Autor Wątek: Zdjęcia z rybami na trawie  (Przeczytany 6377 razy)

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zdjęcia z rybami na trawie
« Odpowiedź #15 dnia: 04.01.2015, 11:06 »
Posiadanie maty nie powoduje zmiany psychiki wędkarza . Zapytaj kogokolwiek w Polsce niezwiązanego z wędkarstwem po co się wędkuje - odpowie ci że po to by przyniesć do domu i zjesć złowione ryby. Mało tego - gdy powiesz że wędkujesz i wypuszczasz ryby spotkasz się z krytyką że to męczenie biednych ryb i jakieś nienormalne i że dziwak z ciebie
My jesteśmy po to by to zmieniać i pokazywać etyczne wędkarstwo . Uczyć młodych poszanowania ryb i wód . PZW ich tego nie nauczy . Co nie oznacza że mamy wpadać w jakieś skrajności tak jak z tą fotką ryby na trawie

Nie kumam Twojej wypowiedzi bo sam sobie i zaprzeczasz i odpowiadasz w tym samym czasie ale postaram sie do niej ustosunkowac:
Cytuje: ''Posiadanie maty nie powoduje zmiany psychiki wędkarza'' - ja nigdy tak nie twierdzilem wiec musze sie z Toba zgodzic ale twierdzilem, ze mata nie powoduje ubytku sluzu i innych uszkodzen dla ryby w znacznie lepszy sposob niz trawa.
Cytuje: ''My jesteśmy po to by to zmieniać i pokazywać etyczne wędkarstwo . Uczyć młodych poszanowania ryb i wód'' - Ryba na trawie nie za wiele ma wspolnego z etycznym wedkarstwem.
Cytuje: ''Co nie oznacza że mamy wpadać w jakieś skrajności tak jak z tą fotką ryby na trawie'' - to rozumiem, ze ryba upackana w blocie i piachu tez jest ok bo akurat gosciu lowil na plazy i trawy niestety nigdzie wokol nie bylo a jakos bydlaka odhaczyc trzeba no i zdjecie ladne pstryknac tez by sie przydalo dla potomnych. Bo my nie od skrajnosci przeciez jestesmy

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zdjęcia z rybami na trawie
« Odpowiedź #16 dnia: 04.01.2015, 11:13 »
Przyznaję ci rację Koks. W Polsce mentalność c&r dopiero raczkuje a jest to jedyny sposób na to by były ryby w wodzie. Prosty przykład z moich okolic - Kanał Gliwicki - ryb było i jest naprawdę sporo a dlaczego ? Proste - woda śmierdzi szambem no i rybie mięso też śmierdzi :) - dzięki temu ryby są

           Pozdrawiam
Pozdrawiam - Gienek

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zdjęcia z rybami na trawie
« Odpowiedź #17 dnia: 04.01.2015, 11:52 »
Przyznaję ci rację Koks. W Polsce mentalność c&r dopiero raczkuje a jest to jedyny sposób na to by były ryby w wodzie. Prosty przykład z moich okolic - Kanał Gliwicki - ryb było i jest naprawdę sporo a dlaczego ? Proste - woda śmierdzi szambem no i rybie mięso też śmierdzi :) - dzięki temu ryby są

           Pozdrawiam

W Anglii c&r narodzil sie wlasnie z tego powodu o ktorym piszesz powyzej - w przemyslowej anglii 19w wody byly bardzo zanieczyszone i nikt nie odwazyl sie ich jesc. Wiec moze to jest metoda na Polske  :P

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zdjęcia z rybami na trawie
« Odpowiedź #18 dnia: 04.01.2015, 11:57 »
Jest jeszcze jedna sprawa to cena ryb w sklepach im ona jest wyższa tym ludzie więcej ryb zabierają do domu. No i cena zezwoleń jak by zrobili w PZW stawkę 10 zł na rok dla tych, co zadeklarują, że ryb nie będą zabierać to było by nas więcej a tak to większość podchodzi do tematu skoro zapłaciłem to mi się należy.

Tak na marginesie to trochę odbiegamy od tematu:
Propozycje i uwagi dotyczące forum
Robert

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zdjęcia z rybami na trawie
« Odpowiedź #19 dnia: 05.01.2015, 00:39 »
No właśnie :)
Temat na tyle "zanieczyścił" wątek o propozycjach zmian na forum, że wydzieliłem z niego nowy.

To ja chyba nie będę się ujawniał ze swoimi rybami/zdjęciami, bo też często kładę je na trawie i robię zdjęcie ???
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zdjęcia z rybami na trawie
« Odpowiedź #20 dnia: 05.01.2015, 08:17 »
No właśnie! I teraz mało co będzie można zobaczyć ! Fundamentalizm w jakiejkolwiek dziedzinie to raczej nic dobrego! Mat to jeszcze u nas długo nie będzie ,a jak mają robić zdjęcia osoby łowiące samotnie? Uważam że jak na dzień dzisiejszy ograniczenia jakie wprowadza regulamin forum co do zdjęć w zupełności wystarczy!A dalej, to małymi kroczkami!
Arek

elvis77

  • Gość
Odp: Zdjęcia z rybami na trawie
« Odpowiedź #21 dnia: 05.01.2015, 08:26 »
Dokładnie,nie popadajmy ze skrajności w skrajność.Trzeba zachować zdrowy rozsądek.Starajmy się raczej wytłumaczyć jakie jest ryzyko uszkodzenia ryby stosując taki,a nie inny sposób przetrzymywania i co trzeba zrobić,żeby chcąc zrobić zdjęcie  rybie,a nie mając maty zrobić to prawidłowo.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zdjęcia z rybami na trawie
« Odpowiedź #22 dnia: 05.01.2015, 08:30 »
Mam mnóstwo zdjeć ryb na trawie ale tak jak pisałem szybko zabitych i przeznaczonych do konsumpcji pokazalbym ale teraz tego nie srobie z wiadomych wzgledow z drugiej strony jak zaprezentewoć 10 , 15 leszczy czy na raz kilka ryb ??????
Maciek

elvis77

  • Gość
Odp: Zdjęcia z rybami na trawie
« Odpowiedź #23 dnia: 05.01.2015, 08:35 »
No i właśnie o to chodzi,nie dajmy się zwariować.Jeżeli ryby nie posiadają jakiś śladów nie humanitarnego traktowania to bym się nie zastanawiał,bo...

