Autor Wątek: Niedziałający poprawie wolny bieg w kołowrotku carpex black runer  (Przeczytany 1850 razy)

Offline Radek0550

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Cześć niedawno kupiłem kołowrotek black runer 404 z wolnym biegiem i wszystko ładnie śmigało do ostatniego wędkowania. Gdy włączam wolny bieg jest wszystko dobrze żyłka wychodzi luźno ale gdy chce go wyłączyć to czasami zaskoczy i przełączy się na przedni hamulec a czasami jest w jakimś stanie pośrednim (trzyma trochę mocniej od wolnego biegu) ale przy kręceniu korbką dziwnie terkocze jakby coś się nie dopięło do końca i są w tedy dwie opcje albo znowu włączam wolny bieg i mam nadzieje ze się dobrze przełączy albo dociskam szpulę i lekko nia obracam (do czasu kiedy poczuje delikatny klik jak by coś zaskoczyło na właściwe miejsce) i w tedy jest w pełnie przełączony na przedni hamulec. Proszę o pomoc co z tym zrobić co to może być i jak naprawić ponieważ nie chce żeby się jeszcze bardzie popsuł. Z gury dzięki za pomoc.

Online ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 399
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Oddaj na gwarancję
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Radek0550

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Niestety nie mogę bo kupiłem kołowrotek używany, na początku działał ładnie ale przed chwilą go otwarłem i chyba znalazłem problem. Na zdjęciu strzałka jest pokazany mechanizm który powinien zablokować hamulec tylny gdy przełączam na przedni on jest popychany przez sprężynkę i blokuje kulko z wcieciami w środku i teraz jeśli dobrze rozumiem gdy jest mocna rola a kółko z wcięciami szybko się obraca to chyba sprężynka jest za słaba ponieważ ta blaszka zamiast wejść w wypust i je zablokować bardzie się po nich przesuwa (nawet widać opiłki po tym szorowaniu), jak sprawdzałem to ręcznie to zeczywiscie ta blaszka bardzo powoli się cofa, porusza się jak mucha w smole. Jak by ktoś wiedział co zrobić żeby blaszka lepiej chodziła lub uważa ze to coś innego to proszę o pomoc. 

Online ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 399
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Zagadaj do Wonski - Nasz forumowy spec od kołowrotków. Czesiu powinien coś zaradzić. Ale generalnie masz nauczkę, że nie warto kupować używek :P
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Też tak mam na okumach. Rozwiązaniem jest nie przekręcać regulacji wolnego biegu za mocno w prawo (zgodnie z ruchem wskazówek).