Autor Wątek: Rybomania Sosnowiec 2017  (Przeczytany 56646 razy)

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Rybomania Sosnowiec 2017
« dnia: 16.02.2017, 10:08 »
Mam pytanie do forumowiczów którzy mają doświadczenie w tej dziedzinie. Nie byłem jeszcze na  tego rodzaju targach a chciałbym wybrać się do Sosnowca i najlepszym dla mnie terminem była by niedziela 26.03. Chciałbym zrobić tam jakieś zakupy. Czy niedziela to już nie będzie za późno na zakupy (mniej wystawców, mniej towaru itp.). Czy lepiej będzie pojechać tam w piątek?

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rybomania Sosnowiec 2017
« Odpowiedź #1 dnia: 16.02.2017, 10:11 »
Nie wiem jak W Sosnowcu, ale piątek to z zasady dzień VIP. Wejściówka to 100 ka. Będąc np w sobotę w Poznaniu, towaru było do bólu. W niedzielę, zapewne może być już przebrany, ale za to można się nadziać na wyprzedaże.
Arek

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rybomania Sosnowiec 2017
« Odpowiedź #2 dnia: 16.02.2017, 15:50 »
Byłem rok temu w Sosnowcu w sobotę. Nie podobało mi się bo tłumy ludzi i gdyby wcześniej kolega nie kupił mi biletu przez net to sama kolejka do kasy na dobrą godzinę stania. Sam dojazd na teren Targów to wielka porażka - korek w którym stałem ponad 45 minut. Postawili przy bramce wjazdowej jednego ciecia który kasował za parking i ruszał się przy tym jak mucha w smole
Ceny na targach wyższe niż w normalnej sprzedaży , w efekcie prawie nic nie kupiłem. To się wg mnie powinno nazywać Wędkarska Galeria Handlowa a nie targi, wystawiają się głównie sklepy a nie producenci czy dystrybutorzy
W tym roku nie pojadę bo to bez sensu, nic to nie wnosi ani w moją wiedzę wędkarską ani nie przyczynia się do kupna czegoś atrakcyjnego w dobrej cenie
Jedyną firmą gdzie dało się normalnie porozmawiać i wypytać o co tylko się chciało był Harison, na innych stoiskach ciężko było czegokolwiek się dowiedzieć . Nieporozumieniem jest w hali pełnej ludzi jeszcze dodatkowo puszczać agresywną muzykę . Wyszedłem z bólem głowy
Pozdrawiam - Gienek

Online e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Rybomania Sosnowiec 2017
« Odpowiedź #3 dnia: 16.02.2017, 18:57 »
Nieprawdopodobne, chyba pierwszy raz będę miał inne zdanie od Druida.
Byłem. Bilet kupuj tylko przez internet !!!!
I zrobiłem super zakupy. ;D
Zysk ze 30% kasy i ogromny wpływ na wyniki w sezonie.
Jeżdżę na różne targi też zawodowo - ale tamte były najefektywniejsze w życiu.
W tym roku nie będę - w tym czasie roboty w Germanii.

Niedziela ma swoje plusy - można u niektórych coś wynegocjować taniej. ;)
;)

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rybomania Sosnowiec 2017
« Odpowiedź #4 dnia: 17.02.2017, 10:38 »
Czyli jednak pojadę w sobotę. Mam jeszcze jedno  pytanie odnośnie parkingu. Skoro są takie korki do parkingu to czy niema jakiegoś innego miejsca w pobliżu do zaparkowania?

Online e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Rybomania Sosnowiec 2017
« Odpowiedź #5 dnia: 17.02.2017, 11:08 »
Są korki. Mi się udało jakoś przemknąć. Rano korki mniejsze.
Nie wiem czy są inne miejsca, chyba tak.
Ja na terenie tych targów bywałem częściej (różne targi) i zawsze na parkingu parkowałem.
;)

Offline SzymonDG

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rybomania Sosnowiec 2017
« Odpowiedź #6 dnia: 24.02.2017, 06:53 »
Czyli jednak pojadę w sobotę. Mam jeszcze jedno  pytanie odnośnie parkingu. Skoro są takie korki do parkingu to czy niema jakiegoś innego miejsca w pobliżu do zaparkowania?

Możesz zaparkować np. pod DorJanem
https://www.google.pl/maps/dir/Expo+Silesia,+Braci+Mieroszewskich+124,+41-219+Sosnowiec/DorJan,+Braci+Mieroszewskich,+Sosnowiec/@50.3140148,19.192614,16z/data=!3m1!4b1!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x4716da35ee5896ad:0x19b49b8f7c17bfd1!2m2!1d19.20056!2d50.314452!1m5!1m1!1s0x4716da49873ba76b:0xf01f689d1afbe9f!2m2!1d19.1934227!2d50.311977

Pod halą sportową albo aquaparkiem w Dąbrowie też da radę ale tam już jest dalej z buta.
Ewentualnie na osiedlu. Opcji jest kilka. Tylko zapewne wielu wpadnie na taki pomysł :P

PS Z tego co widzę cena na piątek czyli VIP 8) kosztuje 50 zł

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Rybomania Sosnowiec 2017
« Odpowiedź #7 dnia: 24.02.2017, 08:16 »
Mam pytanie do forumowiczów którzy mają doświadczenie w tej dziedzinie. Nie byłem jeszcze na  tego rodzaju targach a chciałbym wybrać się do Sosnowca i najlepszym dla mnie terminem była by niedziela 26.03. Chciałbym zrobić tam jakieś zakupy. Czy niedziela to już nie będzie za późno na zakupy (mniej wystawców, mniej towaru itp.). Czy lepiej będzie pojechać tam w piątek?

Przede wszystkim kup bilet on-line, zyskasz dużo czasu. Po  drugie zwróć uwagę na ceny, bo niektórzy mają je zawyżone - np: podajniki Drennan sprzedawano po 14 zł (cena sklepowa 11-12). Stoiska, na których mają dobre ceny to Ringers (waftersy chocolate/orange i inne po 20 zł pudełko, w sklepie 27,90), Genesis Carp: pellet na wagę 10zł/kg różne rozmiary i smaki, Method Mania - litrowe zalewy w 4 smakach po 25 zł. No i Harison: fajne ceny, nowe produkty (zanęty HPM) i kompetentna obsługa z Enzo na czele. Takie są moje spostrzeżenia z poznańskiej Rybomanii 8)
Pozdrawiam Seba

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Rybomania Sosnowiec 2017
« Odpowiedź #8 dnia: 24.02.2017, 08:21 »
Dajcie spokój z tymi targami, człowiek jeszcze nie odparował a Wy już o następnych :D ;D :P :P
A tak poważnie w piątek jest najmniej ludzi , sobota tradycyjnie ciasno w niedzielę do 13-14 też jest trochę ludzi później można wyrwać najlepsze okazję :) :-X :-X
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rybomania Sosnowiec 2017
« Odpowiedź #9 dnia: 24.02.2017, 12:20 »
Dziękuje za wszystkie rady i uwagi szczególnie za miejsce parkingowe :thumbup: :beer:. Bilet online już kupiony. Na targach chciałbym przytulić jakiś feeder 3,3. W moich sklepach wędkarskich niema wędek, które mnie interesują. Oczywiście wszystko mogą sprowadzić ale po wpłaceniu zaliczki dla tego targi to okazja żeby sprzęt powąchać, pomacać i wtedy podjąć decyzję o kupnie towaru bo chciałbym kupić coś z wyższej półki. Szczególnie zależy mi na marce Shimano, Preston, Korum. Mam nadzieję że te firmy będą tam obecne. A do stoisk, które proponujecie z pewnością też trafię.

Offline SzymonDG

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rybomania Sosnowiec 2017
« Odpowiedź #10 dnia: 02.03.2017, 23:03 »
Panowie, pytanko do tych, co byli i widzieli. Czy w Poznaniu na stoisku Elektrostatyka można było zakupić ich podpórki? A jeśli tak, to w jakiej cenie, jakby ktoś pamiętał?

Offline cezarym

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 340
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rybomania Sosnowiec 2017
« Odpowiedź #11 dnia: 02.03.2017, 23:20 »
Tak, można było kupić podpórki, cena niższa niż w sklepie (przynajmniej moim sklepie).
Pozdrawiam
Czarek


Offline RubikS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • fb.com/rubiksfishing
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Rybomania Sosnowiec 2017
« Odpowiedź #12 dnia: 02.03.2017, 23:40 »
W niedziele z reguły wystawcy zaczynają się zwijać jeszcze przed oficjalnym zakończeniem targów - tak żeby zdążyć spakować stanowisko i wyjechać wcześnie, bo często następnego dnia mają już normalny dzień pracy.
fb.com/rubiksfishing

Offline SzymonDG

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rybomania Sosnowiec 2017
« Odpowiedź #13 dnia: 04.03.2017, 14:45 »
Tak, można było kupić podpórki, cena niższa niż w sklepie (przynajmniej moim sklepie).

A pamiętasz jaka jest cena w Twoim sklepie ?;D Ja na necie znalazłem za 26 zł S2 60-105 cm. Leci :thumbup: za informację.

Offline dkoch

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • !
  • Lokalizacja: Londyn
Odp: Rybomania Sosnowiec 2017
« Odpowiedź #14 dnia: 04.03.2017, 15:13 »
Ja mam tylko jedno pytanie:
Będzie premiera nowego cuzo?
Slyszalem takie "plotki", że ma być.
Rozmiar nie ma znaczenia!!!!