Autor Wątek: Co chętnie czytamy w magazynach wędkarskich? Co nas interesuje, a co nie?  (Przeczytany 11153 razy)

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Jeśli chodzi o czasopisma wędkarskie to

chętnie czytam następujące tematy:
- techniki i sposoby połowu  (przygotowanie elementów zestawu, zanęt, przynęt i osprzętu)
- nowinki sprzętowe i zanętowe oraz ich rzetelne testy (a nie marketingowe nagonki)
- majsterkowanie i nasze modyfikacje (sprzętu, zanęt, przynęt)
- opisy łowisk (szczególnie polskich)

unikam, nie chcę, nie lubię:
- tematy z życia Polskiego Związku Mięsiarskiego (mam tego pod dostatkiem na okolicznych łowiskach)
- relacje z zawodów (szczególnie tych elytarnych - zadufanych w sobie bufonów >:O)
- spinning i mucha jako 80% objętości czasopisma (bez urazy dla sympatyków obu metod)
- problemy prawne i polityka

Uwielbiam czasopisma pełniące funkcję poradnika, a szczególnie jak zawierają artykuły z cyklu krok po kroku, np. budowa zestawów i do tego seria fotek, przy każdej opis. Idealnym przykładem mogą być serie Fox Rig Guide:

https://issuu.com/fishpoint/docs/fox-rig-guide3-pl

lub Matrix Feeder Przewodnik (z resztą to też Fox ;)):

https://issuu.com/fox-international/docs/matrix_feeder_guide_pl

Tutaj akurat jest intensywne lokowanie produktu, ale głównie chodzi mi o ideę przekazywania wiedzy, a jak ktoś ma ochotę to zastosuje tańsze zamienniki do w/w sposobów. Nie lubię gdy na siłę próbuje się zwiększać objętość czasopisma, ale głównie reklamami oraz po raz setny pokazywać jak nabić siatkę pva (noż kur..a ile można :facepalm:). Nasz rodzimy KM tak coraz częściej robi, dlatego w tym roku sobie odpuściłem. Zasada jedna - może być mało, ale treściwie, wszystko opisane od A do Z, do tego okraszone taką grafiką jak zaprezentował kolega ProBono i można taką gazetkę oprawić w ramki i powiesić na ścianie - czego z całego serca życzę przyszłej Redakcji Gazetki SiG!

PS. powyższe normy w 100% spełniała seria segregatorów Przewodnik Wędkarski, które mam do dziś (świetne zdjęcia, opisy metod itp. itd.)

http://sprzedajemy.pl/przewodnik-wedkarski-komplet-segregatorow-nr39022287

lub/i Sekrety Wędkarstwa.


Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Hubert

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nottingham / Konin
  • Ulubione metody: feeder
Zawsze z chęcią przeczytam:
1) opisy zasiadek - krok po kroku - metoda, nęcidło, budowa zestawu, typowanie miejsca nęcenia.
Warto umieścić w podsumowaniu takiej zasiadki małą tabelę o użytym sprzęcie. Użyto: wędki xxx, kołowrotek yyy, żyłka zzz i starczy a nie rozprawiać nad kołowrotkiem połowę objętości artykułu dotyczącego wyprawy,
2) wywiady z wędkarzami - zawsze chętnie przeczytam spostrzeżenia innych na temat danego łowiska, jakiejś metody połowu czy historię opowiedzianą po latach,
3) opisy łowisk - jak się ustawić, wytypowanie miejsca na zbiorniku, populacja,
4) rzetelne recenzje sprzętowe(tu potrzeba już więcej zdjęć),
5) zrób to sam lub zamienniki sprzętu,

Zgadzam się z fishunter1990. Przewodnik wędkarski to było coś! Przykładem może być przedstawienie zestawów - prosta grafika, zaznaczone poszczególne wartości, dlaczego zrobić tak a nie inaczej, jak to działa. Było bardzo treściwie.
Warto zadać sobie pytanie czy lepiej opisywać te wszystkie wędkarskie gadżety, sprzęt czy zgłębiać wiedzę na temat gatunku ryby, jak ją podejść i gdzie szukać o tej porze roku.

 
Hubert

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI

Zgadzam się z fishunter1990. Przewodnik wędkarski to było coś! Przykładem może być przedstawienie zestawów - prosta grafika, zaznaczone poszczególne wartości, dlaczego zrobić tak a nie inaczej, jak to działa. Było bardzo treściwie.
Warto zadać sobie pytanie czy lepiej opisywać te wszystkie wędkarskie gadżety, sprzęt czy zgłębiać wiedzę na temat gatunku ryby, jak ją podejść i gdzie szukać o tej porze roku.

A można przecież to i to opisywać... Ja bardzo lubię czytać o sprzęcie, przeglądać katalogi, ale wiem też, że sprzęt sam nie łowi, więc wiedza na temat samych gatunków i metod ich łowienia jest dla mnie równorzędna.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Hubert

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nottingham / Konin
  • Ulubione metody: feeder
fishunter1990 napisałem tak ze względu na poczucie przesytu. Ciągle czytam "jaka wędka do..." a chciałbym "Spławik. Sposób na płoć z rzeki".
Hubert

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
No fakt, sprzęt sprzętem, ale takich artykułów (czy może postów na forum), traktujących dany temat kompleksowo jest wciąż za mało :(. Pamiętam jak stawiałem pierwsze kroki nad Odrą - wiedza na temat gdzie łowić korycie rzeki była znikoma, albo nikt nie chciał się nią publicznie dzielić. Główka, warkocz, klatka, prostka, napływ, zapływ itp. itd. i do tego, w którym z wymienionych miejsc należy łowić dany gatunek, na co i jak? Kiedyś poza forami raczej takiej wiedzy nasze czasopisma raczej nie przekazywały albo bardzo ogólnikowo. Na szczęście czasy się zmieniły...tylko ryb coraz mniej :'(.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Tak dla przykładu Sekrety Wędkarstwa z marca 1998r (pobrać, przeczytać i usunąć z kompa :P). Wiedza z przed prawie 20stu lat, a jak najbardziej na czasie i w przejrzystej formie!

http://docs4.chomikuj.pl/309611429,PL,0,1,Sekrety-W%C4%99dkarstwa-1998-03.pdf
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