Autor Wątek: Łowisko Zalew Rybnicki  (Przeczytany 928 razy)

Offline Komar

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Łowisko Zalew Rybnicki
« dnia: 14.03.2022, 16:49 »
Cześć!

Chcemy ze znajomymi zorganizować sobie wyjazd na Zalew Rybnicki niestety jest bardzo mało informacji i nie wiemy jak się do tego zabrać. W planach mamy wypożyczenie przyczepy kempingowej i dojechanie jak najbliżej jeziora. Niestety musimy zrobić 450km dlatego chcemy się dobrze przygotować. Czy jest ktoś w stanie mi napisać jak to teraz tam wygląda? Czy w ogóle da się wjechać gdzieś w okolice jeziora przyczepą? Jakie są zasady łowienia? Gdzie najlepiej się udać?

Z tego co udało mi się dowiedzieć z internetu to wiem, że jest wymagana mata karpiowa. Są 3 zbiorniki i tylko na jednym z nich da się łowić też w nocy, a na reszcie nie. Wszystkie informacje są z maksymalnie 2017 roku dlatego pytam was.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. 

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 867
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Zalew Rybnicki
« Odpowiedź #1 dnia: 14.03.2022, 17:02 »
Rozumiem że chcecie zasiadkę typowo karpiową zrobić ? W każdym innym przypadku po stokroć lepiej jechać na Dzierżno Duże, jest duża szansa trafić karpia 8+, a leszcze 50-60+ są normalnością.
Dzierżno uzależnia

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Łowisko Zalew Rybnicki
« Odpowiedź #2 dnia: 14.03.2022, 22:07 »
Dokładnie jak pisze Kolega, Rybnik został "zepsuty" przez karpiarzy ;D :P jak nie wiesz gdzie zrobić zasiadke  i nie masz łódki to raczej nic ciekawego nie złowisz.
Dzierzno Duze sa fajne miejscówki , jeśli z przyczepa to od strony kanału Gliwickiego spokojnie wjedziesz , duzo kuku, troche peletu i kulek i cos fajnego wpadnie.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko Zalew Rybnicki
« Odpowiedź #3 dnia: 14.03.2022, 22:40 »
Na Rybniku nie masz nigdzie możliwości ustawienia przyczepy. Jedynie możesz wynająć domek w ośrodku Kotwica. Można z rzutu połowić kapitalne ryby ale nie jest to łatwe i poza wyjątkami nikt tak nie robi.

Offline Komar

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Zalew Rybnicki
« Odpowiedź #4 dnia: 15.03.2022, 07:54 »
Dzięki za odpowiedzi! Po waszych opiniach grubo zastanawiamy się nad tym Dzierżno Duże. Fajnie, że napisałeś, od której strony można wjechać z przyczepą :)