie.
Plum

Offline Andrew126

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #70 dnia: 31.01.2023, 17:57 »
W ubiegłym roku bardzo dobrze spisywał się  u mnie Lorpio extra leszcz special.  Zamiennie używałem Lorpio Magnetic leszcz i również był ok.   Obie mogę polecić.