Autor Wątek: Zdjęcia z rybami na trawie  (Przeczytany 6375 razy)

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Zdjęcia z rybami na trawie
« dnia: 04.01.2015, 01:07 »
Nie rozumiem dlaczego niby mokra trawa( na której żadnej rybie krzywda się nie stanie) jest złym miejscem by jej szybko fotkę zrobić . Na pewno trawa jest lepsza niż wnętrze siatki czy podbieraka w której ryba będzie sie wić i ocierać ze śluzu i łusek

1. Zdjecie o ktorym wspomnialem wyzej bylo zrobione na suchej trawie gdzie dodatkowo w tle nie widac wody, wiec rownie dobrze moglo byc zrobione 5km od wody.
2. Sa podbieraki z siadki gumowanej bezwezlowe (wiem - w Polsce jeszcze malo znane) , ktore sa duuuuuuzo lepsze dla ryb niz najbardziej mokra trawa.
3. Dla mniej wprawnych z odhaczaniem ryb prosto z podbieraka albo dla wiekszych okazow wymyslono mate do odhaczania, ktora mozna zobaczyc na niektorych filmach Luka chociazby. 

Na wielu zbiornikach w Anglii bez maty do odhaczania  to mozesz sobie tylko labedzie karmic  (i to tez peletem, ktory nie jest za tlusty coby rybkom nie zaszkodzil przy okazji)


umi

  • Gość
Odp: Zdjęcia z rybami na trawie
« Odpowiedź #1 dnia: 04.01.2015, 01:14 »
Chciałbym powiedzieć że to forum dość mocno podnosi poziom metod gruntowych i niestety czytają to BARANY (łowcy mięsa) i trzeba ich eliminować tylko nie wiem jak.

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zdjęcia z rybami na trawie
« Odpowiedź #2 dnia: 04.01.2015, 01:21 »
2. Sa podbieraki z siadki gumowanej bezwezlowe (wiem - w Polsce jeszcze malo znane) , ktore sa duuuuuuzo lepsze dla ryb niz najbardziej mokra trawa.

Taki podbierak miałem kolego 3 lata temu więc bez komentarza. Zrezygnowalem z niego bo operować nim w wodzie to masakra
Łowię w Polsce i nie używam maty bo nie ma takiego wymogu
Pozdrawiam - Gienek

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zdjęcia z rybami na trawie
« Odpowiedź #3 dnia: 04.01.2015, 01:25 »
Chciałbym powiedzieć że to forum dość mocno podnosi poziom metod gruntowych i niestety czytają to BARANY(łowcy mięsa) i trzeba ich eliminować tylko nie wiem jak.
Raczej bedzie to trudne chyba ze wyswietlanie tresci tylko dla zarejstrowanych urzytkownikow? chociaz ma to plusy i minusy... . No ale to do rozpatrzenia i decyzji  administratorow co z tym zrobic i czy wogole cos robic  :)
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

umi

  • Gość
Odp: Zdjęcia z rybami na trawie
« Odpowiedź #4 dnia: 04.01.2015, 01:54 »
Przykro mi że jadę tak na mięsożerców ale z roku na rok u nas jest coraz gorzej z rybami .Dam prosty przykład(mogę podać więcej) . 10 lat temu na Radzynach złowienie okoni po 0.5kg do 1 kg po 20-30szt to było 3-4h.Ale dlaczego wypuszczać ,trzeba było walić do oporu(na klopsy)no a teraz lament bo te "HUJE" kusole im wyłowili .Przepraszam za moją flustracje ale opinia o polskich łowcach nie jest dobra.Po wykupieniu składek w Czechach tamtejsi wedkarze grzmieli że przyjadą POLACY i wychwytaja im ryby.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zdjęcia z rybami na trawie
« Odpowiedź #5 dnia: 04.01.2015, 02:01 »
Panowie, przypominam tylko, że to wątek dotyczący propozycji zmian na forum :)
Wiem, że poruszane tematy są bardzo drażliwe i stąd obawiam się, że dalsza dyskusja całkiem zaburzy ten wątek.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zdjęcia z rybami na trawie
« Odpowiedź #6 dnia: 04.01.2015, 06:18 »
Pomyślimy o czymś z tymi zdjęciami...

Zapewne każdemu z nas zależy aby w Polsce było lepiej z rybami, bo tendencja za wyjątkiem kilku może zbiorników jest spadkowa - rybostan jest coraz słabszy.
Wiem jednak z doświadczenia, źe ostre piętnowanie pewnych zachowań może prowadzić do efektów odwrotnych niż zamierzone. Polish Anglers Association - to dobry przykład, gdzie wiele osób zaczęło traktować nas jako 'profesjonalistów' i 'pomylonych', bo nawoływaliśmy do odpowiedniego traktowania ryb. Pojawilo się z tego powodu  wielu wrogów. Jednak nowe wędkarskie organizacje polonijne w UK mają teraz 'złap i wypuść' w swojej nazwie już i coraz więcej polskich wedkarzy podporządkowuje się przepisom (a wielu przeciwników PAA jest właśnie w tych klubach).

Dlatego też staramy się tutaj być bardziej ugodowi. Nie chcemy pokazywać złych zdjęć, zabitych ryb czy na tle kuchennych kafli - to pewne. Jednak z tą trawą jest inaczej - mam nadzieję, że w wielu filmach wypowiedziałem się o tym, zawsze też mam rozłożoną matę. Ale póki nie jest to wymóg RAPRu - mogę tylko zachęcać.
Co istotne - osoby cieszące się dużym autorytetem - jak np. chłopaki z Wędkarskiej Tuby nie używają mat i często ryby są właśnie 'z trawą', jak chociażby ostatnia troć z noworocznej wyprawy. Trudno zarzucić im jednak brak dbałości lub 'mięsiarstwo'... ;)

Myślę, że wpis koksa na pewno nie pozostanie bez echa, ilość wpisów o tym świadczy. Nie walczmy jednak między sobą, na pewno jest pewien 'przekaz' i wielu wędkarzy czytających to forum go otrzymało i jeszcze otrzyma :)

Jeżeli jakieś zdjęcie narusza zaś regulamin - proszę o reportowanie danej wiadomości. Czasami coś może umknąć.
Lucjan

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Zdjęcia z rybami na trawie
« Odpowiedź #7 dnia: 04.01.2015, 06:23 »
a ja mam nadzieje,ze pykne pare fotek.bo jade zaraz na ryby :D :D :D :D znowu w nocy spac nie moglem ??? ???

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zdjęcia z rybami na trawie
« Odpowiedź #8 dnia: 04.01.2015, 09:45 »
Czytajac wczorajsza dyskusje mysle sobie ze w zyciu potrzebna jest rownowaga i nienalezy kierowac sie przesadyzmem bo to kieruje do ekstremum i z tymi zdjeciami trzeba miec zimna glowe
pytanie jak ja u siebie na dzialce pieknie do zdjecia presentuje namtrawie swoje rybki powiem ze zostaly szybko usmiercone i do zdjecia sa nie zywe a potem przeznaczam je do konsumpcji akurat uwielbiam wedzone leszcze a potem zrobie sobie juz sdjecie rybek juz uwedzonych -to znaczy ze jestem nienormalny huj..... miesorzercom itp . To dlamnie troszke nienormalne sa goscie tak jak ja ktorzy lubia zjesc rybe biora tyle co zjedza jak ja reszte nie biora ja mnustwo ryby wypuszczam wiadomo tepic klusoli emerytow ktorzy biora male w okresach ochronnych ryby anie swyklych normalnych gosci jak ja a ztymi zdjeciami to juz wogule nie rozumiem w tym calym szacunku do wszystkiego i wszystkich ci ktorzy gania powinni zwracac uwage na miejscu jak ktos lamie zasady a nie byc anonimowym i ganic z zaklawiatury gosci ktorych wogole nie zna........
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zdjęcia z rybami na trawie
« Odpowiedź #9 dnia: 04.01.2015, 09:47 »
A dodam że dawno nie spotkalem na innych forach takich kulturalnych i milych gosci jak wy a jeste na paru a dotego chcacych dzielic sie wiedza
Maciek

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Zdjęcia z rybami na trawie
« Odpowiedź #10 dnia: 04.01.2015, 10:06 »
Bardzo ładnie napisane. Ja nie biorę ryb praktycznie wcale. Kiedyś szczupaka dla dzieci szwagra złowionego na mazurach wzięliśmy i zjadły go z takim smakiem że byłem w szoku. Wydaje mi się że nie powinno być aż tak takie zachowanie tępione że ktoś jest zły bo zabiera ryby. Według prawa może to robić. Wydaje mi się że nie powinno być to forum kompletnie złów i wypuść. Każdy robi jak chce. Jedni lubią leszcza inni szynkę co w tym złego? Ja lubię wędzone śledzie i gdyby były one u mnie w jeziorku to na swoją potrzebę brałbym je i wędził. Co do zabierania wszystkiego to jest to bardzo złe i widzę to prawie na każdym łowisku wiem też że może źle robię lecz ja nie potrafię zadzwonić i podp... przepraszam taki już jestem. Służba odpowiednia powinna się tym zajmować a tak od 3 lat w pzw jedna kontrola i to gość jeden rowerem podjechał i nawet gdybym miał coś nie tak to sam mógłby mi tylko pomóc zanieść to do domu nic więcej by nie zrobił.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

elvis77

  • Gość
Odp: Zdjęcia z rybami na trawie
« Odpowiedź #11 dnia: 04.01.2015, 10:22 »
Skłamał bym jak bym powiedział,że się z wami nie zgadzam i to ze wszystkimi,może nie całkowicie,ale jednak.Bo i Maciek ma rację,że jak chce zabrać rybę(ja też czasem zabieram) i ją szybko uśmierci(zrobi foto w domu,bo nie ma aparatu,telefonu lub ma,ale mu bateria padła,może to śmieszne tłumaczenie,ale nawet najlepszym się zdarza) to niby dlaczego tego nie może zrobić,oczywiście zachowując zdrowy rozsądek  i nie robiąc zdjęć np.pokaleczonych ryb,czy na tle patelni,no chyba,że zdjęcie dotyczy jakiejś potrawy  ;)
z Koksem również nie sposób się nie zgodzić,bo chce przecież dobrze.Walczy w ten sposób ze społeczną znieczulicą  i z powszechną aprobatą zła.
Trudne zadanie przed adminami,bo zadowolić wszystkich się nie da i liczę,że znajdą "złoty środek",żeby zadowolić jak największą liczbę forumowiczów biorąc pod uwagę wszystkie argumenty za i przeciw oraz okoliczności w jakich do tego doszło.
Możemy i powinniśmy promować zasadę"no kill" czy C&R,ale nie możemy nikogo do tego zmuszać ,czy eliminować z grupy tylko dlatego ,że myśli inaczej niż inni.

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zdjęcia z rybami na trawie
« Odpowiedź #12 dnia: 04.01.2015, 10:34 »
Cytuj
Taki podbierak miałem kolego 3 lata temu więc bez komentarza. Zrezygnowalem z niego bo operować nim w wodzie to masakra
Łowię w Polsce i nie używam maty bo nie ma takiego wymogu

