Autor Wątek: Nowy tripod Korum Deluxe - rewelacja!  (Przeczytany 1556 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Nowy tripod Korum Deluxe - rewelacja!
« dnia: 29.01.2023, 10:34 »
Korum już latem zeszłego roku informował o nowym produkcie, poprawionym ponownie tripodzie rzecznym, który dostał do nazwy słowo Deluxe. Wcześniej w sklepach, zarówno u mnie w dużym Future Fishing jak i w Angling Direct w Lincoln sprzedawcy nie wiedzieli o czym mówię, ale wczoraj dane mi było zobaczyć i pomacać to cacko.

Przede wszystkim jest on naprawdę świetnie pomyślany, do tego wydaje się dużo wyższy i bardzo stabilny, nie ma już problemu obracających się uchwytów podpórek. Cena u mnie to 79.99 funtów, więc naprawdę niedrogo jak za takie, nie będę ściemniał, cacko. Niech schowają się inne rzeczne podpórki, to jest Mercedes, do tego trwały. Oczywiście nie jest tylko do łowienia brzan ale wszystkiego, łącznie z karpiami i sumami, przy czym tutaj warto dodać sznurki, które dodatkowo umocnią go przy podłożu.

Najlepsze wg mnie jest to, że można znacząco podnieść kije do góry, co sprawia, że uzyskuje się lepszy kąt, przez co mniej żyłki jest w wodzie. Nie kupiłem go jeszcze, więc nie wiem czy są jakieś wady, ale na pierwszy rzut oka ich nie widzę. I za to lubię właśnie Prestona i Koruma (ta sama firma praktycznie), że chłopaki usprawniają rzeczy, i o ile pierwsze wersje mają sporo minusów, to potem pojawiają się produkty poprawione. Nie wiem, czy tu można coś poprawić. Ktoś narzekał, że nie ma tu miejsca na trzy wędki ale dwie, co jest przeszkodą, ale jak dla mnie jeden tripod na rzece do trzech wędek to przerost formy nad treścią, gdyż splątania to mus, w takich wypadkach powinno się mieć dwa tripody.

Jak dla mnie to największe odkrycie roku 2023 w łowieniu brzan :)



Lucjan

Offline Zander 112

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja: 12
Odp: Nowy tripod Korum Deluxe - rewelacja!
« Odpowiedź #1 dnia: 29.01.2023, 11:09 »
Rozkminałem go jak był na promocje 25%.
Wydaje się sztywniejszy niż jego poprzednik.
Jednakże pionowo wędek nie ustawiam i minimalizuję sprzęt do minimum więc odpuściłem.

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 350
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Nowy tripod Korum Deluxe - rewelacja!
« Odpowiedź #2 dnia: 29.01.2023, 12:30 »
Kupiłem go w grudniu, bo nie mogłem sobie odpuścić posiadania takiego stojaka, szczególnie że zamierzam w tym sezonie zrobić kilka "brzanowych" zasiadek nad Odrą. W końcu Korum poprawił jednopunktowe mocowanie buzzbarrów do ramy i obecnie jest dwupunktowe, co przekłada się na stabilność wędzisk na stojaku. Pod jest bardzo lekki, nogi o przekroju trapezu sprawiają wrażenie delikatnych, ale to będzie do sprawdzenia nad wodą. Natomiast ich maksymalna długość i dowolność regulacji kąta to jest rewelacja. Na uwagę zasługuje również szybkość montażu/demontażu stojaka i buzzbarów, która jest błyskawiczna. Dodatkowo w miejscu montażu buzzbarów (kwadratowe gniazda) można zainstalować pojedyncze wkładki Prestona i łowić bez buzzbarów, na jedną wędkę. Z wad stojaka, na pewno trzeba uznać brak jakiegokolwiek pokrowca, a biorąc pod uwagę że jego cena w PL to ok.650zł to trochę robi się rozczarowanie. Na szczęście znalazłem już w zastępstwie pokrowiec na broń o dł.1,2m w dobrej cenie, więc problem zostanie rozwiązany, choć trzeba ponieść dodatkowe koszty. Generalnie, już nie mogę się doczekać pierwszej zasiadki z nową "wyrzutnią rakiet" :).
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 089
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy tripod Korum Deluxe - rewelacja!
« Odpowiedź #3 dnia: 29.01.2023, 15:17 »
:thumbup:
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline Supertrampek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 23
Odp: Nowy tripod Korum Deluxe - rewelacja!
« Odpowiedź #4 dnia: 30.01.2023, 11:49 »
Ciekawy jestem jak wygląda kwestia stabilności tripoda przy większym kącie rozłożenia. Natomiast jak porównuje szybkość rozłożenia Koruma Deluxe do mojej Anacondy Extension Pod to robi to naprawdę dobre wrażenie. 

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 350
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Nowy tripod Korum Deluxe - rewelacja!
« Odpowiedź #5 dnia: 30.01.2023, 12:12 »
Pomyliłem cenę w PL, ma być 550zł (a nie 650 :)), choć oczywiście kupiłem trochę taniej w promce. Co do stabilności - przy wysoko postawionych kijach i mocniejszym wietrze, czy po prostu jak idę spać, to zawsze mocuję poda do podłoża za pomocą gum czy pasków parcianych, zakotwiczonych mocnymi szpilkami od namiotu.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Supertrampek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 23
Odp: Nowy tripod Korum Deluxe - rewelacja!
« Odpowiedź #6 dnia: 30.01.2023, 12:19 »
...to zawsze mocuję poda do podłoża za pomocą gum czy pasków parcianych, zakotwiczonych mocnymi szpilkami od namiotu.

Fajny pomysł, kilka razy ledwo zdążyłem jak mi płynąca "zielona wyspa" albo drzewo wpłynęło w zestawy nad Odrą.