Autor Wątek: Co chętnie czytamy w magazynach wędkarskich? Co nas interesuje, a co nie?  (Przeczytany 11154 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
W związku z powrotem magazynu SiG, chciałbym zapytać Was, co najchętniej czytacie w gazetach wędkarskich. Czy najciekawsze są techniki połowu, zestawy itp czy może artykuły o stanie polskich wód, o związku wędkarskim? Jak traktujecie 'nowości' sprzętowe - czy to ważna część każdego z magazynów? A opowiadania? Czy te też czytacie? A wyniki znad wody i rekordy?  A może jest coś, czego brakuje polskim gazetom i chętnie byście to 'zobaczyli' w SiG?

Jeżeli macie chwilkę, prosiłbym o skrobnięcie paru rzeczy tutaj, będzie to miało spory wpływ na zawartość merytoryczną magazynu. Z góry dziękuję za pomoc i podzielenie się Waszymi opiniami! :thumbup:
Lucjan

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Ja lubię czytać o technikach polowu, nowości i reklamy sprzętu tez przeglądam. Najmniej interesują mnie relacje  z wypraw.
Dominik

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Ja najchętniej czytam o nowościach sprzętu. Testy sprzętu.
Nie interesują mnie rekordy ryb i ile kto ich złowił bo wędkarstwa tak nie traktuję.

Moim zdaniem w gazecie 1/2 to powinny być zdjęcia.

Techniki połowu i nie chodzi mi tu, że na taką czy inną kulkę bo każda woda jest inna.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Jako że jestem prawie od początku gruntowcem to najczęściej czytam artykuły w których jest mowa o tej technice połowu - grunt i spinning. Następne tematy to przynety i zanęty, recenzje sprzętu, nowości a potem to już jak coś mnie zainteresuje. Denerwują mnie tylko artykuły o żyłkach w których to jest napisane że ta żyłka jest na karpia, inna na węgorza a jeszcze inna szczupaka. Ja dzielę żyłki do połowów w wodach słodkich morskich i do połowu z lodu i wszystko.


2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Ja czytam wszystko z tym że w pierwszej kolejności nowości, testy sprzętu i zanęt przynęt, opisy łowisk, opisy metod łowienia. Z czasem gdy po raz kolejny przeglądam magazyn czytam resztę
Ale najbardziej szukam modelki skąpo ubranej :D ;D ;D :P :P 
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Lucjan to wszystko, co wymieniłeś, lubię czytać. Przez kilka  lat kupowałem WMH, niestety w tym roku zrezygnowałem. Cały czas dominuje tam spining. Jeżeli pojawi się artykuł  o gruncie, bądź spławiku, to Ty nagrywałeś filmy prezentując to 1,5-2 lata wcześniej :)
Zbyszek

Offline Karolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Choszczno (zach.-pom.)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Na wstępie witam wszystkich. Dawno nic nie drukowałem tu.. Ale to z braku czasu ;/

Wracając do tematu... Zawsze ciekawiły i ciekawią mnie do dziś techniki połowu danych ryb.. To na co biorą, jakie zestawy czy też pory dnia lub nocy. Lecz przeważnie to było opisane na podstawie tyczki :/ osobiście nie łowie na baty czy tyczki i mało było mi to pomocne. No ale cóż, czytało się mimo to ^^
Jeśli chodzi o nowinki typu sprzęt wędkarski to omijam te strony heh ;P Ale wiadomo, dla każdego co innego.
Brakuje mi typowych wypraw wędkarskich klasycznym zestawem spławikowym, gruntowym... Mało spotykane są artykuły opisywane na ich podstawie. A na nich się wychowałem i w większości wypraw dalej stosuje ( oczywiście częściowo unowocześnionych :P )

Relacje z wypraw również bardzo mile widziane :)

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Ja uwielbiam artykuły z opisem jak wytypować miejsce łowienia, jakie zestawy, przynęty, zanęty najlepiej dobrać.

Lubię czytać też recenzję sprzętu.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka


Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Ja nie lubię, że jest tak dużo spinningu i karpiarstwa w gazetach.
Fajne byłyby opisy i testy sprzętu tak jak tutaj na forum. Dokładnie pokazane wszystko co i jak, jaką ma pracę i w ogóle ogóle dokładny i rzetelny opis. Wędek, kołowrotków, akcesorii i wszystkiego. Do tego opisy technik z uwzględnieniem dlaczego akurat to, co to daje i takie tam. Opisy wypraw. Nowości ze świata i Polski. Informacje które ogółem powiększą moja wedkarską wiedzę. Prezentacje zawodów kto wygrał i w ogóle żeby wiedzieć co się dzieje w wędkarskim świecie.
Do tego opisy łowisk, sprawdzone sposoby na konkretne ryby tylko żeby to nie wyglądało tak jak teraz w gazetach "opis jak łowić sandacze na spinning który jest dokładnie taki sam jak w 10 innych artykułach tylko teraz łowimy na innym jeziorze"
Wędkarskie know how.  Wywiady.

I jeszcze ja zawsze chciałem, jako osoba która chce brac udzial w zawodach takiej serii żebyopisane były sesje tak jakby ktos właśnie brał udział w zawodach. Ale nie na zasadzie tyczka,  tyczka,  tyczka, tylko wszystko tak żeby zapoznać się z zasadami obowiązującymi na zawodach i ogółem coś co może zachęcić ludzi do startowania w zawodach.
I jeszcze na koniec artykuły pokazujące, że tyczką da się łowić rekreacyjnie i nie trzeba do tego milionów akcesorii.
Pozdrawiam
Marcin

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Ja oprócz artykułów stricte technicznych (sprzęt, metody, zestawy) lubię czytać wywiady :) o coś takiego najtrudniej, bo wymaga "tej drugiej osoby" :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Testy, recenzje, relacje i wszystko co nie związane z problemami PZW ;) Nie lubię tego czytać i takie wątki na forum omijam (choć czasami sam coś zalinkuję).

Wywiady też są spoko. Nowości sprzętowe jak najbardziej.

Mam nadzieję, że ta gazetka będzie wyjątkowa! :)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Ja najbardziej lubię gołe baby :D :D :D ;)

Offline koko

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 660
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bat
Ja lubię czytać o niuansach, szczegółach, nietypowych sposobach  związanych z wędkarstwem, a w szczególności  dotyczących metod i technik  łowienia , sprzętu i stosowanej taktyki.
 Interesuje mnie też bardzo zachowanie się poszczególnych gatunków ryb w łowisku. Ciekawe są  także uwagi, rady i relacje znanych wędkarzy. :) 
Marian

Offline marian190975

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 416
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraśnik
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Najbardziej nie lubię relacji z wypraw na ryby w której jest tylko to że " byli i łowili" i nic więcej. Lubię natomiast to, jak w tekście jest dużo porad i informacji, praktycznych rozwiązań problemów z którymi piszący = łowiący w danym czasie na danej wodzie się spotkał. Cenię też testy sprzętu wędkarskiego i robiąc zakupy biorę je pod uwagę. Oczywiście dobrze jak dużo jest o metodach które lubię.

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 230
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Najbardziej nie lubię relacji z wypraw na ryby w której jest tylko to że " byli i łowili" i nic więcej.

Nie wymyślił bym tego jak to określić lepiej ... też mnie to drażni. Żadnych wiadomości oprócz tych, że byłem tam i złowiłem to i to!
Paweł.