Autor Wątek: Jak łowić na rzece - wasze metody, porady, doświadczenia  (Przeczytany 165595 razy)

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 667
  • Reputacja: 1131
  • Ulubione metody: trotting

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 477
  • Reputacja: 353
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Jak łowić na rzece - wasze metody, porady, doświadczenia
« Odpowiedź #556 dnia: 03.08.2023, 20:10 »
Moje rejony ;) Tylko przeważnie po drugiej stronie i tak z kilometr dalej.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 667
  • Reputacja: 1131
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Jak łowić na rzece - wasze metody, porady, doświadczenia
« Odpowiedź #557 dnia: 03.08.2023, 20:31 »
Okolice Centrum Wędkarstwa (Wybrzeże Gdyńskie 2), przed którym pewnie zaparkowali :)





Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 477
  • Reputacja: 353
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Jak łowić na rzece - wasze metody, porady, doświadczenia
« Odpowiedź #558 dnia: 03.08.2023, 21:05 »
Bliskość parkingu była chyba głównym czynnikiem wabiącym tej miejscówki. Faktycznie jest to jednej z najbardziej "czepliwych" odcinków. W zeszłym roku Marcin też tam nagrywał i pogrywał z drobnicą ;)
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Jak łowić na rzece - wasze metody, porady, doświadczenia
« Odpowiedź #559 dnia: 04.08.2023, 11:14 »
To też i moje rejony od dziecka mieszkalem na Żoliborzu i i w pobliskim sklepie dość czesto bywałem. Szkoda tylko ,ze kilka przyponów urwal. Polecam na takie łowienie  https://www.google.com/maps/place/Widok+na+Wis%C5%82%C4%99/@52.4239886,20.6476525,15.81z/data=!4m6!3m5!1s0x471eaf0c2cb0639f:0x713ef77a41fb3c4!8m2!3d52.4211966!4d20.6478548!16s%2Fg%2F11h_vbp782?entry=ttu
to miejsce z widokiem na rzekę o umiarkowanym nurcie i bez zaczepów
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 667
  • Reputacja: 1131
  • Ulubione metody: trotting

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 667
  • Reputacja: 1131
  • Ulubione metody: trotting

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 667
  • Reputacja: 1131
  • Ulubione metody: trotting

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 667
  • Reputacja: 1131
  • Ulubione metody: trotting

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 667
  • Reputacja: 1131
  • Ulubione metody: trotting

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 667
  • Reputacja: 1131
  • Ulubione metody: trotting

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 748
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Jak łowić na rzece - wasze metody, porady, doświadczenia
« Odpowiedź #566 dnia: 14.08.2023, 22:55 »
Ciekawa rzecz, że większość sławnych wyczynowców łowi na tym odcinku (Burton Joyce), wybierając stanowiska w tym samym miejscu. Jest tam więcej ryby czy co? Te miejsca zawsze są zajęte. Czasami pracuję niedaleko i zaglądam na ten odcinek, i zawsze to samo :) Może łatwiej ustawić kosz?

Warto też zwrócić uwagę, że wyniki wcale nie powalały z nóg, pomimo klasy wędkarza. DLa wielu brytyjskie rzeki są pełne ryb a zwłaszcza brzan, ale to nie tak. Z dwa tygodnie temu siedziałem z 20 minut przy gościach z Guru, którzy trenowali przed RiverFest. Ogólnie mieli problem ze złowieniem czegokolwiek. Zastanawiam się, czy nie lepiej nastawiać się tylko na większą rybę na takich zawodach, dłubanie nie zawsze się opłaca. To nie to samo co przerzucanie dziesiątek kilo karpi na komercjach.
Lucjan

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Jak łowić na rzece - wasze metody, porady, doświadczenia
« Odpowiedź #567 dnia: 15.08.2023, 05:04 »
Ciekawa rzecz, że większość sławnych wyczynowców łowi na tym odcinku (Burton Joyce), wybierając stanowiska w tym samym miejscu. Jest tam więcej ryby czy co? Te miejsca zawsze są zajęte. Czasami pracuję niedaleko i zaglądam na ten odcinek, i zawsze to samo :) Może łatwiej ustawić kosz?

Warto też zwrócić uwagę, że wyniki wcale nie powalały z nóg, pomimo klasy wędkarza. DLa wielu brytyjskie rzeki są pełne ryb a zwłaszcza brzan, ale to nie tak. Z dwa tygodnie temu siedziałem z 20 minut przy gościach z Guru, którzy trenowali przed RiverFest. Ogólnie mieli problem ze złowieniem czegokolwiek. Zastanawiam się, czy nie lepiej nastawiać się tylko na większą rybę na takich zawodach, dłubanie nie zawsze się opłaca. To nie to samo co przerzucanie dziesiątek kilo karpi na komercjach.

Kwestia łowienia i przyzwyczajeń.
Mało kto potrafi przełamać się i stosować na rzekach zanęty na bazie mączek rybnych czy pelletów. Cienkie żyłki, delikatne zestawy można mnożyć przykłady.

To tak jak wielu wędkarzy w Polsce nastawia się na grube brzany a w koszyku i tak ląduje zanęta zmieszana z glina. Co totalnie mija się z celem. Lobbystów od glin jest cała masa i widać wpływy na każdym kroku.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 979
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak łowić na rzece - wasze metody, porady, doświadczenia
« Odpowiedź #568 dnia: 15.08.2023, 08:09 »
Ciekawa rzecz, że większość sławnych wyczynowców łowi na tym odcinku (Burton Joyce), wybierając stanowiska w tym samym miejscu. Jest tam więcej ryby czy co? Te miejsca zawsze są zajęte. Czasami pracuję niedaleko i zaglądam na ten odcinek, i zawsze to samo :) Może łatwiej ustawić kosz?

Warto też zwrócić uwagę, że wyniki wcale nie powalały z nóg, pomimo klasy wędkarza. DLa wielu brytyjskie rzeki są pełne ryb a zwłaszcza brzan, ale to nie tak. Z dwa tygodnie temu siedziałem z 20 minut przy gościach z Guru, którzy trenowali przed RiverFest. Ogólnie mieli problem ze złowieniem czegokolwiek. Zastanawiam się, czy nie lepiej nastawiać się tylko na większą rybę na takich zawodach, dłubanie nie zawsze się opłaca. To nie to samo co przerzucanie dziesiątek kilo karpi na komercjach.

Kwestia łowienia i przyzwyczajeń.
Mało kto potrafi przełamać się i stosować na rzekach zanęty na bazie mączek rybnych czy pelletów. Cienkie żyłki, delikatne zestawy można mnożyć przykłady.

To tak jak wielu wędkarzy w Polsce nastawia się na grube brzany a w koszyku i tak ląduje zanęta zmieszana z glina. Co totalnie mija się z celem. Lobbystów od glin jest cała masa i widać wpływy na każdym kroku.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Piotr ja myślę ,że wielu wędkarzy na rzekach stosuje mączkę rybną ,ale nie polega tylko i wyłącznie na niej ziarna ,pellety,kulki rzeka przyjmie sporo towaru ,kwestia to bardziej odpowiednie miejsce i lokalizacja brzany ,nie m co ganić wędkarzy stosujących gliny z zanętą jeżeli mają efekty,dobry wyczynowiec ogarnie i poradzi sobie z gliną i zanętą szybciej jak nie jeden z nas z mączkami rybnymi ;) :beer:

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 667
  • Reputacja: 1131
  • Ulubione metody: trotting