Autor Wątek: Taka sama przynęta.....?  (Przeczytany 3536 razy)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Taka sama przynęta.....?
« Odpowiedź #15 dnia: 17.10.2017, 10:16 »
Ja to nie jestem przekonany, iż te wszystkie przynęty przy Metodzie robią jakąś wielka robotę? Owszem, jak woda czysta, to kolor może ryby przyciągać, ale w większości przypadków, to zanęta (w 90 %) robi wyniki.
Jeden ze znajomych mi opowiadał, że jego kumpel, próbował łowić na na kawałem gumki na włosie, wrzucał to do metodowego kosza, zasypywał towarem i łowił. Ryby wchodziły jak na normalne przynęty.
 Jak będę kiedyś na jakiejś komercji, rybiszony będą mocno gryzły, to spróbuję takich eksperymentów :narybki:

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Taka sama przynęta.....?
« Odpowiedź #16 dnia: 17.10.2017, 10:17 »
A tak korzystając z okazji, które przynęty są na tyle miękkie aby je przebić samą igłą bez wiercenia? Np. tak jak Ringersy.
Mam już dość wiercenia albo rozwiercania i szukam czegoś takiego o smakach: halibut, kiełbasa i coś owocowego. Możecie coś polecić?
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 027
  • Reputacja: 220
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Taka sama przynęta.....?
« Odpowiedź #17 dnia: 17.10.2017, 10:24 »
A tak korzystając z okazji które przynęty są na tykle miękkie aby je przebić samą igłą bez wiercenia, np. tak jak Ringersy.
Mam już dość wiercenia albo rozwiercania i szukam czegoś takiego o smakach: halibut. kiełbasa i coś owocowego. Możecie coś polecić?
Nie lepiej łowić na gumkę? Do miękkich używam bayonet Guru ze względu na dużo lepszą prezentację niż na push stopie. Push stop jedynie korzystnie wypada przy pelletach sonu, ale trzeba je delikatnie nawiercić, żeby nie pękły przy przepychaniu.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 285
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Taka sama przynęta.....?
« Odpowiedź #18 dnia: 17.10.2017, 10:55 »
A tak korzystając z okazji które przynęty są na tykle miękkie aby je przebić samą igłą bez wiercenia, np. tak jak Ringersy.
Mam już dość wiercenia albo rozwiercania i szukam czegoś takiego o smakach: halibut. kiełbasa i coś owocowego. Możecie coś polecić?
Nie lepiej łowić na gumkę ? Do miękkich używam bayonet guru ze względu na dużo lepszą prezentację niż na push stopie. Push stop jedynie korzystnie wypada przy pelletach sonu, ale trzeba je delikatnie nawiercić, żeby nie pękły przy przepychaniu.

cyt."Nie lepiej łowić na gumkę ?"....

No jasne że lepiej... przynajmniej się byle czego nie złapie.... :narybki: :fish: oczywiście .... :facepalm: 8) :P :'( :-X
Maciek

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Taka sama przynęta.....?
« Odpowiedź #19 dnia: 17.10.2017, 11:55 »
A tak korzystając z okazji które przynęty są na tykle miękkie aby je przebić samą igłą bez wiercenia, np. tak jak Ringersy.
Mam już dość wiercenia albo rozwiercania i szukam czegoś takiego o smakach: halibut. kiełbasa i coś owocowego. Możecie coś polecić?

Green Ghost oraz całą serię z Sub Zero z Methodmanii można śmiało przebijać pushstopem. Ja zapobiegawczo przebijam je samą igłą a dopiero potem z pushstopem, aby nie popękały 8)
Pozdrawiam Seba

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Taka sama przynęta.....?
« Odpowiedź #20 dnia: 17.10.2017, 16:21 »
To nasze zdjęcie :) Pudełko też moje. Green ghost jest wymieszany stary z nowym. Różnica jest znacząca. Również spora różnica jest między nowym MethodMania Dumbless Sub Zero - Freaky Shrimp. Nowe a stare to kompletnie różne kolory.

A skąd macie informacje, że wymieszane są stare z nowymi?
Ja w pudełku mam 2 odcienie i odebrałem to jako celowy zabieg.
Na razie wszystkie 4 rodzaje/kolory, które mam (poza Ultra Violetem) bez problemu przebijam pushstopem bez nawiercania.
W przyszłym roku sprawdzę jak przezimowały, bo to fajne przynęty i zostają w "mojej stajni" :) ;)
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Taka sama przynęta.....?
« Odpowiedź #21 dnia: 17.10.2017, 16:59 »
Mam stare opakowanie Green Ghost i synowi kupiłem nowe. W starym kolor jest jeden (ten jaśniejszy), w nowym są dwa kolory więc sobie wymieszałem. Wrzucę zdjęcia tych pomarańczowych bo tutaj różnica jest znaczna. Nie zmienia to faktu, że wszystkie łowią 8)