Autor Wątek: Prosty sposób na pellet expander  (Przeczytany 7503 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 520
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prosty sposób na pellet expander
« Odpowiedź #15 dnia: 08.02.2016, 11:51 »
Leci :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Dzidek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 122
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łęczyca
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Prosty sposób na pellet expander
« Odpowiedź #16 dnia: 08.02.2016, 11:59 »
Mam pytanie, czy z tego expandera trzeba odessać standardowo powietrze pompka, czy wystarczy go namoczyć w wodzie, jeżeli tak to jak długo?

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Prosty sposób na pellet expander
« Odpowiedź #17 dnia: 08.02.2016, 11:59 »
Pellet Lorenca o którym mówisz jest tak zwanym „suchym pelletem”. Podobne właściwości ma suchy pokarm dla kur niosek, ale znacznie tańszy. Ja kupuję workami. Kiedy wrzucisz do wody, ryby dosłownie ten pokarm rozrywają, ale też trzeba go odpowiednio przygotować, czyli nie tak jak pokazują to fachowcy, ale tak, jak pokazuje to czasami Lucjan. Efekt podobny.

A kiedy ten pellet namoczony rozsypiesz cienką warstwą, przesuszysz na powietrzu lub suszarką do włosów i następnie tą mikroskopijną suchą warstwę spryskasz atomizerem zwykłym olejem słonecznikowym bardzo cienką mgłą, ten pellet dosłownie eksploduje na dnie łowiska. Tam się dosłownie gotuje jak w garnku z gorącą wodą. Myślę że i Twój pellet działa podobnie, chociaż oczywiście mogę się mylić bo nie robiłem eksperymentów z pelletem Lorenca.
 
OK. Zrób to samo z pelletem tłustym i opisz wrażenia… Tłusty pellet to taki, że kiedy będziesz przeglądać opakowania na półkach sklepu, w opakowaniu na dnie nie zobaczysz pyłu.
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline Max_NO

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prosty sposób na pellet expander
« Odpowiedź #18 dnia: 08.02.2016, 12:02 »
Cały myk jest w tym że wystarczy zwykły pellet ja używam Lorpio Method basic 4,5mm, nie musi być to expander :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Prosty sposób na pellet expander
« Odpowiedź #19 dnia: 08.02.2016, 13:23 »
Cały myk jest w tym że wystarczy zwykły pellet ja używam Lorpio Method basic 4,5mm, nie musi być to expander :)
Zgadza się i dlatego Twój pomysł mi się podoba.
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Prosty sposób na pellet expander
« Odpowiedź #20 dnia: 08.02.2016, 13:27 »
Ciekawy przepis :thumbup: Tylko czy ten pellet nadaje się do zakładania na haczyk w łowieniu na Wagglera? :)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Max_NO

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prosty sposób na pellet expander
« Odpowiedź #21 dnia: 08.02.2016, 13:29 »
Nie sprawdzałem, ale może być za delikatny, trzeba by było przetestować :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 13
Odp: Prosty sposób na pellet expander
« Odpowiedź #22 dnia: 08.02.2016, 16:42 »
Pellet Lorenca o którym mówisz jest tak zwanym „suchym pelletem”. Podobne właściwości ma suchy pokarm dla kur niosek, ale znacznie tańszy. Ja kupuję workami. Kiedy wrzucisz do wody, ryby dosłownie ten pokarm rozrywają, ale też trzeba go odpowiednio przygotować, czyli nie tak jak pokazują to fachowcy, ale tak, jak pokazuje to czasami Lucjan. Efekt podobny.

A kiedy ten pellet namoczony rozsypiesz cienką warstwą, przesuszysz na powietrzu lub suszarką do włosów i następnie tą mikroskopijną suchą warstwę spryskasz atomizerem zwykłym olejem słonecznikowym bardzo cienką mgłą, ten pellet dosłownie eksploduje na dnie łowiska. Tam się dosłownie gotuje jak w garnku z gorącą wodą. Myślę że i Twój pellet działa podobnie, chociaż oczywiście mogę się mylić bo nie robiłem eksperymentów z pelletem Lorenca.
 
OK. Zrób to samo z pelletem tłustym i opisz wrażenia… Tłusty pellet to taki, że kiedy będziesz przeglądać opakowania na półkach sklepu, w opakowaniu na dnie nie zobaczysz pyłu.


Mirku, czy możesz bardziej przybliżyć stosowanie tej paszy do naszego :narybki:
 

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Prosty sposób na pellet expander
« Odpowiedź #23 dnia: 08.02.2016, 17:17 »
Ja tą paszę stosuję jako zanętę oczywiście. Można dodać atraktor i zalać wrzątkiem lekko zakrywając paszę. Ja zostawiam na noc. Jeśli dobrze dobierzesz proporcje, zrobi się ciasto ładnie klejące z suchymi fragmentami, ale też szybko rozpuszczające się w wodzie (szczególnie zimą).
Do ciasta dodajesz suchego pelletu, ale też każdego innego dodatku który zostaje związany np. pęczaku, makaronu, kukurydzy itp.
 
Ja dodaję gotowanej paszy dla gołębi. Ugotowaną paszę zostawiam na noc, a rano mielę elektryczną maszynką do mięsa o grubych, kiełbasianych oczkach tą mieszankę. Robi się taka ugotowana różnokolorowa kasza, która sama w sobie jest już zanętą, bo jest tam kukurydza, pszenica, groch lub coś podobnego, słonecznik i kilka innych składników.

Świetnie działa dodatek aromatyzowanej melasy. Ponieważ ja dużo używam melasy, kupuję ją litrami, więc z nią cuduję. Przepis: Do pudełka wsypujesz paszę i polewasz aromatyzowaną melasą. Mieszasz i pozostawiasz na... ja trzymałem całą zimę a też zimą brałem do sypania w przerębel. Melasa się klei, nie trzeba żadnej wody, niczego. Robisz kule i do wody. Szał.

Kiedy takiej paszy wrzucisz bez obróbki na sucho do wody, ryby dostają jakiegoś amoku. Trzeba wiedzieć, że skład paszy dostosowany jest do "produkcji jaj" więc nie jest to byle co.

Pasza ta występuje jako granulat i drobny około 3 mm pellet.

Jedna wada (jeśli jest to wada), szybko rozpuszcza się w wodzie.

Można robić kule, można ładować do koszyków różnej maści, można do Metody i też oblepić po prostu ołów.
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 13
Odp: Prosty sposób na pellet expander
« Odpowiedź #24 dnia: 08.02.2016, 17:33 »
Ja do sklejania peletów i ziaren stosuję sparzoną śrutę kukurydzianą, ale będę musiał spróbować Twojego sposobu :bravo: Co sprawdza ci się lepiej,ten granulat czy pellet? Z mojej strony :beer: i :thumbup:

Bohdan

Online mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: Prosty sposób na pellet expander
« Odpowiedź #25 dnia: 08.02.2016, 19:01 »
:bravo: mirgag.

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Prosty sposób na pellet expander
« Odpowiedź #26 dnia: 08.02.2016, 19:20 »
Bohdanie, wszystko ma swoje specyficzne właściwości, więc nie powiem Ci co jest lepsze. Odpowiedz sobie jednak sam: czy lepiej jest kupić kilogram pelletu jakiejś marki, czy worek 15 kg?

No cóż, na wędkarstwie (czyli na pasji), na dzieciach i kobietach najlepiej się zarabia...
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prosty sposób na pellet expander
« Odpowiedź #27 dnia: 11.01.2017, 19:51 »
Witam kolegów chciałbym opisać mój sposób przyrządzenia zanęty do methody typu pellet expander w prosty i w miarę szybki sposób. ...

Wiem, odkopuję, ale temat mnie ciekawi. Ode mnie :thumbup:
Pozdrowienia
Czarek FKM