Autor Wątek: Jezioro Goczałkowice, Spławik  (Przeczytany 2493 razy)

Offline Bla18

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 2
Jezioro Goczałkowice, Spławik
« dnia: 11.05.2023, 13:13 »
Witam,
Niedawno z kobietą zaczęliśmy wędkować, mamy zamiar opłacić sobie Goczałkowice i jeździć tam w weekendy, jakieś porady, gdzie najlepiej tam łapać na spławik? Zaznaczam, że na razie rzekę odpuszczamy, i nie będziemy się raczej interesować dużymi rybami, raczej mamy w planach na razie naukę na czymś mniejszym. Leszcze, może jakieś liny, i mnie osobiście najbardziej interesują okonie 😁 Zaczynamy od odleglosciowki, więc dużo nauki przed nami, za wszystkie porady z góry dziękuję ❤️

Offline Bla18

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 2
Odp: Jezioro Goczałkowice, grunt
« Odpowiedź #1 dnia: 26.05.2023, 12:17 »
Plany się zmieniły, z spławika na grunt, i zaczęliśmy poznawać te tereny od wisły od mostu w strumieniu.

W dalszym ciągu, jeśli ktoś posiada jakieś ciekawe wskazówki, to chętnie posłuchamy :)

Offline cinek146

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pszczyna
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Jezioro Goczałkowice, Spławik
« Odpowiedź #2 dnia: 26.05.2023, 15:25 »
Skoro zdecydowaliście się na grunt to proponuje przerzucić się na jezioro, aktualnie ryba przebywa jeszcze w płytszych miejscach [Frelichów,Zarzecze,Wisła mala] to dobre miejsca po tarle ryba się rozejdzie po całym jeziorze. Na Facebooku jest grupa o tym jeziorze duzo cennych wskazówek.

Offline Bla18

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 2
Odp: Jezioro Goczałkowice, Spławik
« Odpowiedź #3 dnia: 28.05.2023, 12:54 »
A w miejsce z mapy, da się dostać idąc tylko wzdłuż kanału, czy można się tam dostać jakoś przez kanał?

https://ibb.co/vd2wGwZ

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Jezioro Goczałkowice, Spławik
« Odpowiedź #4 dnia: 28.05.2023, 20:47 »
Miejsce z mapy - tam gdzie kółko to mocno porośnięte trzciną - chyba nie ma tam miejsc do łowienia.
 Dotrzeć tam można raczej tylko wzdłuż kanału.
Przez betonowy mostek - na granicy Strumienia i Wisły Małej, potem ścieżką wzdłuż kanału.
W pewnym momencie od kanału odchodzi ścieżka w prawo - w las, polankę, w stronę rzeki, trzeba nią iść aż do rzeki, i dalej przez kanalik czy rów (można przejść) -wzdłuż rzeki, aż dojdzie się do miejsca, w którym po lewej jest zatoka, po prawej rzeka - cypel miedzy rzeką, a zatoką.
Do zatoki prowadzi ścieżka wydeptana wśród "lasu" trzcin - ciężko przeoczyć, miejsce do łowienia fajne pod drzewami ale sama zatoka jest płytka - raczej łowienie daleko od brzegu na grunt. W kwietniu, maju Karasie duże po ok 40 - 50 cm, trafiają się Leszcze, karpie, Amury.
Niektóre lata nęcili tam karpiarze łowili duże Amury i Karpie do 20 kg.

Co do spławika - to moja ulubiona metoda i łowię głównie na rzece przed Jeziorem. Co mogę podpowiedzieć o miejscówkach.
1. Za mostem w Strumieniu - jedna z najlepszych miejscówek na spławik, ryba trzyma się cały rok chociaż zimne miesiące są lepsze.
2. Kanał zaraz przy betonowym mostku - małe rozlewisko, rozszerzenie po lewej - na wiosnę  - marzec, kwiecień - super miejsce na płotki, trafiają się karasie, leszczyki i inne - ostatnio już tam biorą słabo i małe rybki, ale jeszcze ludzie tam siedzą = coś łowią.
3. Rzeka "na wprost" betonowego mostka + 50m, w lewo i prawo - moim zdaniem niezłe miejsca, w zasadzie co 5/10 m miejsce miedzy krzaczkami - ja łowie w tych okolicach - nęcę regularnie miejscówki i nie narzekam, od marca biorą Jazie, innych ryb większych prawie nie ma (płoteczki, okonki, Jelce, Ukleje) w połowie czerwca zaczynają brać Leszcze po tarle, trafiają się duże krąpie 40+, (małych jest full), karasie, rzadko karp, linek, od października dodatkowo pojawiają się płotki, Okoń cały czas, ale największe jesienią.
4. Rzeka w tych okolicach co zakreśliłeś kółkiem - jeden rok tam łowiłem ale jest daleko - a rybostan podobny jak w okolicach betonowego mostku - może ludzi mniej i trochę ryb więcej ale daleko.
Na spławik łowią też w zatoce tej co przy drodze, za Wisłą Mała - po lewej, teraz tam wybudowali wieżę obserwacyjną.
Generalnie goczałkowice to zalane pola i bardzo daleko od brzegu jest płytko - na spławik mało jest miejsc gdzie można łowić w sensownej odległości.
Na youtobach jest kanał Rybnięci - niekiedy są filmiki z Goczał, np jak gospodarz kanału łowi karasie.

cinek146
możesz podać namiary na grupe Facebookową o Goczałach ?
 


