Autor Wątek: Sposób na karpia i amura  (Przeczytany 8551 razy)

Offline Eremo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Sposób na karpia i amura
« dnia: 17.02.2016, 16:43 »
Cześć. Miałem przerwę w wędkowaniu teraz na ten sezon wracam od początku z historią. Jakich sposobów mogę spróbować na ogromne karpie? Wiem że technika poszła do przodu firmy prześcigają się w każdej dziedzinie chciałbym spróbować czegoś nowego pamiętam o koszyczku i kulki proteinowej ale czytając ostatnio o tym to już raczej przeszło w zapomniane jakich metod wy używacie? Oczywiście łowienie mnie trochę ogranicza do tego stopnia że niestety ale wywózka nie wchodzi w grę zostaje tradycyjna proca. Dzięki za pomoc wszystkim z góry.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 944
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Sposób na karpia i amura
« Odpowiedź #1 dnia: 17.02.2016, 17:36 »
Eremo: napisz więcej szczegółów o tym jak i gdzie planujesz łowić. Generalnie jak poszukasz na tym forum znajdziesz mnóstwo rad na ten temat, masz co najmniej kilka godzin czytania i analizowania.
;)

Offline Eremo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Sposób na karpia i amura
« Odpowiedź #2 dnia: 17.02.2016, 17:38 »
Raczej nastawiam się na małe stawy co do analiz znalazłem kilka już artykułów na tym forum. Oczywiście studiuje :thumbup:

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 944
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Sposób na karpia i amura
« Odpowiedź #3 dnia: 17.02.2016, 17:40 »
Jak małe stawy to masz tu wszystko co potrzebujesz. Poszukaj wpisów ludzi, którzy na te ryby polują i masz podane 90% wiedzy aby odnieść sukcesy.
;)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Sposób na karpia i amura
« Odpowiedź #4 dnia: 17.02.2016, 19:39 »
Trendy są takie że wraca się do tradycji ( troszkę zmienionej ) więc dużo nie straciłeś a na początek proponuję znaleźć jakieś wędki bo samą proca może być ciężko :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Zssido

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 15
  • Lokalizacja: Opalenica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sposób na karpia i amura
« Odpowiedź #5 dnia: 17.02.2016, 20:05 »
Jeśli chodzi o łowienie karpi, to ja uwielbiam łowienie z zrzutu. Jeśli chodzi o nęcenie to do tego najlepiej nada się rakieta zanętowa, spomb jak i kobra. Jeśli chodzi o wędki do łowienia z rzutu to polecam 3lbs oraz 3.5lbs o długości najlepiej 3.90 lecz ja używam 3.60 ale to wiadomo, że każdy lubi co innego.

Pozdrawiam

Offline Eremo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Sposób na karpia i amura
« Odpowiedź #6 dnia: 17.02.2016, 20:37 »
Poczytałem trochę o metodzie i bardzo spodobał mi się ten sposób nawet zamówiłem kilka rzeczy z prestona może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami?

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób na karpia i amura
« Odpowiedź #7 dnia: 17.02.2016, 20:40 »
Poczytałem trochę o metodzie i bardzo spodobał mi się ten sposób nawet zamówiłem kilka rzeczy z prestona może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami?



Stary, ten portal aż kipi metodą , poszukaj w archiwum i obejrzyj filmy Luka . :)

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sposób na karpia i amura
« Odpowiedź #8 dnia: 17.02.2016, 20:41 »
Zapraszam również na strone http://splawikigrunt.pl/grunt.html , tam jest wiele ciekawych porad co do metod gruntowych. Na forum również zostało już wiele napisane wystarczy wpisać interesujący Cię temat, słowo.

http://splawikigrunt.pl/grunt-szczegoly-79.html
Krzysztof

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób na karpia i amura
« Odpowiedź #9 dnia: 17.02.2016, 20:42 »

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sposób na karpia i amura
« Odpowiedź #10 dnia: 17.02.2016, 20:46 »
Informacji jest, masa :)
Krzysztof

Offline Eremo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Sposób na karpia i amura
« Odpowiedź #11 dnia: 17.02.2016, 21:06 »
Przepraszam źle napisałem. Chodziło mi o to że poczytałem trochę,  chodziło o forum a dokładnie o dział  grunt pytanie powinno brzmić  czy ktoś chce podzielić się czymś czego mogę nie znaleźć na forum ps dzięki za link z filmami przyznam że nie widziałem.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sposób na karpia i amura
« Odpowiedź #12 dnia: 18.02.2016, 13:44 »
Czołem!
Jeśli rzeczywiście zależy Ci na wyselekcjonowaniu tych największych karpi, to myślę, że metoda tradycyjna z ciężarkiem i kulką proteinową będzie najlepsza.
Możesz jak najbardziej łowić z rzutu, choć z pewnością przydałoby się w jakiś sposób wybadać łowisko i namierzyć odpowiednie miejsca łowienia.
Do nęcenia jak najbardziej możesz użyć procy, rakiety zanętowej, spomba, kobry. Jeśli łowisko na to pozwala, możesz wyjść dalej w spodniobutach, użyć łódeczki zdalnie sterowanej do wywózki zestawu i nęcenia.

Bardziej szczegółowe odpowiedzi wymagają dalszych bardziej szczegółowych zapytań :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline wojciu1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Sposób na karpia i amura
« Odpowiedź #13 dnia: 29.05.2016, 19:52 »
Witam, odświeżę trochę temat. Zbiornik, prostokąt ok. 100x350m, równe dno, troszeczkę mulu, głębokość 2.5-3m, woda "czysta" tj. bez roślinności wodnej. Ciężko zatem powiedzieć gdzie szukać ryb, bo brak jakichkolwiek naturalnych wytycznych. Najczęściej łowi się tam karpie  i amury od 1kg do 4kg. Właśnie na te ryby w takich rozmiarach chciałbym poświęcić trochę czasu.
Zastanawiam się tylko, czy metoda na odległości powiedzmy 50m przy głębokości 3m ma sens, a jeśli ma, to nęcić: 1) samym miksem 50/50 2) pellet, ziarna, kulki razem 3) podnęcić na początek sbombem "grubszym towarem", a później do koszyka normalnie stosować miks?
I jeszcze jedno pytanie. Gdzie na takim zbiorniku szukalibyście karpi? Blisko, daleko, jeden zestaw bliżej, jeden dalej?
Pozdrawiam,

Wojtek

_luwro

  • Gość
Odp: Sposób na karpia i amura
« Odpowiedź #14 dnia: 29.05.2016, 20:11 »
Jak to Luk mówi na swoich filmach trzeba czytać wodę, nikt Ci nie wskaże konkretnego miejsca bo dziś ryba może żerować przy brzegu a jutro "na środku" nie ma złotego środka.