Autor Wątek: Alkomat  (Przeczytany 2415 razy)

Offline Jakrzysiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Radomia
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Alkomat
« Odpowiedź #15 dnia: 06.02.2023, 15:16 »
Ja od siebie polecę alcofind pro x5, 3 lata posiadam spełnia swoje zadanie bardzo dobrze, oczywiście kalibracja co rok.

Też go posiadam. 500 dmuchniec albo co rok kalibracja. Kilka dmuchnięć dla pewnosci w ciągu roku ale spokój za kierownicą "bezcenny"

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 437
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Alkomat
« Odpowiedź #16 dnia: 06.02.2023, 16:01 »
Ja od siebie polecę alcofind pro x5, 3 lata posiadam spełnia swoje zadanie bardzo dobrze, oczywiście kalibracja co rok.

Też go posiadam. 500 dmuchniec albo co rok kalibracja. Kilka dmuchnięć dla pewnosci w ciągu roku ale spokój za kierownicą "bezcenny"
Również takowy posiadam ja i koledze zakupiłem, obaj zadowoleni, sprzęt godny polecenia.

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Alkomat
« Odpowiedź #17 dnia: 06.02.2023, 19:48 »
Ja od siebie polecę alcofind pro x5, 3 lata posiadam spełnia swoje zadanie bardzo dobrze, oczywiście kalibracja co rok.

Też go posiadam. 500 dmuchniec albo co rok kalibracja. Kilka dmuchnięć dla pewnosci w ciągu roku ale spokój za kierownicą "bezcenny"

I o to chodzi , coś się dziabnie wieczorem , a później rano wsiadam w auto i dylemat , mam , czy nie mam ponad 0,2 .
A teraz alkomacik i wiem czy odparowało czy nie .

Offline Świtek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: lubelskie
Odp: Alkomat
« Odpowiedź #18 dnia: 08.02.2023, 01:07 »
Jeśli chodzi o alkomaty to powiem krótko.

Mam, leży gdzieś lecz nie wiem gdzie i żałuje że kupiłem taki drogi, bo w sumie wystarczyłby taki za trzy stówki.

Jak tylko go zakupiłem od razu zacząłem testować, czyli po dwa, trzy browarki na wyjazd.
Po pół roku takiego testowania stwierdziłem, że albo alkomat jest walnięty, albo mój organizm spala alkohol jak samochód paliwo(zgodnie z normą podaną przez producenta).
Nie ważne czy byłem wyspany czy zmęczony, na czczo czy po obiedzie, za każdym razem wychodziło że spalam jedno piwo w 2h15min od momentu pierwszego łyka. 

Zaznaczam że mocniejszych trunków nie piję. Zwłaszcza podczas wędkowania.

W domu nawet kiedyś wypiłem 6 piw i po pięciu godzinach pomyliłem się o 0,02 promila z tym co sobie wyliczyłem.

Tak że w tej chwili korzystam z tego przelicznika, jak już zaspokoiłem swoją ciekawość co do możliwości organizmu to i piwa nad wodę już praktycznie nie zabieram.

Moim zdaniem każdy człowiek ma własny przelicznik jeśli chodzi o dany rodzaj alkoholu. Co do wódki to nie chcę nawet znać swojego bo półrocznego testowania moja wątroba mogłaby nie znieść.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 995
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Alkomat
« Odpowiedź #19 dnia: 08.02.2023, 11:11 »
Szacun.
Ja trzymam procenty jak termos i alkomat mieć muszę.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 409
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Alkomat
« Odpowiedź #20 dnia: 08.02.2023, 12:02 »
Odkąd po imprezach rodzinnych odwiedziłem dwa razy komisariat żeby dmuchnąć (0.0), odpuściłem sobie picie... po prostu :) Bawić się potrafię bez, już nawet piwo bezalkoholowe mi nie smakuje :)
Będzie jakieś 9 lat jak nie piję nawet lampki przysłowiowego szampana... toasty wznoszę wodą. Nie musze nic przeliczać :)
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 472
  • Reputacja: 1973
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Alkomat
« Odpowiedź #21 dnia: 08.02.2023, 12:11 »
Kurde, ja kiedyś po ostrych chlaniu czułem się jak zbity pies i na nogach się słaniałem, a mi wyszło 0,0. Wsiadłem do auta to nie byłoby wielkiej różnicy, gdybym na bani wsiadł. Czas reakcji +15 sekund. Dramat.
Jak mamy rano jechać, to nie powinno się upadlać późnym wieczorem/nocą. I koniec.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 409
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Alkomat
« Odpowiedź #22 dnia: 08.02.2023, 12:12 »
Jak mamy rano jechać, to nie powinno się upadlać późnym wieczorem/nocą. I koniec.
Howgh :)

Tak też się czując udałem się na komisariat. A teraz i to mam z bańki :)
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Alkomat
« Odpowiedź #23 dnia: 08.02.2023, 12:18 »
Każdy według siebie i własnych zasad . Szanuję .
Ja kupiłem po to abym po jakimś spożyciu nie mieć dylematu.
Nie jest to jakiś wielki koszt.