Offline Bla18

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 2
Odp: Jezioro Goczałkowice, Spławik
« Odpowiedź #5 dnia: 29.05.2023, 08:32 »
Proszę, chyba o ta grupkę chodzi
https://www.facebook.com/groups/264709568281425/?ref=share

Następny wypad wybiorę się chyba na wprost od mostka na kanale, ostatnim razem byłem bliżej mostu w strumieniu.

Właśnie zauważyłem, że na tej naszej wisełce poza jaziem i leszczem, ciężko coś wyciągnąć bardziej walecznego.
A no jeszcze okoń czasami skubnie, ale większego niż 21cm wyjąć się nie udało
Z leszczami to ok. 18/19 najlepsza zabawa się zaczyna, woda zaczyna się aż gotować, ale to z reguły małe Leszczyki, nie przekraczają 30cm
Myślę właśnie o tym cyplu, mógłbyś mniej więcej zaznaczyć na mapce gdzie on się znajduje?

Chociaż kobiecie się dałem pobawić spławikiem z haczykiem 14, to małe ploteczki jedna za drugą wyciągała 😂

Offline Bla18

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 2
Odp: Jezioro Goczałkowice, Spławik
« Odpowiedź #6 dnia: 30.05.2023, 08:18 »
Okej, byłem wczoraj, starałem się dojść na clten cypel, dotarłem w miejsce zaznaczone na czerwono, ale miejsce tragiczne błoto k stanie w wodzie, bez woderow nie polecam, aczkolwiek ryby dużej chodzi masa, a drapieznik dość konkretny co chwilę bije przy trzcinach, wrócę tam jeszcze kiedyś na spinning
https://ibb.co/XXSb5w9

Po przejrzeniu mapy satelitarnej, wydaje mi się, że miałem dojść chyba do miejsca zaznaczonego na zielono, dobrze myślę?

Offline cinek146

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pszczyna
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Jezioro Goczałkowice, Spławik
« Odpowiedź #7 dnia: 30.05.2023, 09:34 »
Co do grupy to link kolega dał powyżej, cypel fajne miejsce ale daleko a jeszcze targaj tam sprzęt ;) co do spławika to polecam tez Wisłę poniżej zapory od Zabrzega.

Offline Bla18

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 2
Odp: Jezioro Goczałkowice, Spławik
« Odpowiedź #8 dnia: 30.05.2023, 10:40 »
przechodziliśmy wczoraj, ale dało rady, sama scieżka jest ładna szeroka, więc potraktowałem jak spacerek z psem.
Aczkolwiek już znalazłem miejsce w którym mogę przejść suchą nogą przez kanał więc skrócę sobie trase o połowę.
W pewnym miejscu na kanale jest powalone dość duże drzewo i można na spokojnie po nim przejść, o ile ktoś niema problemów z równowagą ;D oczywiście jeśli ktoś ma dużo sprzętu i wozi na wózku to niema szans, ale dla osoby takiej jak ja, która ma 2 wędki, wiaderko, 2 krzesełka na plecach, zanety itp w plecaku, to niema problemu ;D


W czwartek zabieram tam ojca, jak uda się coś złapać konkretnego, to wrzucę jakieś zdjęcia :)

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Jezioro Goczałkowice, Spławik
« Odpowiedź #9 dnia: 30.05.2023, 23:34 »
Okej, byłem wczoraj, starałem się dojść na clten cypel, dotarłem w miejsce zaznaczone na czerwono, ale miejsce tragiczne błoto k stanie w wodzie, bez woderow nie polecam, aczkolwiek ryby dużej chodzi masa, a drapieznik dość konkretny co chwilę bije przy trzcinach, wrócę tam jeszcze kiedyś na spinning
https://ibb.co/XXSb5w9

Po przejrzeniu mapy satelitarnej, wydaje mi się, że miałem dojść chyba do miejsca zaznaczonego na zielono, dobrze myślę?

Mniej więcej to jest jedno z tych pól trzcin - w każdym bądź razie z tej strony zatoki, jedno z niewielu gdzie mozna łowić w zatoce bez błota i trzcin. Charakterystycznbe są drzewa wysokie przy brzegu. Naprzeciwko po 2 stronie zatoki też są miejsca, ale ja tam nigdy nie byłem.
Na psa trzeba uważać, raz szedłem na sam koniec cypla i z naprzeciwka szły dziki - cypel miał w tym miejscu może 10 m szerokości - trochę straszne spotkanie, nogi mięciutkie 😄

Offline Bla18

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 2
Odp: Jezioro Goczałkowice, Spławik
« Odpowiedź #10 dnia: 31.05.2023, 10:35 »
No piesek to shih tzu, więc może mnie nie obronić 😂😂
Dzięki, w takim razie jutro czeka mnie mały spacer 😄

Offline Bla18

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 2
Odp: Jezioro Goczałkowice, Spławik
« Odpowiedź #11 dnia: 04.07.2023, 11:25 »
Wracam z pytaniem, gdyż niedługo wybieram się na 2 dni nad jezioro, Zarzecze, frelichow już zarośnięte i szukam alternatywy,

Czy na tym obszarze który zaznaczyłem, są jakieś stanowiska, czy raczej nikt tam nie łowi?

https://ibb.co/b1M1Px3
https://ibb.co/02rn0Rk