Offline Karolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Choszczno (zach.-pom.)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zdjęcia z rybami na trawie
« Odpowiedź #24 dnia: 05.01.2015, 08:44 »
Chyba każdy z nas położył choć raz rybę na trawie.. według mnie to jeszcze nie tragedia. Napewno lepsze to niż kładzenie jej na piasku.. Tu to już inna bajka. Nie każdy ma matę, a jak już ma to nie zawsze ma jak ją przetransportować nad wodę. Z innej strony bardziej będę zadowolony z kogos kto położy ta rybkę na trawie, zrobi zdjęcie i wypusci, niż z tego co ma tą mate, zrobi na niej zdjecie i zabierze do domu..

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zdjęcia z rybami na trawie
« Odpowiedź #25 dnia: 05.01.2015, 10:10 »
Ja przez długi czas nie miałem telefonu komórkowego z przednią kamerą i nie umiałem sobie zrobić inaczej. Zwykle wędkuję sam. Dlatego kładłem rybkę na trawie lub na podbieraku, robiłem zdjęcie i potem wypuszczałem.
Niedawno zaopatrzyłem się w lepszy telefon. Na razie ćwiczę - selfie... :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline kshell66

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 26
Odp: Zdjęcia z rybami na trawie
« Odpowiedź #26 dnia: 05.01.2015, 10:18 »
Dokładnie,nie popadajmy ze skrajności w skrajność.Trzeba zachować zdrowy rozsądek.Starajmy się raczej wytłumaczyć jakie jest ryzyko uszkodzenia ryby stosując taki,a nie inny sposób przetrzymywania i co trzeba zrobić,żeby chcąc zrobić zdjęcie  rybie,a nie mając maty zrobić to prawidłowo.
Ja bardzo chętnie takie sposoby poznam.
Na ryby jeżdżę sam i często nie ma mi kto zdjęcia z rybką zrobić. Ponieważ wszystkie ryby wypuszczam, często robię zdjęcie na trawie(np. w towarzystwie wędki aby było jakieś odniesienie co do wielkości). Nie posiadam maty - nie ma takiego wymogu a gdy idę na spinning chcę mieć jak najmniej rzeczy przy sobie.
Co do samego robienia zdjęć na trawie podam mój przypadek, gdzie bardzo żałuję, że nie zrobiłem zdjęcia na trawie.
Dwa lata temu złapałem karasia - po zważeniu na łowisku wyszło, że otrzymałbym za jego fotkę srebrny medal. Nigdy nie złapałem ryby w normach medalowych więc bardzo się z tego ucieszyłem. Rybę zmierzyłem i zważyłem z pobliskim wędkarzem i już miałem cykać zdjęcie gdy ten powiedział, że musi być wyraźnie widać na zdjęciu wymiar ryby, a na trawie metrówka się nieco skręca i może być problem. Szybko przyniósł ze swojego stanowiska czysty(nowy) worek na śmieci. Położyliśmy rybę i miarkę na tym worku, cyknęliśmy szybko parę zdjęć, ryba poszła do wody. Cała operacja trwała może z minutę(wędkarz już podczas holu zjawił się na moim stanowisku). Ja spytałem wędkarza czy mogę go wpisać jako świadka jeśli będzie taka konieczność, on się zgodził. Po przyjściu do domu i wrzuceniu zdjęć na komputer po prostu mnie zamurowało. Zdjęcia wyglądały jakbym już się miał brać za patroszenie tego karasia... Tak było mi głupio za te zdjęcia, że przez to ryby nie zgłosiłem. Wolałbym już mu cyknąć zdjęcie na trawie :) Ryba i tak wcześniej na trawie leżała i mam nadzieję graniczącą z pewnością, że nic strasznego przez to się jej nie stało.

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zdjęcia z rybami na trawie
« Odpowiedź #27 dnia: 05.01.2015, 10:36 »
nie robmy nie wiadomo czego z ryb, chwile poleży na trawie to nie umrze od tego, robisz fotke i wypuszczasz, jesli chcesz, bo nie ma przymusu wypuszczania wszystkiego co złowimy.
Krzysztof

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zdjęcia z rybami na trawie
« Odpowiedź #28 dnia: 05.01.2015, 12:51 »
Mateusz może by założyć post selfi z rybka 2015
ja kawał czasu testowałem jak samemu walnać z rąsi selfi z rybka i mam duzo właśnie z rasi robionych
Maciek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zdjęcia z rybami na trawie
« Odpowiedź #29 dnia: 05.01.2015, 13:09 »
Mateusz może by założyć post selfi z rybka 2015
ja kawał czasu testowałem jak samemu walnać z rąsi selfi z rybka i mam duzo właśnie z rasi robionych
Jasne, już zakładam. Lada chwila powinno się coś pokazać w dziale "Nasze zdjęcia" :)
Pozdrawiam
Mateusz