Autor Wątek: Kłusownicy  (Przeczytany 19378 razy)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kłusownicy
« Odpowiedź #30 dnia: 16.12.2022, 09:40 »
No serducho rośnie czytając informację o takim wyroku
Oby więcej takich wyroków, co może skutecznie zniechęcić co poniektórych kłusowników

Wysłane z mojego Lenovo TB-J607Z przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 627
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kłusownicy
« Odpowiedź #31 dnia: 16.12.2022, 11:29 »
Oooooo cholera ??? ??? ??? ponad 57 tys na głowę, no to karpia na wigilię se nie pojedzą.
Z poważaniem Marcin

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 437
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Kłusownicy
« Odpowiedź #32 dnia: 16.12.2022, 14:50 »
Oooooo cholera ??? ??? ??? ponad 57 tys na głowę, no to karpia na wigilię se nie pojedzą.

Zamrażary mają pewnie pełne, ale trudno się nie zgodzić, że w tym roku karp drogi ;D

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kłusownicy
« Odpowiedź #33 dnia: 16.12.2022, 15:01 »
A ja wolał bym by poszli w pizdu w pasiaki przynajmniej na dwa lata
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 470
  • Reputacja: 1973
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kłusownicy
« Odpowiedź #34 dnia: 16.12.2022, 15:08 »
A ja wolał bym by poszli w pizdu w pasiaki przynajmniej na dwa lata
Wtedy będą żreć na nasz koszt.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kłusownicy
« Odpowiedź #35 dnia: 16.12.2022, 15:16 »
A ja wolał bym by poszli w pizdu w pasiaki przynajmniej na dwa lata
Wtedy będą żreć na nasz koszt.
Tak Michał ale wtedy ta kara byla by bardziej dolegliwa. Brak kontaktu ze światem zewnetrznym,raz w miesiącu widzenie z rodziną no i świeta tak ze dwie wigilie za kratami to wtedy więziwnny karpik  by słono smakował
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kłusownicy
« Odpowiedź #36 dnia: 16.12.2022, 16:38 »
A ja wolał bym by poszli w pizdu w pasiaki przynajmniej na dwa lata
Wystarczy na 3 miesiące, ale w pakiecie raz w tygodniu z dupy jesień średniowiecza, przez wyposzczonych kolegów z celi - na pewno dałoby to do myślenia na przyszłość. 

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kłusownicy
« Odpowiedź #37 dnia: 16.12.2022, 16:57 »
Gratuluję. Życzyć komuś bycia cwelonym w celi za kłusownictwo.

Sam chciałbym surowych kar dla nich (finansowych/ograniczenia wolności) ale nigdy bycia zgwałconym.

Człowiek w hierarchi spadł za psy/kotki/klimat/ i inne zielone idee. :facepalm:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Online zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 493
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kłusownicy
« Odpowiedź #38 dnia: 16.12.2022, 17:24 »
Z pewnością taka wiadomość wszystkich nas ucieszy ale. Nie jestem prawnikiem jednak tak się zastanawiam czy dojdzie do tego że ta kwota po 57245,00zł na łba zostanie wpłacona w terminie. Uznając ich wię i wydając wyrok na ponad 220 tys zł sąd z pewnością musiał mieć widzę o ich stanie majątkowym i źródłach dochodów o czym jest napisane w art.214 par.4 pkt.3. kodeksu postepowania karnego. Jakoś nie chce mi się wierzyć. Przypuszczam że nie mają zbyt grubego portfela ale być może sie mylę. :bravo: dla sędziego sądu w Koszalinie

Urząd skarbowy do legalnych dochodów i urząd miasta lub gminy to ewidencji nieruchomości. Wątpię, żeby nie sprawdzali takich rzeczy.

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kłusownicy
« Odpowiedź #39 dnia: 16.12.2022, 18:10 »
Gratuluję. Życzyć komuś bycia cwelonym w celi za kłusownictwo.

Sam chciałbym surowych kar dla nich (finansowych/ograniczenia wolności) ale nigdy bycia zgwałconym.

Człowiek w hierarchi spadł za psy/kotki/klimat/ i inne zielone idee. :facepalm:
Masz rację kolego, zagalopowałem się trochę, wymiar "kary" niewspółmierny do popełnionego czynu. 