Jak juz mowilem w Polsce nie ma zadnych wymogow ani standardow (i nie chodzi tutaj tylko o wedkarstwo) stadtez Polska jest tam gdzie jest. PZW to jedna wielka sciema i organizacja zarzadzana przez dziadkow lesnych, ktora trzeba zdelegalizowac. Ale ja wychodze z zalozenia, ze lepiej uczyc sie i rownac do lepszych od nas raczej niz do tych co za nami. Wiec mozemy wedkowac jak w Anglii, Holandii, Francji,  czy Szwecji lub Finlandii albo tak jak na Ukrainie, Rosji, Moldawii  itd. Wybor nalezy do nas samych. Nie licze na zmiane mentalnosci starych dziadkow ale zgaduje, ze mlodzi ludzie beda tu zagladac i wedlug mnie gra jest warta swieczki. Z wlasnego doswiadczenia spinningisty i muszkarza wiem, ze mlodzi ludzie ku uciesze lowia coraz czesciej jak na zachodzie. Czemu wiec nie splawikowcy czy grunciarze?

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zdjęcia z rybami na trawie
« Odpowiedź #13 dnia: 04.01.2015, 10:49 »
Posiadanie maty nie powoduje zmiany psychiki wędkarza . Zapytaj kogokolwiek w Polsce niezwiązanego z wędkarstwem po co się wędkuje - odpowie ci że po to by przyniesć do domu i zjesć złowione ryby. Mało tego - gdy powiesz że wędkujesz i wypuszczasz ryby spotkasz się z krytyką że to męczenie biednych ryb i jakieś nienormalne i że dziwak z ciebie
My jesteśmy po to by to zmieniać i pokazywać etyczne wędkarstwo . Uczyć młodych poszanowania ryb i wód . PZW ich tego nie nauczy . Co nie oznacza że mamy wpadać w jakieś skrajności tak jak z tą fotką ryby na trawie
Pozdrawiam - Gienek

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zdjęcia z rybami na trawie
« Odpowiedź #14 dnia: 04.01.2015, 10:57 »
Skłamał bym jak bym powiedział,że się z wami nie zgadzam i to ze wszystkimi,może nie całkowicie,ale jednak.Bo i Maciek ma rację,że jak chce zabrać rybę(ja też czasem zabieram) i ją szybko uśmierci(zrobi foto w domu,bo nie ma aparatu,telefonu lub ma,ale mu bateria padła,może to śmieszne tłumaczenie,ale nawet najlepszym się zdarza) to niby dlaczego tego nie może zrobić,oczywiście zachowując zdrowy rozsądek  i nie robiąc zdjęć np.pokaleczonych ryb,czy na tle patelni,no chyba,że zdjęcie dotyczy jakiejś potrawy  ;)
z Koksem również nie sposób się nie zgodzić,bo chce przecież dobrze.Walczy w ten sposób ze społeczną znieczulicą  i z powszechną aprobatą zła.
Trudne zadanie przed adminami,bo zadowolić wszystkich się nie da i liczę,że znajdą "złoty środek",żeby zadowolić jak największą liczbę forumowiczów biorąc pod uwagę wszystkie argumenty za i przeciw oraz okoliczności w jakich do tego doszło.
Możemy i powinniśmy promować zasadę"no kill" czy C&R,ale nie możemy nikogo do tego zmuszać ,czy eliminować z grupy tylko dlatego ,że myśli inaczej niż inni.
Nie zrozumcie mnie zle - mi chodzi o promowanie c&r a nie o zakazy - Moze warto brac przyklad tak jak w Finlandii np - bierzemy tyle ile nam potrzeba (jedna rybka co jakis czas?) . Moja zona jest Finka (Finlandka?) i tam jak juz co to jedna rybke sie bierze (sandaczyk albo pstrag bron Boze zadnych szczupakow, leszczy itd) i wystarczy - a reszta do wody. Raz przynioslem dumny jednego duzego leszcza na obiad (zlowilem z 8 albo i wiecej tego dnia) to.... sam go jadlem:) Na jednym z polskich forum widzialem jak gostek ''chwalil'' sie zdjeciem leszczy w pustej wannie - tak na oko bylo ich tam ze 12 - ciekawe co on z tym robi - rozdaje sasiadom i rodzinie czy wekuje sloiki na zime???