Autor Wątek: "Co na haku, to w plecaku?" Nie na Kanale Żerańskim!  (Przeczytany 15470 razy)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: "Co na haku, to w plecaku?" Nie na Kanale Żerańskim!
« Odpowiedź #15 dnia: 03.02.2016, 22:08 »
W końcu ktoś pomyślał i o tym kawałku wody. W przeszłośći jak mieszkałem w Warszawie często tam bywałem. Tam każdego roku była istna rzeźnia. Ciekawy jestem  czy PSR skutecznie będzie walczyć z tymi co nie przestrzegają tego. Wielki szacun dla pomysłodawcy tego zakazu.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline fabikks

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 231
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: "Co na haku, to w plecaku?" Nie na Kanale Żerańskim!
« Odpowiedź #16 dnia: 03.02.2016, 22:23 »
Dobra wiadomość,bo zamierzałem się tam wybrać na rybki ;D
Fabian

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: "Co na haku, to w plecaku?" Nie na Kanale Żerańskim!
« Odpowiedź #17 dnia: 04.02.2016, 01:05 »
No u nas też maja zamknąć tzw.Matecznik,nie inaczej jak na kanale wyłapana cala ryba która wchodzi z Wisły i Pilicy na zimowisko.Brawo dla władz wreszcie zaczynają doceniać wodę a nie tylko swoje kieszenie.

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: "Co na haku, to w plecaku?" Nie na Kanale Żerańskim!
« Odpowiedź #18 dnia: 04.02.2016, 03:03 »
Brawo dla władz wreszcie zaczynają doceniać wodę a nie tylko swoje kieszenie.
Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Mam nadzieję, że takich wód powstanie znacznie więcej!
Pozdrawiam
Marcin

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: "Co na haku, to w plecaku?" Nie na Kanale Żerańskim!
« Odpowiedź #19 dnia: 04.02.2016, 05:31 »
Bardzo dobra inicjatywa, może to będzie jeden z kilku impulsów dla reszty wędkarzy i wyznaczy nowy potrzebny kierunek w naszym hobby.

Brawo dla Mazowsza.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: "Co na haku, to w plecaku?" Nie na Kanale Żerańskim!
« Odpowiedź #20 dnia: 04.02.2016, 06:09 »
Moim zdaniem jest to dobry krok aby inne miasta wprowadzały takie cos.
Krzysztof

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: "Co na haku, to w plecaku?" Nie na Kanale Żerańskim!
« Odpowiedź #21 dnia: 04.02.2016, 06:46 »
Panowie, myślę, że warto kierować wnioski do okręgów - już same przepisy nakazują respektowanie tarlisk czy zimowisk...
Lucjan

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: "Co na haku, to w plecaku?" Nie na Kanale Żerańskim!
« Odpowiedź #22 dnia: 04.02.2016, 08:46 »
Jak wczesniej pisałem słuszna to jest decyzja by ograniczyć coroczną rzeź na tym odcinku kanału mi jednak teraz chodzi po głowie to jake środki prawne zostaną podjete i przez kogo w stosunku do osób które nie zastosowały sie do tego. Policja oni przeprowadzą swoje czynności w przypadku gdy do nich wpłynie informacja o przestępstwie lub wykroczeniu - z ich strony wszystko. PSR ma tu chyba większe pole do popisu jednak komandant PSR-u na stałe nie wystawi patrolu na tym odcinku wody by strażncy dokonywali kontroli. Jak już taki gość zostanie złapany na tym że w tym czasie i miejscu objętym zakazem będzie posiadał przy sobie złowione przez siebie ryby to co wtedy. Mandat lub co wniosek do sądu ok. mandat zapłaci a jak zapłaci to będzie mógł wędkować? Sąd ok gość dostanie zaproszenie pójdzie wyspowiada się na sali rozpraw popłacze powie ze nie ma pracy lub ma niskie dochody i co ? Sąd może wszystko nawet wydać orzeczenie że jest niewinny zarzucanego mu czynu i tu sie koło zamyka. Zakaz zakazem może będą częstsze kontrole, jak zabierali ryby tak dalej będzie, władze się cieszą bo coś w tym kierunku zrobiły- już im nikt nie zarzuci że nic o tym nie wiedzą, prawdziwi wędkarze się cieszą bo coś sie ruszyło a rzeczywistość jest inna bo pozostało jak było dotąd czyli  "Co na haku, to w plecaku"
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: "Co na haku, to w plecaku?" Nie na Kanale Żerańskim!
« Odpowiedź #23 dnia: 04.02.2016, 08:48 »
Może nikt ze starszej gwardii nie będzie tam łowił 😃
Krzysztof

Offline Merkusz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 14
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: "Co na haku, to w plecaku?" Nie na Kanale Żerańskim!
« Odpowiedź #24 dnia: 04.02.2016, 10:00 »
Mój ulubiony odcinek na tym Kanale Żerańskim :) . W końcu połowię za parę lat duuuuużych leszczy . Jeszcze jednego nie napisali ze od mostu w Aleksandrowie zakaz poruszania się pojazdem nad wodą (wzdłuż kanałku ) trzeba się nanosić troszkę :)

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: "Co na haku, to w plecaku?" Nie na Kanale Żerańskim!
« Odpowiedź #25 dnia: 04.02.2016, 10:09 »
Jurek - i tutaj własnie trzeba się zabrać za 'pracę u podstaw' związku jakim jest PZW. Powstaje baza danych - dzięki niej, złapany na łamaniu przepisów powinien otrzymać w zależności od popełnionego czynu ostrzeżenie, naganę lub co musi być egzekwowane, utratę członkostwa lub przywilejów (50 % składki). Aby w Polsce było lepiej, trzeba stosować kij i marchewkę, niestety, zacząć trzeba od kija.

