Autor Wątek: Co chętnie czytamy w magazynach wędkarskich? Co nas interesuje, a co nie?  (Przeczytany 11152 razy)

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Jakoś nie ciągnie mnie do gazet z góry zakładam że co gazetka to reklamy i widze w tym biznes coś jak katalog, mogę się mylić. Na pewno są też w nich inne informacje. Sam poczytałbym dobrą lekturę,opowiadanie z nad wody na którym można potem bazować. Techniki połowu, zestawy ich budowa, zastosowanie. Wędkarstwo mimo postępu techniki mogło by być przedstawiane jako dobra szkoła z ojca na syna a nie w świetle nowych zabawek.  Nowości sprzętowe jak najbardziej ale nie za dużo tego "syfu"
Paweł

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Mnie głównie interesuje test zanęt/przynęt, sposób na (np leszcza z jeziora), relacja z wyprawy (proszę tylko nie dwa akapity poświęcone wychwalaniu jaki to ten kij jest dobry a ten nie..), gdzie można przeczytać o taktyce, przynętach, zanecie, wszelakie nowości, ciekawe rozwiązania (np jak zrobić własny podajnik do metody), techniki połowu, wywiady, relacje z zawodów. Ale nie mam ochoty już, naprawdę, czytać o PZW -  serio żadnych informacji, żadnych pierdol, zarybien, odlowow..

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Sęk w tym, że ludzie nie wiedzą o tych wszystkich machlojach. Nie wiedzą nawet, po co mają rejestry. My wiemy, bo korzystamy z internetu.
Uważam, że taka gazetka powinna też służyć właśnie pokazywaniu, co naprawdę robi ta bezczelna wierchuszka.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
:Kurczę od kiedy znalazłem forum będzie jakies 2 lata ,nie kupiłem żadnej gazety wedkarskiej.

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Sęk w tym, że ludzie nie wiedzą o tych wszystkich machlojach. Nie wiedzą nawet, po co mają rejestry. My wiemy, bo korzystamy z internetu.
Uważam, że taka gazetka powinna też służyć właśnie pokazywaniu, co naprawdę robi ta bezczelna wierchuszka.

Czyli trzeba zastosować metodę 'środka'. Nie za mało, ale też nie za dużo takich informacji na jeden numer ;)
Lucjan

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Artykuły traktujące o PZW jak najbardziej. Też jednak uważam, żeby nie przesadzić, ani z ilością informacji (na jeden numer), ani też z ilością żalu i jadu, czy dosadnością komentarza.

Treści związane z nowościami sprzętowymi chętnie też czytam.
Denerwuje mnie jednak forma jaka z reguły jest pokazywana w czasopismach, czyli niejako reklama. "Nowy, świetny kołowrotek, ma piękny kolor, ładnie nawija żyłkę, 10 łożysk, precyzyjny hamulec, a to wszystko za 89zł z firmy... ". Bleeee :facepalm:
Mam na myśli produkty nowe, innowacyjne, warte uwagi ze względu na wykonanie, relację ceny do jakości, długowieczność, gadżety ułatwiające wędkarskie życie, nowe, wyspecjalizowane wędki, młynki, bez względu na markę.

Wszelkie techniczne aspekty wędkarstwa. Czyli konkretny przykład zestawu, metody połowu, sposób podania przynęty, receptura na miks itp. Bez ogólników i pół słówek, niedopowiedzeń.
Także sposób czytania wody. Czy to jeziora, stawu, rzeki, gdzie szukać, czego szukać, które miejsca warto obłowić w pierwszej kolejności itp.
Testy sprzętów, przynęt, akcesoriów, także testy i zestawienia porównawcze są bardzo interesujące ( przykładowo 5 różnych wędzisk brzanowych).

Co warto wziąć do jedzenia na długą zasiadkę, co do picia ... :P

Oprócz tego krzyżówki wędkarskie.

I kącik z laskami (np blondyna z bacikiem, ruda z młynkiem, czarna wykorzystuje rod poda, japonka na sztycy... etc :-[ ;D ;D)
Czesiek

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
:Kurczę od kiedy znalazłem forum będzie jakies 2 lata ,nie kupiłem żadnej gazety wedkarskiej.

Też od kiedy jestem na forum nie miałem w rekach żadnej gazety chyba że przez chwile będąc przy regale z gazetami w jakimś markecie ale za to więcej się dowiedziałem będąc na SiG
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Ja też od czasów tego forum, nie czytam gazet.

A o kołowrotkach to kto, jak kto, ale Czesiu mógłbyś być nadwornym recenzentem ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Lucjan od sposobów reperowania sztycy :D
Pozdrawiam
Mirek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Warto by zrobić jakiś kącik majsterkowicza, czyli nasze patenty na różne pierdoły.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Porady
Np Michała - jak zanecic by odstraszyć ryby :)
Pozdrawiam
Mirek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Chętnie poprowadzę taką rubrykę :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Ja też od czasów tego forum, nie czytam gazet.

A o kołowrotkach to kto, jak kto, ale Czesiu mógłbyś być nadwornym recenzentem ;)

W sumie? Dlaczego by nie? Musiałbym jednak dostawać z zewnątrz kolejne maszyny :)
Budżet i szafka już nie wytrzymuje kolejnych kręciołków, zresztą jajca też niebezpiecznie opuchnięte i nie przyjmą kolejnych kopów niezadowolonej żony :P
Czesiek

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
O, mógłbyś zrobić kołowrotkom "sesje rozbierane" ;D pokazać to czego my nie widzimy i jak to co jest w środku przekłada się na walory użytkowe :) temat o konserwacji kołowrotków też byłby bardzo dobry :)

Jak zrobisz mi konserwację kołowrotka to mogę Ci moje popierdółki wysłać do takiej sesji hehe ;D
Pozdrawiam
Marcin

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Uważam że w jednym wydaniu powinien znaleźć się artykuł zrób to sam :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz