Autor Wątek: Jak dobrze przygotować: kukurydzę, konopie, kaszę oraz pozostałe ziarna  (Przeczytany 43231 razy)

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Witam,

odświeżam trochę temat, szukam przepisów na gotowanie w szybkowarze różnorakich ziaren typu kukurydza konopie pszenica łubin groch. Ktoś gotuje w taki sposób ?

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Wiosna idzie. Zamiast gotować weź pszenicę do słoika zalej wodą i odstaw na ciepły słoneczny parapet. Jak zacznie kiełkować możesz wykorzystać do nęcenia, lub na hak...
...Albo możesz zrobić tak. wrzucasz do gara, na ogień, i podgotowujesz w temperaturze 72-74 stopnie. Enzymy, które są "uwalniane" w procesie kiełkowania przerobią cukry złożone na cukry proste. Powstanie bardzo słodziutka i kusząca przynęta.
A jeszcze lepiej jakby był to jęczmień.
Marcin

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Kukurydza w szybkowarze , najpierw namoczenie +-24 h . Następnie do gara i od psssssssst 15 minut . Odcedzam jak jest zimny szybkowar . Ziarenka jak marzenie . Później porcjowanie i zamrażarka . Robię paczki wielkości puszki kukurydzy .

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Kukurydza w szybkowarze , najpierw namoczenie +-24 h . Następnie do gara i od psssssssst 15 minut . Odcedzam jak jest zimny szybkowar . Ziarenka jak marzenie . Później porcjowanie i zamrażarka . Robię paczki wielkości puszki kukurydzy .

Ewentualny smak/zapach dodajesz później ?

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Majki to co dodaję to tajne/poufne .
Dodaje Cukier wanilinowy plus kroję 4 ząbki czosnku . Wszystko daję razem .

Pęczak podobnie ,ale nie namaczam i dodaję kurkumę dla koloru .

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 281
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Szykuję się powoli na sierpniowy urlop. Dziś zrobiłem 3 słoiczki konopi na próbę. Okazało się że są rewelacyjne, zagotowałem je, odstawiłem na pół godziny pod przykryciem i gotowe. Dziś jeszcze wstawiłem pszenicę, też chcę kilka małych słoiczków zrobić aby mieć dodatek do zanęty w pogoni za bużańskim białorybem.
Tomek

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Szykuję się powoli na sierpniowy urlop. Dziś zrobiłem 3 słoiczki konopi na próbę. Okazało się że są rewelacyjne, zagotowałem je, odstawiłem na pół godziny pod przykryciem i gotowe. Dziś jeszcze wstawiłem pszenicę, też chcę kilka małych słoiczków zrobić aby mieć dodatek do zanęty w pogoni za bużańskim białorybem.
Opiszesz jak chcesz je przechowywać? To jakieś wekowanie było, czy po prostu odstawisz ją w słoikach do cienistego miejsca? No i jaki przewidywany termin przydatności? :)
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 281
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Są zapasteryzowane, dwa- trzy miesiące bez wniku, dłużej nie trzymałem konopii, kukurydzę i groch całą jesień i zimę w piwnicy miałem w słoiku 0,9 l i na wiosnę była ładna i pachnąca. Podstawa to sprawdzić czy słoik się zamknął, ja używam zakrętek z tzw klikiem, jak klik wciśnięty to słoik na 100% zamknięty prawidłowo.
Tomek

Offline Arty72

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Na ryby, nie po ryby
  • Lokalizacja: Sandomierz/Opatów
  • Ulubione metody: feeder
Wiosna idzie. Zamiast gotować weź pszenicę do słoika zalej wodą i odstaw na ciepły słoneczny parapet. Jak zacznie kiełkować możesz wykorzystać do nęcenia, lub na hak...
...Albo możesz zrobić tak. wrzucasz do gara, na ogień, i podgotowujesz w temperaturze 72-74 stopnie. Enzymy, które są "uwalniane" w procesie kiełkowania przerobią cukry złożone na cukry proste. Powstanie bardzo słodziutka i kusząca przynęta.
A jeszcze lepiej jakby był to jęczmień.

Ewentualnie jak podkiełkuje dodajesz drożdże i wtedy dopiero się robi zaneta :D :D.
No i 78stopni :beer:
Artur
Karp 102cm/18,5kg
Jesiotr 88, Karaś sr. 42, Leszcz 50
Lin 45

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Są zapasteryzowane, dwa- trzy miesiące bez wniku, dłużej nie trzymałem konopii, kukurydzę i groch całą jesień i zimę w piwnicy miałem w słoiku 0,9 l i na wiosnę była ładna i pachnąca. Podstawa to sprawdzić czy słoik się zamknął, ja używam zakrętek z tzw klikiem, jak klik wciśnięty to słoik na 100% zamknięty prawidłowo.
Dzięks! :thumbup:
Odstawiłem konopie bo nie miałem czasu moczyć i gotować. A to jest sposób!
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 281
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Ja nigdy nie moczę konopii.
Aha, jakby ktoś szukał dobrych konopi to te z Decathlonu może nie są tanie ale są rewelacyjne. :thumbup:
Tomek

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Mi konopie w słoiku zapasteryzowane, w lodówce wytrzymały rok! Po otwarciu wykorzystałem je na 2 razy tj niedziela i czwartek. W czwartek już nieźle śmierdziały, podsypałem trochę i karpiom to nie przeszkadzało. Resztę wyrzuciłem nie chciałem zasyfić wody. Teraz mam partię co trudno kiełkuje.
Paweł

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 281
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Dlatego robię je w małych słoiczkach, aby na raz zużyć.
Tomek

Offline dwie_sety

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 2
Konopie nie kiełkują bo nasiona paszowe są sterylizowane termicznie aby narkomani nie zakładali plantacji w doniczkach.

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Ja jechałem wtedy na urlop 7 dni :narybki: i zapomniałem  słoika ok 1l :facepalm:
Paweł