Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1894054 razy)

Offline MichalZ

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 983
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://posciel.to
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7545 dnia: 01.02.2019, 10:07 »
Marcin a co kupiłeś z Flagmana ? Ja czekam az będą dostępne pickerki Sherman.
Michał

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7546 dnia: 01.02.2019, 10:12 »
Narazie tylko Castmastera 3.9 do 80g. I matrioszki. Miałem jeszcze dokupić zanęt na próby, ale rozmineliśmy się że sposobami płatności.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7547 dnia: 01.02.2019, 10:25 »
Odnośnie zamówień składanych w sklepach, które wystawiają się na  targach, mam swoją teorie, którą obserwuje od kilku lat i po paru "wpadkach" :facepalm: nie zamawiam żadnego sprzętu w okresie targów dlaczego?
Gro wystawców, (sklepów) , importerów pakuje to co ma na półkach i magazynach i "gna na Targi". Na stronach lub w odpowiedziach na zamówienia składane w tym okresie otrzymujemy przeważnie informacje o realizacji zamówień po powrocie z targów ??? to co?, nie ma czym handlować w tym okresie? a no nie ma, bo Targi to też sprzedaż na stoisku, a po targach wraca się z tym co nie poszło, co zostało rozpakowane i przecież każdy handlowiec Wam to powie, trzeba sprzedać w pierwszej kolejności.
A co jest pakowane w pierwszej kolejności ??? Waszym zdaniem? a właśnie to co na targach było "wymachane", "wykręcone", przeszło przez tysiące rąk i oglądaczy, niejednokrotnie zaliczyło "glebę" :facepalm: .Przecież towar trzeba sprzedać tak?
Oczywiście nie dotyczy to wszystkich , ale gdzie jak nie klientowi z internetu wysłać towar "obmacany". Najwyżej zwróci, ale gro kupujących o tym nie myśli.
Nie piszę o tym, bo tak sobie "wykumałem" siedząc przed kompem, ale dosłownie usłyszałem to od jednego z cyklicznych wystawców (importerów) u którego reklamowałem otrzymany  właśnie po targach sprzęt. Spotkałem się z nim na jednych z kolejnych Targów, wspomniałem o tej sprawie (zresztą nawet kupowałem jeszcze "coś" od niego i przy kawce popłynął temat o którym wspominam.
Proszę, nie zrozumcie mnie źle, nie chce generalizować i nie twierdze, ze wszyscy tak robią. Ale to są moje doświadczenia, zdobyte informacje a przede wszystkim logika handlu.
Miałem okazje być parę lat temu na podobnej imprezie w Manchesterze, "napaliłem" się na wędkę jak "dzik na zagon kartofli" :D , kolega Anglik, który mnie oprowadzał i "robił za tłumacza" , powstrzymywał jak mógł mój zapał i wiecie dlaczego?, otóż w ostatnim dniu (a targi trwały trzy dni), prawie cały towar u większości wystawców był przeceniony na stoiskach o 40-60% , (tak zwany powystawowy).
U nas jest podobnie: tzn: jak się upomnisz o rabat to dostaniesz z cierpieniem na twarzy 5-10% na tak zwane "odchodne".
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7548 dnia: 03.02.2019, 15:29 »
Jaki chleb tostowy polecacie na płocie?

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka


ProBono

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7549 dnia: 03.02.2019, 16:49 »
Jaki chleb tostowy polecacie na płocie?

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
Ja nie stosuje chleba tostowego. Idę do piekarni, kupuje cały chleb. Pozostawiam 2-3 dni do nabrania pełnego wymiaru. Obkrajam brzegi zostaje tylko białośnieżny miąższ. Kroje w kostkę, nastepnie Blender bzzzdzzzyy i gotowe

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7550 dnia: 03.02.2019, 21:11 »
Myślałem, że dziś dotrze mój nowy Flagman, ale chyba naciąłem się na Rybomanie. Czy status wysyłki wam się zmieniał, czy dostaliście paczkę bez potwierdzenia wysyłki na stronie Natury?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Kupiłem Flagmana w grudniu. Zamówiłem na stronie glinywedkarskie.pl z przedpłatą na konto. Nie dostałem żadnego powiadomienia o przyjęciu lub odrzuceniu zamówienia. Nie rejestrowałem się jednak. Stress zszedł mi dopiero, jak kurier przyjechał z przesyłką.
Dzisiaj na Rybomanii pytałem na stoisku Flagmana, czy to u nich normalne. Dostałem odpowiedź, że coś muszą zrobić w systemie, żeby potwierdzenia generowały się automatycznie :-\
Pozdrawiam,
Tomek

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7551 dnia: 03.02.2019, 21:17 »
Pitu, pitu..... najlepszym sposobem jest po złożeniu zamówienia zadzwonić i zapytać o termin wysyłki. Oczywiście są sklepy, ( a chyba wiadomo jakie), które albo natychmiast odpisują lub dzwonią z potwierdzeniem, ewentualną korektą zamówienia.
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7552 dnia: 03.02.2019, 22:00 »
A na stronie stoi, że wysyłki od wtorku( po Rybomanii ). Jak dostanę towar powystawowy nie omieszkam was poinformować.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7553 dnia: 03.02.2019, 22:51 »
Szukam filmu Matrixa, gdzie pokazany został sposób umieszczania siatki w wodzie tak, że do oczka na końcu wiązany jest odcinek amortyzatora. Jest on następnie mocowany do podpórki wbitej w brzeg, tak, że siatka układa się równolegle do linii wody. Ktoś kojarzy który to?

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7554 dnia: 03.02.2019, 23:53 »
Nie, ale co za teoria nie do odkrycia?
Posiedzę i znajdę.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7555 dnia: 04.02.2019, 00:00 »
To chyba... "Matrix Reaktywacja" ;D
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Karol28

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 295
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7556 dnia: 10.02.2019, 19:06 »
Znacie może jakiś sposób, jak podzielić 300 metrową szpulkę z żyłką na dwie części po 150 metrów?
Pozdrawiam, Karol.

ProBono

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7557 dnia: 10.02.2019, 19:08 »
Znacie może jakiś sposób, jak podzielić 300 metrową szpulkę z żyłką na dwie części po 150 metrów?
Może dobrze wiedzieć jaki masz kołowrotek i ile ma nawoju? Ja tak miałem, że wiedziałem ile, podzieliłem przez 150 i wiedziałem ile muszę zakręcić ;)

Offline Karol28

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 295
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7558 dnia: 10.02.2019, 19:22 »
Znacie może jakiś sposób, jak podzielić 300 metrową szpulkę z żyłką na dwie części po 150 metrów?
Może dobrze wiedzieć jaki masz kołowrotek i ile ma nawoju? Ja tak miałem, że wiedziałem ile, podzieliłem przez 150 i wiedziałem ile muszę zakręcić ;)

ProBono, kołowrotek to Daiwa fuego 4000D-C
Pojemność szpuli 0.30mm-230m nawój to 82cm, więc zrobię tak jak piszesz 150m=15000cm : 82cm
Wychodzi 183 obroty korbką :thumbup:
Pozdrawiam, Karol.

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7559 dnia: 10.02.2019, 19:26 »
Zmierz nawój na pustej szpuli i na pełnej i wypośrodkuj go ,na pewno będzie dokładniejszy pomiar.