Autor Wątek: Zakaz nęcenia... wszystkim :)  (Przeczytany 24993 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakaz nęcenia... wszystkim :)
« Odpowiedź #195 dnia: 07.06.2023, 08:47 »
Zakaz i po zakazie



Czytam: jebnęliśmy straszną bzdurę. Oczywiście chodziło nam o coś innego, bo przecież zanęty spożywcze nic nie szkodzą. Ale podobno niektórzy nęca węglem koksujacym, wiec my to skonsultujemy jeszcze z producentami zanęt i naszymi ekspertami, żeby wyrobić sobie na ten temat opinię. Na razie wiemy tylko, że jak jest goraco i nie pada, to stan wody się obniża. Ale Zosia w polsat pogoda powiedziała, że w tym roku nie będzie tak gorąco, więc może i węglem da się nęcić.
Tak więc nie wiemy, co od nas chcecie. Co napisaliśmy, to nieprawda, bo przecież głupie to było, a my mondre jesteśmy.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakaz nęcenia... wszystkim :)
« Odpowiedź #196 dnia: 07.06.2023, 09:20 »
Michał na rzecznika wód polskich !!! :bravo: :bravo: :thumbup: :beer:
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 214
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakaz nęcenia... wszystkim :)
« Odpowiedź #197 dnia: 07.06.2023, 09:28 »
Zakaz i po zakazie



Czytam: jebnęliśmy straszną bzdurę. Oczywiście chodziło nam o coś innego, bo przecież zanęty spożywcze nic nie szkodzą. Ale podobno niektórzy nęca węglem koksujacym, wiec my to skonsultujemy jeszcze z producentami zanęt i naszymi ekspertami, żeby wyrobić sobie na ten temat opinię. Na razie wiemy tylko, że jak jest goraco i nie pada, to stan wody się obniża. Ale Zosia w polsat pogoda powiedziała, że w tym roku nie będzie tak gorąco, więc może i węglem da się nęcić.
Tak więc nie wiemy, co od nas chcecie. Co napisaliśmy, to nieprawda, bo przecież głupie to było, a my mondre jesteśmy.

To tak nie działa.
W systemie pism ten ruch w przyszłości jak coś padnie lub zdechnie w wodzie ( np.odrze) - wp będą szachować sytuacją z której się dziś naśmiewasz....

Przy następnym pomoże na pytanie do wp jakie działania podjeli by wody chronić - wypłynie pismo w którym pisali o sytuacji.
I pójdą jak dzik w stronę jesteśmy zajebiści... działaliśmy - a ci wędkarze źli , nie dobrzy .... nie chcieli zmian.

A to że pomysł i pismo były z dupy... bez umocowania prawnego - to zupełnie inna historia.
Maciek

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakaz nęcenia... wszystkim :)
« Odpowiedź #198 dnia: 07.06.2023, 09:53 »
Czytam: jebnęliśmy straszną bzdurę. Oczywiście chodziło nam o coś innego, bo przecież zanęty spożywcze nic nie szkodzą. Ale podobno niektórzy nęca węglem koksujacym, wiec my to skonsultujemy jeszcze z producentami zanęt i naszymi ekspertami, żeby wyrobić sobie na ten temat opinię. Na razie wiemy tylko, że jak jest goraco i nie pada, to stan wody się obniża. Ale Zosia w polsat pogoda powiedziała, że w tym roku nie będzie tak gorąco, więc może i węglem da się nęcić.
Tak więc nie wiemy, co od nas chcecie. Co napisaliśmy, to nieprawda, bo przecież głupie to było, a my mondre jesteśmy.

