Autor Wątek: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego  (Przeczytany 120921 razy)

Offline AlienJ

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #585 dnia: 12.11.2022, 23:25 »
Szanowni Koledzy,
potrzebuję porady, może trochę pomocy :P
Jestem super początkującym w metodzie, praktycznie nie wiem "z czym to się je".
Łowisko Okoń troszeczkę znam ale ze strony typowego karpiowania.
Czy nikt z Was nie wybiera się w najbliższy weekend (piątek albo sobota) i jeśli tak to może podpowiedział co i jak z tą Metodą :)
Będę niezmiernie wdzięczny.

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #586 dnia: 14.11.2022, 09:32 »
Wczoraj w dziale Ciekawe filmy Tomek umieścił film na temat metody. Poza tym YT jest ogromem wiedzy np. filmy Przemka Solskiego, kanał Wędkarstwo Jedziemy na ryby (zwłaszcza seria Wędkarski coach), filmy ze Stachem Karwowskim (najwięcej na kanale Lucio) itd. Przeszukaj również forum - był wątek o początkach w metodzie, w którym były wklejone filmy, które powinno się obejrzeć na początek.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline AlienJ

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #587 dnia: 14.11.2022, 11:17 »
Wczoraj w dziale Ciekawe filmy Tomek umieścił film na temat metody. Poza tym YT jest ogromem wiedzy np. filmy Przemka Solskiego, kanał Wędkarstwo Jedziemy na ryby (zwłaszcza seria Wędkarski coach), filmy ze Stachem Karwowskim (najwięcej na kanale Lucio) itd. Przeszukaj również forum - był wątek o początkach w metodzie, w którym były wklejone filmy, które powinno się obejrzeć na początek.

Dzięki wielkie za podpowiedzi, filmików obejrzałem setki, niestety albo ja jestem za stary do uczenia się z filmików albo za głupi :P Dlatego zawszę wolę jeśli ktoś pokazuje i koryguje "na żywo" jeśli coś nie tak. Jak się ogląda filmiki to wszystko jest takie proste, niestety w rzeczywistości takie nie jest, dlatego też pytam i poszukuję kogoś kto pomoże.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #588 dnia: 14.11.2022, 11:33 »
Ja wiem, że całość z początku może przytłaczać. Ale tam naprawdę nie ma większej filozofii. Założyć podajnik dobrą stroną (do przodu), a przede wszystkim mieć towar, który nie będzie betonem ani też nie rozpadnie się przy uderzeniu o wodę. Reszta to szczegóły, które w trakcie łowienia Ci wyjdą i sam sobie będziesz dopracowywał.

Pamiętam, jak wiele lat temu zafascynowany oglądałem filmy Lucka. To była magia... Teraz jak człowiek na to patrzy, to jakby cofną się do pierwszej klasy i oglądał nauki, jak się dodaje 2 do 2 :D

Więc jeszcze raz. Podajnik założysz dobrze, bo filmów się naoglądałeś. Zanętę tylko dobrze rozrób, żeby za mokra nie była (to jest najczęstszy błąd). Reszta wyjdzie w praniu, bo wyjść musi. Żaden instruktor nie zastąpi i tak godzin eksperymentów nad wodą.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline AlienJ

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #589 dnia: 14.11.2022, 11:49 »
Ja wiem, że całość z początku może przytłaczać. Ale tam naprawdę nie ma większej filozofii. Założyć podajnik dobrą stroną (do przodu), a przede wszystkim mieć towar, który nie będzie betonem ani też nie rozpadnie się przy uderzeniu o wodę. Reszta to szczegóły, które w trakcie łowienia Ci wyjdą i sam sobie będziesz dopracowywał.

Pamiętam, jak wiele lat temu zafascynowany oglądałem filmy Lucka. To była magia... Teraz jak człowiek na to patrzy, to jakby cofną się do pierwszej klasy i oglądał nauki, jak się dodaje 2 do 2 :D

Więc jeszcze raz. Podajnik założysz dobrze, bo filmów się naoglądałeś. Zanętę tylko dobrze rozrób, żeby za mokra nie była (to jest najczęstszy błąd). Reszta wyjdzie w praniu, bo wyjść musi. Żaden instruktor nie zastąpi i tak godzin eksperymentów nad wodą.

Pewnie i racja, najgorzej jest z zanętą. Jak raz załadowałem koszyk to nawet po godzinie nadal był pełny :) innym razem widziałem jak wylatuje wszystko podczas rzutu. Pewnie macie rację, trzeba się będzie uczyć na własnych błędach.
Ale mimo to jeśli ktoś będzie chętny na wspólne łowienie, to dajcie znać. Jak nie teraz to może innym razem, jak nie na to łowisko to ja jestem mobilny i raczej mało wybredny.
Pozdrawiam serdecznie.

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #590 dnia: 14.11.2022, 12:20 »
Okoń to dość trudne łowisko do metody, ale można tam łowić skutecznie.  Przede wszystkim usiądź na stanowiskach z najpłytszą wodą. Jeśli znasz trochę ten akwen, to wiesz z pewnością  które to. Zamów ze sprawdzonego źródła pellet skretting lub coppens i ćwicz. Na początek najbezpieczniejsza będzie  metoda stopniowego dolewania do pelletu wody - szybko złapiesz właściwe namoczenie. Powodzenia.

Offline AlienJ

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #591 dnia: 14.11.2022, 12:22 »
Okoń to dość trudne łowisko do metody, ale można tam łowić skutecznie.  Przede wszystkim usiądź na stanowiskach z najpłytszą wodą. Jeśli znasz trochę ten akwen, to wiesz z pewnością  które to. Zamów ze sprawdzonego źródła pellet skretting lub coppens i ćwicz. Na początek najbezpieczniejsza będzie  metoda stopniowego dolewania do pelletu wody - szybko złapiesz właściwe namoczenie. Powodzenia.

Dzięki, tylko zastanawiam się czy teraz jesienią płytka woda będzie odpowiednia? wydawało mi się że ryby schodzą na większe głębokości w tym okresie. Skorygujcie mnie jeśli się mylę.

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #592 dnia: 14.11.2022, 12:26 »
Na razie skup się na technice, prawidłowym przygotowaniu zanęty. Woda 1,5 - 2 m będzie do tego odpowiednia. 12 metrów niekoniecznie ;)

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 421
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #593 dnia: 14.11.2022, 19:54 »
Napisałeś coś z czym borykałem się 4 lata temu, gdy zaczynałem z metodą, teraz na łowiskach udaje mi się połowić, gdy inni nie łowią-czarów nie ma. podstawy podstaw:
-markowa zanęta (moja propozycja bezpieczna na każdą porę roku to Maros Master, wychodzi ciemny brąz, ryby dobrze na nią reagują, na początek będzie spoko, inne przetestujesz jak dojdziesz do wprawy)-rozrób 3 porcje zanęty, jedna porcja wody, przemieszaj, przetrzyj na sicie, powinno być ok.
-markowy pellet, kup wspomnianego skrettinga 2.3 mm lub coppens 2mm-wrzuć na sitko 1.5 min w wodzie zanurz, daj chwilę by po wyjęciu ociekła woda, po 10 min będzie gotowy do łowienia, po 2-3 godz łowienia możesz delikatnie domoczyć wilgotną dłonią jeśli będzie przesuszony
-przypony 0,19-0,21 z hakami rozm 12-14 z bagnetem
-na bagnet waftersy 6-8mm kup Solbaits Secret Mix 6mm i Salmon 6 lub 8 mm-już masz zestaw na sezon
To tyle z zestawu końcowego-masz dobrą zanętę, pellet i sprawdzone dumble, więc pierwszy proces eliminacji porażki za sobą.
-podajniki na początek kup sobie 30gr z tańszych fajnych-Mikado Douglas QMF
-w foremkę sypiesz odrobinę zanęty, wkładasz hak z dumblem, zasypujesz pelletem-odciskasz foremką, masz pięknie skomponowany podajniczek w coś co ryby lubią.
-rzucasz w obrane przez siebie miejsce, ważne by nie leżało w stercie ziela lub nie zapadło się w muł, żeby była odpowiednia prezentacja. Miejsce zaznaczasz na klipie kołowrotka i kolejne rzuty realizujesz co 10-15min w punkt, co jest bardzo istotne, by łowisko Ci się budowało, zatem przyłóż się do skupienia w możliwie najmniejszej powierzchni
To wszystko. Największe zagrożenie niepowodzenia już znasz-plastelinowa zanęta, ta ma być puszysta a po ściśnięciu foremką ma się nie rozpadać, więc nie przemocz jej, ale i nie zostaw suchej, z pelletem podobnie, to ma pracować pod wodą.
Reszta to dopasowanie się kolorem do danego dnia. To tak w skrócie clue metody, które doprowadzi Cię do rybek. To są moje doświadczenia i tak bym zaczął 4 l temu gdybym miał dzisiejszą wiedzę, doszedłem do niej przez ten czas próbowania wszystkich specyfików na rynku, dalej został pokaźny arsenał (jak widać na poniższych foto można by zatowarować wędkarski)...















Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 421
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #594 dnia: 14.11.2022, 19:57 »
Dzięki, tylko zastanawiam się czy teraz jesienią płytka woda będzie odpowiednia? wydawało mi się że ryby schodzą na większe głębokości w tym okresie. Skorygujcie mnie jeśli się mylę.
Wczoraj 14 ryb(karpie, amury, karasie) złowionych na głębokości 1-1.2m, nie ma jeszcze zimnej wody, mrozów, więc nie poszły w głebiny.

Offline AlienJ

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #595 dnia: 14.11.2022, 20:04 »
Napisałeś coś z czym borykałem się 4 lata temu, gdy zaczynałem z metodą, teraz na łowiskach udaje mi się połowić, gdy inni nie łowią-czarów nie ma. podstawy podstaw:
-markowa zanęta (moja propozycja bezpieczna na każdą porę roku to Maros Master, wychodzi ciemny brąz, ryby dobrze na nią reagują, na początek będzie spoko, inne przetestujesz jak dojdziesz do wprawy)-rozrób 3 porcje zanęty, jedna porcja wody, przemieszaj, przetrzyj na sicie, powinno być ok.
-markowy pellet, kup wspomnianego skrettinga 2.3 mm lub coppens 2mm-wrzuć na sitko 1.5 min w wodzie zanurz, daj chwilę by po wyjęciu ociekła woda, po 10 min będzie gotowy do łowienia, po 2-3 godz łowienia możesz delikatnie domoczyć wilgotną dłonią jeśli będzie przesuszony
-przypony 0,19-0,21 z hakami rozm 12-14 z bagnetem
-na bagnet waftersy 6-8mm kup Solbaits Secret Mix 6mm i Salmon 6 lub 8 mm-już masz zestaw na sezon
To tyle z zestawu końcowego-masz dobrą zanętę, pellet i sprawdzone dumble, więc pierwszy proces eliminacji porażki za sobą.
-podajniki na początek kup sobie 30gr z tańszych fajnych-Mikado Douglas QMF
-w podajnik sypiesz odrobinę zanęty, wkładasz hak z dumblem, zasypujesz pelletem-odciskasz foremką, masz pięknie skomponowany podajniczek w coś co ryby lubią.
-rzucasz w obrane przez siebie miejsce, ważne by nie leżało w stercie ziela lub nie zapadło się w muł, żeby była odpowiednia prezentacja. Miejsce zaznaczasz na klipie kołowrotka i kolejne rzuty realizujesz co 10-15min w punkt, co jest bardzo istotne, by łowisko Ci się budowało, zatem przyłóż się do skupienia w możliwie najmniejszej powierzchni
To wszystko. Największe zagrożenie niepowodzenia już znasz-plastelinowa zanęta, ta ma być puszysta a po ściśnięciu foremką ma się nie rozpadać, więc nie przemocz jej, ale i nie zostaw suchej, z pelletem podobnie, to ma pracować pod wodą.
Reszta to dopasowanie się kolorem do danego dnia. To tak w skrócie clue metody, które doprowadzi Cię do rybek. To są moje doświadczenia i tak bym zaczął 4 l temu gdybym miał dzisiejszą wiedzę, doszedłem do niej przez ten czas próbowania wszystkich specyfików na rynku, dalej został pokaźny arsenał (jak widać na poniższych foto można by zatowarować wędkarski)...














Carl23 wielkie dzięki, to jest prawdziwa podpowiedź. Naprawdę skorzystam z Twoich uwag. Pochwalę się w sobotę albo niedzielę jak wrócę z trofeami na zdjęciach oczywiście. Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam.

Offline AlienJ

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #596 dnia: 14.11.2022, 20:06 »
Dzięki, tylko zastanawiam się czy teraz jesienią płytka woda będzie odpowiednia? wydawało mi się że ryby schodzą na większe głębokości w tym okresie. Skorygujcie mnie jeśli się mylę.
Wczoraj 14 ryb(karpie, amury, karasie) złowionych na głębokości 1-1.2m, nie ma jeszcze zimnej wody, mrozów, więc nie poszły w głebiny.


Dzięki, dobrze wiedzieć. mam nadzieję że do weekendu nie bardzo się ochłodzi.
Pozdrawiam.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #597 dnia: 14.11.2022, 21:23 »
Dzięki, dobrze wiedzieć. mam nadzieję że do weekendu nie bardzo się ochłodzi.
Pozdrawiam.

Nie chcę psuć humoru, ale od środy mocne ochłodzenie.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 564
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #598 dnia: 15.04.2023, 08:52 »
Ktoś ostatnio odwiedzał? Jak tam sytuacja i wyniki? :)
Ania

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #599 dnia: 01.08.2023, 21:45 »
Siemka też dawno nie byłem, jak sytuacja ??     
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek