Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1891291 razy)

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9615 dnia: 06.04.2020, 20:59 »
Lepsze chocolate orange od ringersa czy od sonu ?

Porównywalna skuteczność.
Sonu ma intensywniejszy zapach od Ringersa, ale żeby z tego powodu się wybijał to nie zauważyłem.
Piotr

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 702
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9616 dnia: 06.04.2020, 21:03 »
Mi lepiej sprawdził się Ringers.

Offline MaRaS!

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 565
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowogard
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9617 dnia: 06.04.2020, 21:09 »
Podziękował ;)

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 086
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9618 dnia: 06.04.2020, 22:54 »
Miał ktoś może możliwość chociażby dotknięcia bolonki Colmic FIUME SUPERIOR ? Korci mnie, dlatego chciałbym, żeby ktoś mi napisał, że przereklamowana, nie warta swojej ceny, ze podobny niewypał jak Tuberttini R18. Czyli oprócz niskiej wagi i średnicy nic poza tym itp. :D :D Człowiek na tej kwarantannie ma za dużo wolnego czasu i dlatego czasem głupie pomysły mu przychodzą do głowy .. :D :P

Offline Stary Baca

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 552
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9619 dnia: 06.04.2020, 23:09 »
Miał ktoś może możliwość chociażby dotknięcia bolonki Colmic FIUME SUPERIOR ? Korci mnie, dlatego chciałbym, żeby ktoś mi napisał, że przereklamowana, nie warta swojej ceny, ze podobny niewypał jak Tuberttini R18. Czyli oprócz niskiej wagi i średnicy nic poza tym itp. :D :D Człowiek na tej kwarantannie ma za dużo wolnego czasu i dlatego czasem głupie pomysły mu przychodzą do głowy .. :D :P

Poczekaj jeszcze trochę i zaczną się duże przeceny. I tak teraz przecież nie połowisz - będzie leżała w pokrowcu, to niech leży w sklepie i tanieje...
Stary Baca,
Otrzymałeś ostrzeżenie za zamieszczanie obraźliwych, nieprzyzwoitych treści. Proszę, zaniechaj tego i podporządkuj się regułom panującym na forum. W przeciwnym wypadku poczynimy dalsze kroki.
Pozdrawiamy. Załoga portalu Spławik i Grunt

Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 508
  • Reputacja: 216
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9620 dnia: 07.04.2020, 16:31 »
Kule do nęcenia można zrobić z:
- mieszanki zanęty oraz ziemi
- mieszanki robactwa oraz ziemi
Dywan robi się rzucając najpierw kule mieszanki zanęty ziemią czy mieszanki robactwa z ziemią?
Marcin

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9621 dnia: 07.04.2020, 16:51 »
Kule do nęcenia można zrobić z:
- mieszanki zanęty oraz ziemi
- mieszanki robactwa oraz ziemi
Dywan robi się rzucając najpierw kule mieszanki zanęty ziemią czy mieszanki robactwa z ziemią?
Jak zrobisz tak będzie na to niema jasnego przepisu co należy podać na początek.

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 796
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9622 dnia: 07.04.2020, 18:13 »
Pany, do feedera o cw 50 - 150 g do łowienia na dużym zbiorniku wodnym i rzece (łowienie nie w nurcie głównym, a raczej między główkami czy innych spokojnych rejonach) jaki rozmiar kołowrotka będzie potrzebny, 4000 czy 5500?
Rozmiar rozmiarem ale waga jest ważna bo jak będzie zbyt lekki to nie wyważy kija. Ja do kija do 150gr mam kołowrotek 760 i pieknie kij wyważa.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Sztywnej linki🎣