Mostek - yebłem. Znów oplułem ekran kawą. Czy ktoś może polecić dobre wycieraczki do ekranów LCD?

mjmaciek - zgadzam się, to pismo to taka przystawka. Pismo, które co prawda nie ma dziś żadnej mocy prawnej, ale tak, jak napisałem powyżej - w przyszłym sezonie może odegrać bardzo znaczącą rolę. I w zasadzie być kartą przetargową w kwestii przedłużenia, nadania nowych dzierżaw wód.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 244
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakaz nęcenia... wszystkim :)
« Odpowiedź #199 dnia: 07.06.2023, 09:59 »
Od samego początku mam takie odczucie, że to był tylko system nacisku na PZW, aby zniechęcić członków do tego tworu, bo jak wiemy rozmowy WP - PZW nie idą zbyt dobrze. Większość ludzi nie szuka problemów u źródła, tylko obwinia organ wprowadzający, w tym przypadku PZW, które zakaz musiało wprowadzić z ich polecenia. Związek znowu zaczął się chwiać i destabilizować. Podejrzewam, że akcji w podobnym tonie będzie więcej, aż PZW polubownie zgodzi się na opłatę krajową, co więcej jeżeli WP pozostanie w obecnym kształcie po wyborach to czy chcemy czy nie i tak WP sforsuje tą opłatę krajową lub pozbawi wielu wód PZW, jeżeli nie będzie chciało współpracować, a wtedy samo będzie rosło w siłę - co nie powinno mieć miejsca, bo WP jako regulator, powinno zostać tylko i wyłącznie regulatorem.

Co do zjawiska, które opisałem to podam przykład z życia codziennego - z racji, że częściowo pracuję też w spółdzielni mieszkaniowej mam okazję poobserwować różnych ludzi i uwierzcie mi, że jak elektrociepłownia wprowadza podwyżki na chociażby ogrzewanie to prawie nikt elektrociepłowni nie wini (czyli źródła), a większość wini prezesa spółdzielni za to, że znów zrobił podwyżki  :) 

Cwaniaczki, cóż więcej można rzec.
Plum

Offline Andyman

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 122
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakaz nęcenia... wszystkim :)
« Odpowiedź #200 dnia: 07.06.2023, 10:05 »
Wczoraj w "Czarno na białym" pokazali jak to działa. Pani z PW powiedziała, że owszem są operaty ale oni polegają na dobrej woli zakładów odprowadzających ścieki, że będą dotrzymywać tych norm, bo inspektorzy nie są w stanie skontrolować 70 tys. zakładów. A woda  w Odrze jest czarna i gęsta i wygląda jak rozrzedzony smar.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 214
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakaz nęcenia... wszystkim :)
« Odpowiedź #201 dnia: 07.06.2023, 10:28 »
Czytam: jebnęliśmy straszną bzdurę. Oczywiście chodziło nam o coś innego, bo przecież zanęty spożywcze nic nie szkodzą. Ale podobno niektórzy nęca węglem koksujacym, wiec my to skonsultujemy jeszcze z producentami zanęt i naszymi ekspertami, żeby wyrobić sobie na ten temat opinię. Na razie wiemy tylko, że jak jest goraco i nie pada, to stan wody się obniża. Ale Zosia w polsat pogoda powiedziała, że w tym roku nie będzie tak gorąco, więc może i węglem da się nęcić.
Tak więc nie wiemy, co od nas chcecie. Co napisaliśmy, to nieprawda, bo przecież głupie to było, a my mondre jesteśmy.

Mostek - yebłem. Znów oplułem ekran kawą. Czy ktoś może polecić dobre wycieraczki do ekranów LCD?

mjmaciek - zgadzam się, to pismo to taka przystawka. Pismo, które co prawda nie ma dziś żadnej mocy prawnej, ale tak, jak napisałem powyżej - w przyszłym sezonie może odegrać bardzo znaczącą rolę. I w zasadzie być kartą przetargową w kwestii przedłużenia, nadania nowych dzierżaw wód.

cyt."I w zasadzie być kartą przetargową w kwestii przedłużenia, nadania nowych dzierżaw wód."

I w tym punkcie się zgadzam. Nowe umowy - nowe zapisy. Chyba ze ustawodawca coś wprowadzi - w tedy odgórnie trzeba działać zgodnie z prawem.

Maciek