Autor Wątek: Fajka czy buzzbar  (Przeczytany 545 razy)

Offline mdziam78

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: 18
Fajka czy buzzbar
« dnia: 28.01.2023, 23:10 »
Cześć,
Moja przednia podpórka do feedera umiera po sezonie i zastanawiam się jak rozwiązać ułożenie 2 wędek.
Czy komplet 2buzzbarów czy fajka podwójna + buzz na front / ewentualnie coś innego?
Jaki jest optymalny rozstaw, 25,30,40 a może więcej?
Dziękuję z góry za porady.

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Fajka czy buzzbar
« Odpowiedź #1 dnia: 29.01.2023, 10:29 »
Ja przy krześle matrixa używam fajki na tył, plus buzzbar przód na krótkim feeder armie. Oczywiście do czasu wkręcenia się ryb na danej linii, później szybko wypinam buzzbar i zmieniam na pojedynczy uchwyt. Myślę, ze te 30 cm to taki optymalny rozstaw.
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 260
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Fajka czy buzzbar
« Odpowiedź #2 dnia: 29.01.2023, 10:39 »
Jak nie mam możliwości wbicia standardowych podpórek to robię na ramieniu grzebień Flagmana 48cm Z00048, a na tył fajka podwójna z tulipanami Guru, albo na przód wkręcony buzzbar i dwie podpórki od prestona (lub zamienniki) Preston Tube rod Rest. Zalety obu rozwiązań to ustawienie kąta odpowiedniego, bo zarówno grzebień jak i wspomniane podpórki są wychylane. Pierwszy zestaw z grzebieniem jest dużo lżejszy,

Online Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 821
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Fajka czy buzzbar
« Odpowiedź #3 dnia: 29.01.2023, 10:46 »
Gdy łowię "prywatnie" mam do feeder-arm'a założony grzebień od Flagmana. Z tyłu, na rozsuwanym buzz-barze (wkręcony w fajkę Trapera), mam dwa uchwyty typu "tulipan".
Na zawodach, z racji tego, że w większości przypadków łowi się na jedną wędkę, mam wkręcone w feeder-arm widełki, w których mam ścięte jedno ramię - by móc przy lekkim (ok. 1cm) uniesieniu blanku od razu zacinać. Może szczegół, ale czasem o szybkości decydują detale. Nawet nie tyle co czasem, ile bardzo często
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Fajka czy buzzbar
« Odpowiedź #4 dnia: 29.01.2023, 14:13 »
Ja najczęściej łowię tak:



Czasami zakładam na przód buzzbar, zwłaszcza jak łowię rozbieżnie. 25 cm idealnie mi pasuje do rozstawu w podpórce Daiwy.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline mdziam78

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: 18
Odp: Fajka czy buzzbar
« Odpowiedź #5 dnia: 29.01.2023, 16:00 »
Dziękuję za odpowiedzi.
O te 25cm zapytałem ponieważ fajne i niedrogie bary ma Mikado, za sztukę ok 25pln a wyglądają solidnie. Łowię rekreacyjnie i zastanawiałem się czy przy kijach 3m i 3.3m taki rozstaw nie będzie za wąski.
Wiem, że fajne są regulowane, ale w tym sezonie zbieram na wózek i porządny pokrowiec więc staram się ograniczać ekscesy.