A statystycznie najwięcej jest łapanych kierowców wczorajszych
Zwłaszcza latem, jakiś grilek,browarek lub dwa , przez noc mi nie odparuje i jazda z duszą na ramieniu , a po co mi to .

Jakiś czas temu badałem się alkomatem po trzech piwach i doznałem szoku 0,5 promila , a czułem się wybornie .

Offline Jakrzysiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Radomia
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Alkomat
« Odpowiedź #24 dnia: 08.02.2023, 12:21 »
lem
Odkąd po imprezach rodzinnych odwiedziłem dwa razy komisariat żeby dmuchnąć (0.0), odpuściłem sobie picie... po prostu :) Bawić się potrafię bez, już nawet piwo bezalkoholowe mi nie smakuje :)
Będzie jakieś 9 lat jak nie piję nawet lampki przysłowiowego szampana... toasty wznoszę wodą. Nie musze nic przeliczać :)

Fakt - od czasu jak kupiłem alkomat spożycie drastycznie spadło. Przypadek? Wiek? Rozum? :)

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 472
  • Reputacja: 1973
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Alkomat
« Odpowiedź #25 dnia: 08.02.2023, 12:23 »
Każdy według siebie i własnych zasad . Szanuję .
Ja kupiłem po to abym po jakimś spożyciu nie mieć dylematu.
Nie jest to jakiś wielki koszt.

A statystycznie najwięcej jest łapanych kierowców wczorajszych
Zwłaszcza latem, jakiś grilek,browarek lub dwa , przez noc mi nie odparuje i jazda z duszą na ramieniu , a po co mi to .

Jakiś czas temu badałem się alkomatem po trzech piwach i doznałem szoku 0,5 promila , a czułem się wybornie .

Po trzech piwach to ja się już zataczam :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Alkomat
« Odpowiedź #26 dnia: 08.02.2023, 12:30 »
Każdy według siebie i własnych zasad . Szanuję .
Ja kupiłem po to abym po jakimś spożyciu nie mieć dylematu.
Nie jest to jakiś wielki koszt.

A statystycznie najwięcej jest łapanych kierowców wczorajszych
Zwłaszcza latem, jakiś grilek,browarek lub dwa , przez noc mi nie odparuje i jazda z duszą na ramieniu , a po co mi to .

Jakiś czas temu badałem się alkomatem po trzech piwach i doznałem szoku 0,5 promila , a czułem się wybornie .

Po trzech piwach to ja się już zataczam :D

Michał trzeba trenować , mam akurat fajnych sąsiadów z którymi często trenujemy , koszenie trawy,rąbanie drewna , na sucho nie pójdzie :D

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 472
  • Reputacja: 1973
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Alkomat
« Odpowiedź #27 dnia: 08.02.2023, 12:34 »
:P
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 348
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Alkomat
« Odpowiedź #28 dnia: 08.02.2023, 14:23 »
Każdy według siebie i własnych zasad . Szanuję .
Ja kupiłem po to abym po jakimś spożyciu nie mieć dylematu.
Nie jest to jakiś wielki koszt.

A statystycznie najwięcej jest łapanych kierowców wczorajszych
Zwłaszcza latem, jakiś grilek,browarek lub dwa , przez noc mi nie odparuje i jazda z duszą na ramieniu , a po co mi to .

Jakiś czas temu badałem się alkomatem po trzech piwach i doznałem szoku 0,5 promila , a czułem się wybornie .

Po trzech piwach to ja się już zataczam :D

Swój alkomat kupiłem ponad 2 lata temu i obecnie używany jest sporadycznie, (czasami po nocce :beer: :narybki:;)) jeśli muszę na drugi dzień wsiąść do auta. Człowiek chyba rzeczywiście się starzeje, bo coraz rzadziej w tygodniu jest pite jakieś :beer:, i tylko w weekendy zdarza się trochę mocniej. Norma jednak za dużo nie zmalała, bo po 3 :beer: to dopiero rozglądam się za toaletą :P.
Ja również mam efekt termosu, bo już nie raz kumple wyzerowali kilka godzin wcześniej ode mnie, przy podobnej ilości spożytego alko. Stracenie prawa jazdy jest dla mnie wykluczone, stąd wydatek kilkuset :money: przy tym jest kroplą w morzu.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