Nie wierzę, że PZW i PSR nie byliby w stanie puścić dziennie jednego patrolu chociażby. Kilku ukaranych byłoby straszakiem dla innych. Bo tak powinno być. Gdyby za jazdę po pijaku karą byłby mandat do 1000 PLN, nietrzeźwych kierowców byłoby mnóstwo. Ale na szali staje posiadanie prawa jazdy, co często wiąże się z wykonywaniem pracy, do tego sąd i koszta. Ludzie się boja i przestrzegają tego. Tak samo trzeba robić nad wodą. Trzeba skończyć z pobłażliwością, utrata członkostwa to dla wielu byłby cios. Jezęli zresztą ryb będzie więcej, to starsi wędkarze i tak mieliby możliwość zabierania większej ilości w ciągu roku, bo teraz co łowią? Musza mieć maszynki do mielenia, bo oprócz kilku 'strzałów' nie ma się czym pochwalić. Dawniej Wisła w Warszawie była pełna ryb, teraz to się powoli kończy, wg mnie populacje są coraz mniej liczne - widać to po wynikach i komentarzach... Trzeba to jakoś zatrzymać - podstawą jest właśnie nauczenie wędkarzy przestrzegania przepisów.
Lucjan

Chub

  • Gość
Odp: "Co na haku, to w plecaku?" Nie na Kanale Żerańskim!
« Odpowiedź #26 dnia: 04.02.2016, 10:09 »
Na dzień dobry powinny być częste kontrole,mandaty tak by " wieść gminna " rozniosła się po dziadkach bo sam w sobie przepis to za mało na takich..
Ale dobrze, że coś się zmienia oby to był początek a nie 8 wędek na 2 osoby i szarpiemy...

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: "Co na haku, to w plecaku?" Nie na Kanale Żerańskim!
« Odpowiedź #27 dnia: 04.02.2016, 10:12 »
Tyle hałasu o 3 jazgarze :P

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: "Co na haku, to w plecaku?" Nie na Kanale Żerańskim!
« Odpowiedź #28 dnia: 04.02.2016, 13:04 »
Jak wczesniej pisałem słuszna to jest decyzja by ograniczyć coroczną rzeź na tym odcinku kanału mi jednak teraz chodzi po głowie to jake środki prawne zostaną podjete i przez kogo w stosunku do osób które nie zastosowały sie do tego. Policja oni przeprowadzą swoje czynności w przypadku gdy do nich wpłynie informacja o przestępstwie lub wykroczeniu - z ich strony wszystko. PSR ma tu chyba większe pole do popisu jednak komandant PSR-u na stałe nie wystawi patrolu na tym odcinku wody by strażncy dokonywali kontroli. Jak już taki gość zostanie złapany na tym że w tym czasie i miejscu objętym zakazem będzie posiadał przy sobie złowione przez siebie ryby to co wtedy. Mandat lub co wniosek do sądu ok. mandat zapłaci a jak zapłaci to będzie mógł wędkować? Sąd ok gość dostanie zaproszenie pójdzie wyspowiada się na sali rozpraw popłacze powie ze nie ma pracy lub ma niskie dochody i co ? Sąd może wszystko nawet wydać orzeczenie że jest niewinny zarzucanego mu czynu i tu sie koło zamyka. Zakaz zakazem może będą częstsze kontrole, jak zabierali ryby tak dalej będzie, władze się cieszą bo coś w tym kierunku zrobiły- już im nikt nie zarzuci że nic o tym nie wiedzą, prawdziwi wędkarze się cieszą bo coś sie ruszyło a rzeczywistość jest inna bo pozostało jak było dotąd czyli  "Co na haku, to w plecaku"

Jurek rzut kamieniem jest posterunek Policji wodnej w Nieporęcie. Nie trzeba praktycznie żadnych środków oprócz chęci rozkazu żeby patrol udał się na patrol pieszy 8)
Sami utwierdzamy potencjalnych "wędkarzy" w teorii, że panie sędzio " ja nie znał, nie wiedział, a kot i dzieci głodne" itd .
Strefa Złów i Wypuść nie wyklucza wędkowania. Tak na moje wędkarz nie może mieć siaty w wodzie z rybami. Miejmy nadzieję, że samo " to mi się nie opłaca żeby łowić i wypuszczać " bo zanęta i robaki kosztują a się nie zwróci spowoduje, że wędkarzy tam nie będzie.
JK

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: "Co na haku, to w plecaku?" Nie na Kanale Żerańskim!
« Odpowiedź #29 dnia: 04.02.2016, 13:05 »
Dobra wiadomość,bo zamierzałem się tam wybrać na rybki ;D

A łowić przecież można - tam jest zakaz zabierania ryb.
JK