Autor Wątek: Mocowanie latarki do podpórki.  (Przeczytany 749 razy)

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Mocowanie latarki do podpórki.
« dnia: 29.01.2023, 17:02 »
Szukam patentu na montowanie latarki do podpórki, najchętniej przez wkręcanie w gwint (aby można było zastosować szybkozłączkę). Możecie coś podpowiedzieć?

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mocowanie latarki do podpórki.
« Odpowiedź #1 dnia: 29.01.2023, 17:06 »
Siwy w ostatnim filmie pokazuje sprytne rozwiązanie z tym że na nogę z fotela.
Jakiś uchwyt rowerowy. Nie wiem jak że średnicami.
Maciek


Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Mocowanie latarki do podpórki.
« Odpowiedź #3 dnia: 29.01.2023, 18:07 »
Siwy w ostatnim filmie pokazuje sprytne rozwiązanie z tym że na nogę z fotela.
Jakiś uchwyt rowerowy. Nie wiem jak że średnicami.
Widziałem, to chyba jakaś samoróbka, wolałbym iść na łatwiznę  i kupić gotowca :)

Jest tego sporo ale czy jest sens dźwigania dodatkowej podpórki tylko po to żeby zamontować latarkę?

https://allegro.pl/oferta/uchwyt-mocujacy-klips-do-latarki-rowerowej-12139335403?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_sport_rowery-akc_pla_pmax&ev_campaign_id=17967208976&gclid=Cj0KCQiAz9ieBhCIARIsACB0oGJTybP-gNnAleZB5bHmV5B4lfpB32umiTcnDZy-HMVME-_02eErnhAaAr46EALw_wcB

Tego typu widziałem, szukam jednak czegoś co mocuje się w gwincie (nie obejma), chcę wykorzystać wolne gniazdo w buzz barze.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 793
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mocowanie latarki do podpórki.
« Odpowiedź #4 dnia: 29.01.2023, 18:16 »
Widziałem, to chyba jakaś samoróbka, wolałbym iść na łatwiznę  i kupić gotowca :)

To chyba źle widziałeś, bo wygląda to bardzo sprytnie i elegancko. Sam montaż to kwestia kilku sekund. I myślę, że taki uchwyt jest właśnie dedykowany do tych latarek, z tym, że do rowerów, a nie do wędkarstwa. Jednak jak widać, można to zrobić z głową i estetycznie.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Mocowanie latarki do podpórki.
« Odpowiedź #5 dnia: 29.01.2023, 18:42 »
Widziałem, to chyba jakaś samoróbka, wolałbym iść na łatwiznę  i kupić gotowca :)

To chyba źle widziałeś, bo wygląda to bardzo sprytnie i elegancko. Sam montaż to kwestia kilku sekund. I myślę, że taki uchwyt jest właśnie dedykowany do tych latarek, z tym, że do rowerów, a nie do wędkarstwa. Jednak jak widać, można to zrobić z głową i estetycznie.
Masz racje, to gotowy uchwyt, to nie do końca to o czym myślałem, bo dalej jest to montowane przez obejmę na rurce a mi chodzi o wykorzystanie gwintu. Ale dzięki temu zdjęciu wpadłem na pewien pomysł jak to szybko przerobić, dzięki :)

Offline Siwy Feeder

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 106
Odp: Mocowanie latarki do podpórki.
« Odpowiedź #6 dnia: 09.02.2023, 14:04 »
Tak, to zwykły uchwyt rowerowy za kilka złotych. Bezpośrednio wkręcanie do gwintu podobno działa z podpórką Prestona tą niebieską z grzebieniem. Ta latarkę myślę też można dokręcić do arma.

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Mocowanie latarki do podpórki.
« Odpowiedź #7 dnia: 09.02.2023, 16:59 »
Tak, to zwykły uchwyt rowerowy za kilka złotych. Bezpośrednio wkręcanie do gwintu podobno działa z podpórką Prestona tą niebieską z grzebieniem. Ta latarkę myślę też można dokręcić do arma.
Dzięki, patent z podpórka Prestona świetny :thumbup: