Autor Wątek: Jak dobrze przygotować: kukurydzę, konopie, kaszę oraz pozostałe ziarna  (Przeczytany 42019 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Panowie ilu wędkarzy tyle szkół może byśmy w tym temacie opisywali jakie ziarno jak przygotować aby jak najlepiej sprawdziło się w łowisku.
Zacznę może od kukurydzy.
Dużo nęcę wiec używam dużo kuku stosuje surowe ziarno które odpowiednio przygotowuje
12 godz przed gotowaniem mocze go potem daje go szybkowara ekonomia szybko się gotuje gdy zagotuje go wyłączam i zostawiam do wystudzenia.
Potem dolewam wody drugi raz zagotowuje i znowu wyłączam.
Dzięki szybkowarowi nie muszę gotować ziarna przez kilka godzin.
Otrzymane ziarno jest miękkie popękane po ściśnięciu w palcach robi się miazga.
Można go dopalić jakimś zapachem ale ja wole naturalne kuku ma wspaniały zapach.
Stosuje go połowu karpi , leszczy , kleni stosuje go i na włos i do nęcenia supel leci strzelając z niej z procy.
Ekonomia gotuje 2 litry surowego ziarna po obróbce wychodzi mi około 4 litrów super kuku.
Dziele ją na 4 cześć i do zamrażarki gdy idę na ryby mam gotowca.
Maciek

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Ja niestety nie mam szybkowara i zmuszony jestem kupowac w sklepie 'gotowa' kukurydze na kilogramy.

...a jaki masz sposob Macku na przygotowanie surowych nasion konopii, bo to mnie interesuje.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Konopie -mocze 24 godziny następnie w garku gotuje na wolnym ogniu dotąd aż zaczną pękać wtedy widać białe kiełki cedzę ale nie płukam tylko zostawiam do stygnięcia,
wode po gotowaniu daje do zanęty,
prażę rownież - w całości około 15 min na płoć uprażone zimne zmielone tuż przed zrobieniem zanęty to jest to.
Maciek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Jeśli chodzi o kukurydzę to z zasady stosuję Koński Ząb! Nie zależy mi na tym żeby była zbyt miękka! (drobnica!!) Moczę ok. 24h, a następnie gotuję ok. godziny na wolnym ogniu i pozostawiam do wystygnięcia i dopiero odcedzam! Dla zębów gardłowych Klenia twarda kuku to żadna przeszkoda! Za przynętę raczej stosuję Groch!
Arek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Arunio opisz jak robisz groch.
Maciek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Groch też robię na pół twardo! Tyle żeby Quickstop go nie rozwalał! Tu jest kwestia wyczucia w moczeniu! U mnie rozbieżność to od 6 do 9 h. Zależy od kupionej partii! J/w moczę do 9 h. Następnie na wolnym ogniu do zagotowania! ~ I max do 15 min oczkuje jak rosół! Następnie odcedzam i bez schładzania zimną wodą gorący do woreczka i sobie dochodzi do ostygnięcia! Zakładam na włos lub bezpośrednio na hak I to nie mały!!
Arek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Stosujesz żółty czy zielony.
Maciek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Żólty! Ale przed zimą kupiłem zielony bo czytałem że jest ok! Ale próby na wiosnę!
Arek

elvis77

  • Gość
Ja kukurydzę i konopie moczę od 12-24 godzin w zależności od świeżości ziaren, stopnia ich wysuszenia i posiadanego czasu  ;)
Kukurydzę gotuję około 15 minut i zawijam garnek w pierzynę lub w koc na noc,żeby doszedł.
Konopie gotuję do momentu aż większość ziaren popęka i pokaże się biały kiełek. Żeby lepiej i szybciej popękały dodaję do ziaren sodę oczyszczoną. Ziarna uzyskują czarniejszej barwy.
Gdzieś czytałem,żeby sody dodać do ugotowanej kukurydzy to ta uzyska kolor pomarańczowy lub ciemno żółty,ale jeszcze nie próbowałem. Trzeba tylko uważać, żeby kukurydza nie wykipiała, bo zachodzi reakcja i się strasznie pieni w garze. Sody trzeba dać znacznie więcej niż do gotowania konopi, nawet całe opakowanie w zależności od ilości kuku.


Pęczak natomiast parzę w termosie w stosunku 1:3 z wodą (można też parzyć kukurydzę)
Oczywiście w trakcie parzenia, gotowania, moczenia można dodawać dowolne aromaty i barwniki. Można też dodawać sól, miód lub cukier itp.

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Konopie -mocze 24 godziny następnie w garku gotuje na wolnym ogniu dotąd aż zaczną pękać wtedy widać białe kiełki cedze alenie płukam tylko zostawiam do stygniecia
wode po gotowaniu daje do zanęty
prażę rownież - w całości około 15 min na płoć uprażone zimne zmielone tuż przed zrobieniem zanety to jest to
Dzięki!
Wiec robię bardzo podobnie, dodaje jedynie soli żeby nabrała większej szklistości.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Skand

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław /Stare Miasto - Szczepin/
  • Ulubione metody: feeder
12 godz przed gotowaniem mocze go potem daje go szybkowara ekonomia szybko sie gotuje gdy zagotuje go wyłączam i zostawiam do wystudzenia
potem dolewam wody drugim raz zagotowywuje i znowu wyłączam

Napisz ile wody dodajesz do szybkowara?
Janusz

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Wiesz to zależy od szybkowara jaką ma polemność ja mam chyba 5 l
towaru mam dwa litry tak około 1/3 gara potem do połowy gara wlewam wode i daje do zagotowania
trzeba kontrolować po wystygnieciu i dolać znowu wodu przed drugim zagotowaniem bo konopia mimo moczenia mocno pije wode
Maciek

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Ja nęcę mieszanką ziaren o składzie :
kukurydza - 30%
cieciorka - 10%
soja - 10%
rzepik - 10%
mieszanka podstawowa dla kanarków ( bez kolorowych chrupek i marchewki) - 20%
pszenica - 20%
Wszystko razem moczę ok 12 godzin , odlewam wodę i do gotowania nalewam nową , dodaję trochę soli i cukru waniliowego, gotuję w dużym szybkowarze 20min po czym wyłaczam gaz i zostawiam do wystygnięcia
Ziarna które używam jak przynęty gotuję osobno w mniejszych porcjach na półtwardo by drobnica nie rozwalała na haczyku czy włosie
Pozdrawiam - Gienek

Offline alphaomega

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Jeśli chodzi o kukurydzę to z zasady stosuję Koński Ząb!

Również stosuję Koński Ząb, ponieważ kupuję go też do innych celów w ilościach hurtowych wręcz. Uważam jednak, że jest dość trudny w przygotowaniu (szczególnie w dużych porcjach). Po prostu gotuje się bardzo nierównomiernie. Pomimo regularnego mieszania część ziaren jest już kompletnie rozgotowana, część tylko zaczyna pękać, a część nawet nie okazuje odrobiny miękkości. Eksperymentowałem z czasem gotowania, ilością wody, dodatkiem soli już w fazie moczenia, wielkością płomienia na palniku kuchenki. Mimo wszystko historia się powtarza.

Cytując dowcip olsztyńskiego kabareciarza: "Gdzie ja k*wa popełniłem błąd"? :'(
Połamania!
-Mateusz-

Offline Skand

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław /Stare Miasto - Szczepin/
  • Ulubione metody: feeder
Dlatego szybkowar wydaje się lepszym rozwiązaniem, przetestuje w poniedziałek to dam znak.
Janusz