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 437
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Kłusownicy
« Odpowiedź #41 dnia: 11.01.2023, 15:21 »
Jakoś tak skromnie został obdzielony...
https://www.lublin112.pl/klusownik-wpadl-na-goracym-uczynku-z-siecia-pelna-ryb-sad-zdecydowal-o-upublicznieniu-jego-danych/?fbclid=IwAR20oRtOASLB1kXBk_6Oka5C4dPLWFfR5i5ZUvxz44Yf47SJl_g1pHdMGbI

Został obdzielony za to co przy nim znaleźli. Trudno żeby było inaczej. Wartość grzywny mogłaby być ustawowo wyższa to byłby mocniejszy straszak.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 437
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Kłusownicy
« Odpowiedź #42 dnia: 11.01.2023, 16:39 »
Jakoś tak skromnie został obdzielony...
https://www.lublin112.pl/klusownik-wpadl-na-goracym-uczynku-z-siecia-pelna-ryb-sad-zdecydowal-o-upublicznieniu-jego-danych/?fbclid=IwAR20oRtOASLB1kXBk_6Oka5C4dPLWFfR5i5ZUvxz44Yf47SJl_g1pHdMGbI

Został obdzielony za to co przy nim znaleźli. Trudno żeby było inaczej. Wartość grzywny mogłaby być ustawowo wyższa to byłby mocniejszy straszak.

Generalnie złodziej to złodziej i powyżej pewnej kwoty (niska szkodliwość społeczna czynu) pajda spokojnie mogłaby być wyższa, chociażby ze względu na  zamiar, czyli znalezione sieci, na posesji jeszcze inne zabawki ku kłusowaniu, więc wiadomka, że to nie pierwszyzna i nie jest to ktoś z wędką tylko sieciami. Zatem kwestia chęci sędziego a nie "trudno żeby było inaczej". Na poprzedniej stronie wątku masz jaką nawiązkę sędzia przywalił-tamta daje do zrozumienia, tutaj? Zaraz będzie sieciował dalej, bo zwróci mu się od okolicznych knajp bardzo szybko.

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Kłusownicy
« Odpowiedź #43 dnia: 11.01.2023, 17:22 »
Generalnie złodziej to złodziej i powyżej pewnej kwoty (niska szkodliwość społeczna czynu) pajda spokojnie mogłaby być wyższa, chociażby ze względu na  zamiar, czyli znalezione sieci, na posesji jeszcze inne zabawki ku kłusowaniu, więc wiadomka, że to nie pierwszyzna i nie jest to ktoś z wędką tylko sieciami. Zatem kwestia chęci sędziego a nie "trudno żeby było inaczej". Na poprzedniej stronie wątku masz jaką nawiązkę sędzia przywalił-tamta daje do zrozumienia, tutaj? Zaraz będzie sieciował dalej, bo zwróci mu się od okolicznych knajp bardzo szybko.

Sędzia policzył coś ponad 300 PLN za ryby, które ten gość miał przy sobie jak go złapali. Nie może dowalić kary za to ile się komuś wydaje, że mogło być wcześniej skłusowane. Bez przesady z tym domniemaniem bo dojdzie do tego, że skoro ktoś ma samochód, a w bagażniku flaszkę to należy go ukarać bo na pewno ma zamiar jechać po pijaku.

Tym niemniej sama grzywna powinna być wyższa albo wartość skłusowanego towaru pomnożona przez taki współczynnik aby zabawa się nie opłacała.


Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kłusownicy
« Odpowiedź #44 dnia: 11.01.2023, 17:39 »
Kary za kłusownictwo w tym kraju są śmieszne. Mój ś.p. wujas nieskromnie mówiąc był jednym z większych kłusowników w rejonie Radomska. Łapali go nieskończoną ilość razy, z uśmiechem na ustach płacił co było do zapłacenie i zabierał się do odrabiania strat. We czterech potrafili spuścić staw hodowlany, postawić na odchodzącym z niego rowie sieć i wyłapać większość karpi. W wakacje to po korek byłem obżarty jeleniami, sarnami, dzikami. Wujas śmiał się że póki są takie kary jakie są to nic mu nie grozi. Kasy miał tyle że po wakacjach wracałem okupiony we wszelkiej maści ciuchy adidasów i innych, zwoziłem piłki jakimi grano w lidze bo po mięcho często zajeżdżał działacz klubu co lata potem nawet w ekstraklasie zagrał. To czego sami nie zjedli to szło na handel a że wujas miał wybitne zdolności jak idzie o wędliniarstwo to miał kolejkę tych co chcieli mieć na weselach czy innych imprezach swojską kiełbachę z dziczyzny. Obawiał się tylko jednego, złapania z bronią palną i tej używał wyjątkowo choć miał jej tyle że mógłby małą rewolucję zrobić. Takich jak mój wujas zapewne są tysiące w tym kraju.
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna