Autor Wątek: Bardzo ciężki feeder (cw 150-200 g) na Wisłę - jaką wędkę wybrać?  (Przeczytany 18959 razy)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Temat zakładam na prośbę mojego sąsiada, który w marcu 2017 r będzie już na emeryturze. Niewielką część odprawy (ok. 500 zł) chce przeznaczyć na zakup 2 szt.ciężkiego feedera z cw 150-200 g, długość 390-420 cm. Wędkować będzie głównie na Wiśle w okolicach Czerwińska i Wyszogrodu. Jakie kije koledzy możecie polecić?
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Paweł

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Sam mam dwa kijki Kongera: jeden to Arcus 150 cw, a drugi Medalist 120 cw. Obydwa 390 cm. łowię nimi na Wiśle, jak i po zmianie szczytówek i osprzętu na rzeczkach i jeziorkach na metodę dają radę. Jeśli planuje rzucać w nurt na Wiśle, to odradzam feedera... za duży uciąg, za małe przelotki, za dużo śmieci i zielska, natomiast jak ma zamiar bawić się drgającą gdzieś przy tamach itp., to niepotrzebna mu taka moc. Niech porówna sobie w sklepie kij  tej samej klasy 150 cw, a np 80 cw. Poza tym dużo osób łowi na karpiówki na Wiśle, mocny kij, duże przelotki, tyle ze brak drgającej ale coś za coś...
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Wędkarz gruntowy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wędkarstwo Feederowe
  • Ulubione metody: feeder
Za 500 zł to możesz wyczaić dwie używane Daiwy Windcast Heavy Feeder 3,9 albo 4,2 m z c.w. do 150 g, i na Wisłę nie znajdziesz nic lepszego. Chyba z miesiąc temu widziałem na olx.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Za 500 zł to możesz wyczaić dwie używane Daiwy Windcast Heavy Feeder 3,9 albo 4,2 m z c.w. do 150 g, i na Wisłę nie znajdziesz nic lepszego. Chyba z miesiąc temu widziałem na olx.

Dzięki, poszukam.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline zby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Świat poszedł do przodu...
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Ja miałem podobny dylemat. Łowię w okolicach Warszawy i potrzebowałem mocnego feedera. Do tej pory używałem Daiwa Aqualite do 180 g, ale myślałem o łowieniu w nurcie, a te wędki nie dawały takiej możliwości. Próbowałem karpiówkami ale nie miałem sygnalizacji delikatnych brań. Niedawno kupiłem Tubertini Goliath Feeder do 200 g i liczę, że te wędki pozwolą na rzutu zestawem  150 g. Za dwie wędki zapłaciłem mniej niż 500 zł.
Zby

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Ja miałem podobny dylemat. Łowię w okolicach Warszawy i potrzebowałem mocnego feedera. Do tej pory używałem Daiwa Aqualite do 180 g, ale myślałem o łowieniu w nurcie, a te wędki nie dawały takiej możliwości. Próbowałem karpiówkami ale nie miałem sygnalizacji delikatnych brań. Niedawno kupiłem Tubertini Goliath Feeder do 200 g i liczę, że te wędki pozwolą na rzutu zestawem  150 g. Za dwie wędki zapłaciłem mniej niż 500 zł.

Feedery Daiwa Aqualite jednak do 120 g mam i ja i złego słowa nie mogę powiedzieć, bo wędkuje nimi na zalewie. Poza tym w mojej ocenie trochę cw zawyżony i problemy z serwisem. Jeżeli chodzi o Tubertini Goliath Feeder do 200 g, to przemyślę temat. Dzięki.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline zby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Świat poszedł do przodu...
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Jak będziesz zainteresowany Goliathem odezwij sie dam Ci namiary na sprzedawcę. Mówił ze ma jeszcze kilka szt. Wędki z dystrybucji włoskiej.
Zby

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
A może coś takiego?
http://sklepdrapieznik.pl/sklep/mikado/18052-sakana-hanta-heavy-feeder-390-180g.html
Nie jest to może żadna Daiwa, czy inne "siemano", ale kij ładny i w niezłych pieniądzach.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 497
  • Reputacja: 1974
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
A czym się różnią takie ciężkie, długie feedery od wędzisk surfcastingowych? Pytam z ciekawości.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline zby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Świat poszedł do przodu...
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Zastanawiałem sie nad kijami morskimi, oglądałem to, co oferuje Decathlon i wg mnie są bardzo sztywne i mają większe przelotki. "Potężny" Goliath to przy nich delikatna wędka. Tyle z obserwacji, feedery sprawdzę w praktyce...
Zby

Offline Bubel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: 16
A może coś takiego?
http://sklepdrapieznik.pl/sklep/mikado/18052-sakana-hanta-heavy-feeder-390-180g.html
Nie jest to może żadna Daiwa, czy inne "siemano", ale kij ładny i w niezłych pieniądzach.

W okolicy 250 zł możesz szukać Daiwy Powermesh 390/150. Solidny kij z dużymi przelotkami. Kilka razy śmigałem 150 + towar i nic złego się nie stało.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Cytat: Jarekb11 link==5891.msg179035#msg179035 date=1476889282
A może coś takiego?
http://sklepdrapieznik.pl/sklep/mikado/18052-sakana-hanta-heavy-feeder-390-180g.html
Nie jest to może żadna Daiwa, czy inne "siemano", ale kij ładny i w niezłych pieniądzach.

Jarek dzięki. Sąsiad bardzo zadowolony z tej propozycji. W połowie listopada, jak czas pozwoli przejadę się z nim do sklepu, wezmę tą wędkę do ręki i ocenię. Tymczasem: czy ktoś z kolegów jest posiadaczem tego kija - proszę o ocenę wędki.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline pawlica

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Belgia

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Wczoraj z sąsiadem byłem w dwóch sklepach w Warszawie i niestety nie można było pomacać wybranych federów - były niedostępne. Dlatego też mam prośbę do kolegów wędkujących na rzekach ciężkimi federami wyłącznie ze stajni Mikado. Jakie modele możecie polecić z C.W. do 200 g lub więcej jeśli takie są. Proszę nie pisać o cenach tylko o swoich spostrzeżeniach posiadanej wędki - akcja, wykonanie, jakości przelotek itp. Dodaję że przeglądałem już bazę federów http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=3516.30
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników