Autor Wątek: Wyjazd na mazury  (Przeczytany 3017 razy)

Offline logan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 5
  • Ulubione metody: method feeder
Wyjazd na mazury
« dnia: 08.02.2023, 12:02 »
Witam,
Planuję wyjazd na mazury na majowy weekend (29.04 - 08.05). Wyjazd rodzinny (2+2), też chcę trochę skorzystać ;), więc szukam agroturystyki, hotelu, itp. z bezpośrednim dostępem do wody lub w odległość do 500m max. Mam do Was prośbę, jeżeli macie sprawdzone miejscówki, znajomych co prowadza agro, proszę o info tu lub na priv. Preferuję południową część mazur.
Z góry dzięki.

Offline hakon

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 337
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyjazd na mazury
« Odpowiedź #1 dnia: 08.02.2023, 13:24 »
Podepnę się pod pytanie o jakaś miejscówkę, choć z lektury forum wynika że, tam nie ma ryb.
"To ludzie stworzyli potwory na swoje podobieństwo"
Znalezione w necie

Offline marox

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kolno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyjazd na mazury
« Odpowiedź #2 dnia: 08.02.2023, 13:39 »
Trzy lata z rzędu jeździmy rodzinką na Wilkasy, koło Giżycka. Jest tam kilka fajnych Hoteli oraz ośrodków. Rybkę też można połowić. Nie spotkałem się tam z jakimiś gigantami, ale zabawa jest. W tym roku spróbuję połowić także w nocy, może trafi się coś większego, tak więc polecam.

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Wyjazd na mazury
« Odpowiedź #3 dnia: 08.02.2023, 13:47 »
Zrobiłem rekonesans w sieci i u nas na forum, nie stety na Mazurach nie ma ryb. Chyba że jakaś agroturystyka ale takich na Mazurach mało.
Sam też czegoś szukam na wakacje.

Online darkon

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyjazd na mazury
« Odpowiedź #4 dnia: 08.02.2023, 14:04 »
Też szukam jakiejś miejscówki na dzerwiec albo wrzesień, wakacyjne oblężenie mnie nie interesuje. Może się znajdzie jakieś nawet małe jeziorko z rybami ;)

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 409
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyjazd na mazury
« Odpowiedź #5 dnia: 08.02.2023, 14:47 »
Trzy lata z rzędu jeździmy rodzinką na Wilkasy, koło Giżycka. Jest tam kilka fajnych Hoteli oraz ośrodków. Rybkę też można połowić. Nie spotkałem się tam z jakimiś gigantami, ale zabawa jest. W tym roku spróbuję połowić także w nocy, może trafi się coś większego, tak więc polecam.
Hotel Tajty, jeszcze zanim przeszedł modernizację, po modernizacji zresztą też. Jak była stara obsługa to były czasy... i widziałem, że miejscowi coś tam łowili, obawiam się jednak, ze po tym co piszecie i po tylu latach... może być ciężko.
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyjazd na mazury
« Odpowiedź #6 dnia: 08.02.2023, 15:10 »
Panowie,chcecie na mazury,czy na podlasie ?
Na mazurach polecam jezioro Wersminia.

Na podlasiu jezioro Rajgrodzkie,jezioro Dreństwo,jezioro Dybowskie,jezioro Borowe.
Na każdym z tych jezior idzie dobrze połowić.

Offline marox

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kolno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyjazd na mazury
« Odpowiedź #7 dnia: 08.02.2023, 15:20 »
Panowie,chcecie na mazury,czy na podlasie ?
Na mazurach polecam jezioro Wersminia.

Na podlasiu jezioro Rajgrodzkie,jezioro Dreństwo,jezioro Dybowskie,jezioro Borowe.
Na każdym z tych jezior idzie dobrze połowić.
Czy na tych jeziorach które poleciłeś jest szansa połowienia z brzegu lub kładki, może nawet w nocy. Mieszkam niedaleko, tak więc może wybrałbym się tam na rybki. Jakie jest twoje zdanie na temat jeziora Toczyłowo?

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 244
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyjazd na mazury
« Odpowiedź #8 dnia: 08.02.2023, 15:21 »
Mazury jako odpoczynek nad wodą jak najbardziej - spacery, rowery, wszystkie sporty wodne. Jezior i malowniczych zakątków bez liku. Można też brać udział w rejsach na większych jeziorach. Niektóre jeziora potrafią zachwycać. Czy to wielkością - Jak Mamry, Śniardwy czy Niegocin, a inne zjawiskowo przejrzystą wodą, gdzie niesamowicie można pooglądać sobie ryby - dosłownie jak w akwarium - np. jezioro Studzieniczne (chociaż to już w sumie Podlasie). Co do noclegów to o taki nietrudno. Wystarczy wybrać mapę i wpisać obok jakiego jeziora chcecie nocować - raczej gościnność jest na bardzo dobrym poziomie, pomocne są opinie na googlach.

Bardzo dobry i tani wypoczynek można chociażby uświadczyć w moim rodzinnym mieście. Domki nad samym jeziorem, tutaj akurat miejski ośrodek wynajmuje http://osirgoldap.pl/infrastruktura/sloneczny-zakatek/

Niedaleko tężnie solankowe, wypożyczalnia sprzętu i plaża strzeżona pod nosem. Jezioro jest graniczne - kawałek należy do ruskich. W okolicy mnóstwo atrakcji i zwiedzania. Kiedyś piękne leszcze i sandacze - teraz to można pomarzyć :)


Wędkarsko mogę podsumować w jednym zdaniu:

Może w jeziorach nie ma ryb, ale za to jest drogo.

Sytuacja podobnie ma się na pojezierzu kaszubskim, które jest bardzo podobne do mazurskiego.
Plum

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyjazd na mazury
« Odpowiedź #9 dnia: 08.02.2023, 15:26 »
Panowie,chcecie na mazury,czy na podlasie ?
Na mazurach polecam jezioro Wersminia.

Na podlasiu jezioro Rajgrodzkie,jezioro Dreństwo,jezioro Dybowskie,jezioro Borowe.
Na każdym z tych jezior idzie dobrze połowić.
Czy na tych jeziorach które poleciłeś jest szansa połowienia z brzegu lub kładki, może nawet w nocy. Mieszkam niedaleko, tak więc może wybrałbym się tam na rybki. Jakie jest twoje zdanie na temat jeziora Toczyłowo?

Na Toczyłowie łowię najczęściej 😉.

W okresie kwiecień i do upałów,oraz wrzesień i do listopada ,można ładnie połowić. Dbamy z chłopakami o to jezioro.

Na każdym z wymienionych wcześniej jezior ,można powędkować z brzegu,ale warunek jest podstawowy,trzeba mieć zasięg chociaż 45m,a najlepiej 60m. Preferowana metoda feeder klasyczny. Spławik tylko z łodzi ,jak chodzi o lato i jesień.

Jeśli ktoś jest fanem spinningu,to jezioro Dreństwo i Wersminia są bardzo dobre.

Co do nocnego łowienia,tylko zbiorniki PZW.

Ps. Kolno jest mi nie obce 😊.

Offline marox

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kolno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyjazd na mazury
« Odpowiedź #10 dnia: 08.02.2023, 15:32 »
Panowie,chcecie na mazury,czy na podlasie ?
Na mazurach polecam jezioro Wersminia.

Na podlasiu jezioro Rajgrodzkie,jezioro Dreństwo,jezioro Dybowskie,jezioro Borowe.
Na każdym z tych jezior idzie dobrze połowić.
Czy na tych jeziorach które poleciłeś jest szansa połowienia z brzegu lub kładki, może nawet w nocy. Mieszkam niedaleko, tak więc może wybrałbym się tam na rybki. Jakie jest twoje zdanie na temat jeziora Toczyłowo?

Na Toczyłowie łowię najczęściej 😉.

W okresie kwiecień i do upałów,oraz wrzesień i do listopada ,można ładnie połowić. Dbamy z chłopakami o to jezioro.

Na każdym z wymienionych wcześniej jezior ,można powędkować z brzegu,ale warunek jest podstawowy,trzeba mieć zasięg chociaż 45m,a najlepiej 60m. Preferowana metoda feeder klasyczny. Spławik tylko z łodzi ,jak chodzi o lato i jesień.

Jeśli ktoś jest fanem spinningu,to jezioro Dreństwo i Wersminia są bardzo dobre.

Co do nocnego łowienia,tylko zbiorniki PZW.

Ps. Kolno jest mi nie obce 😊.

Mam nadzieję, że z dobrej strony. He he. Swoją drogą urodziłem się w Grajewie i mieszkałem przez parę lat za dzieciaka jak to się mówi. Pozdrawiam.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyjazd na mazury
« Odpowiedź #11 dnia: 08.02.2023, 15:36 »
Gdy zacznie się dla mnie sezon,czyli pewnie koniec marca,o ile lodu nie będzie,zapraszam kolege.

Zresztą,ile to już razy zapraszałem do siebie na wody...
Może w tym roku 😉

Offline marox

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kolno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyjazd na mazury
« Odpowiedź #12 dnia: 08.02.2023, 15:48 »
Oczywiście. Skorzystam z zaproszenia. W tym roku myślę trochę pozwiedzać okolicy tak więc z miłą chęcią spotkam kolegę z forum.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyjazd na mazury
« Odpowiedź #13 dnia: 08.02.2023, 15:53 »
Oczywiście. Skorzystam z zaproszenia. W tym roku myślę trochę pozwiedzać okolicy tak więc z miłą chęcią spotkam kolegę z forum.
Oprócz Wersminii,masz wszystkie jeziora ,o których pisałem,w zasięgu 60-70km,a część dużo bliżej.
Zapraszam,zwłaszcza czerwiec i wrzesień.

Offline hakon

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 337
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyjazd na mazury
« Odpowiedź #14 dnia: 08.02.2023, 18:18 »
Michał może w tym roku mi się uda skorzystać z Twoich wód.
"To ludzie stworzyli potwory na swoje podobieństwo"
Znalezione w necie