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9623 dnia: 07.04.2020, 18:57 »
Pany, do feedera o cw 50 - 150 g do łowienia na dużym zbiorniku wodnym i rzece (łowienie nie w nurcie głównym, a raczej między główkami czy innych spokojnych rejonach) jaki rozmiar kołowrotka będzie potrzebny, 4000 czy 5500?
Rozmiar rozmiarem ale waga jest ważna bo jak będzie zbyt lekki to nie wyważy kija. Ja do kija do 150gr mam kołowrotek 760 i pieknie kij wyważa.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Pozwolę się nie zgodzić. To nie spinning, gdzie kij trzymamy non stop w ręku i wyważenie zestawu ma znaczenie. Przy feederze większość czasu wędka leży na podpórce więc wyważenie całego zestawu moim zdaniem ma drugorzędne znaczenie. Ja akurat nie zwracam na to uwagi. Mówimy cały czas o feederze.
Adam

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9624 dnia: 07.04.2020, 19:23 »
Podczas łowienia na rzece  konieczne jest częste przerzucanie zastawu,  Ja robię to co 4-5min a niektórzy częściej.  To warunek konieczny. Jeśli  zarzucimy zestaw i poczekamy np 15min tracimy punkt nęcenia. Ryby zjadły co było do zjedzenia i popłynęły dalej.  Drobne cząstki zanęty zabrała woda.  Taki sposób łowienia jest dosyć męczący, kijek np, 3,9/150g koszyk 80g i dystans np 50m.  Jest co zwijać i czym machać.  Po kilku godzinach czuje się w łapach ciężar i wyważenie sprzętu.
Wiesiek

Online fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 356
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9625 dnia: 07.04.2020, 22:06 »
Pany, do feedera o cw 50 - 150 g do łowienia na dużym zbiorniku wodnym i rzece (łowienie nie w nurcie głównym, a raczej między główkami czy innych spokojnych rejonach) jaki rozmiar kołowrotka będzie potrzebny, 4000 czy 5500?
Rozmiar rozmiarem ale waga jest ważna bo jak będzie zbyt lekki to nie wyważy kija. Ja do kija do 150gr mam kołowrotek 760 i pieknie kij wyważa.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Feederek1960 - 760 to rozmiar młynka czy jego masa? Miałem kiedyś przy karpiówkach betoniary 770g i nie było nic fajnego podczas przerzucania zestawów, choć nawet nie zdarzało się to zbyt często. Nie robię wywózek po 500m (a w zasadzie wcale ;)) i karpi po 30kg nie łowię, więc już dawno zrezygnowałem z takich bębnów...
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 796
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9626 dnia: 08.04.2020, 05:35 »
To rozmiar młynka i mieści na aluminiową szpulę 200m żyłki 0.25.  Więcej wytrzyma taki młynek przy ciężkim feederze jak młynek 5000 .

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Sztywnej linki🎣

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9627 dnia: 08.04.2020, 08:41 »
Co można zrobić by na moja pocztę nie przychodziły wiadomości reklamowe i informacje dot. promocji ze sklepów wędkarskich. Co 2-4 dni przychodzi taki śmieć i nic z tego nie wynika. Na pierwszym miejscu jest Raven z Warszawy który przekazuje informacje o promocjach od kilku lat a np. ten sam towar co mnie interesuje to jego cena nie uległa zmianie nawet w czasie dużych wyprzedaży
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 533
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9628 dnia: 08.04.2020, 08:44 »
Jeśli na stronie sklepu nie ma opcji usunięcia z newslettera, to można spróbować się z nimi skontaktować i poprosić, by Cię usunęli.
Znając jednak realia, zostanie to olane. Ewentualnie możesz konsekwentnie zaznaczać te rzeczy jako spam. Algorytm powinien się nauczyć i zacznie automatycznie wrzucać Ci to do spamu.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pejcz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarski komandos-popierduła
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9629 dnia: 08.04.2020, 10:24 »
Co można zrobić by na moja pocztę nie przychodziły wiadomości reklamowe i informacje dot. promocji ze sklepów wędkarskich. Co 2-4 dni przychodzi taki śmieć i nic z tego nie wynika. Na pierwszym miejscu jest Raven z Warszawy który przekazuje informacje o promocjach od kilku lat a np. ten sam towar co mnie interesuje to jego cena nie uległa zmianie nawet w czasie dużych wyprzedaży

Czasami też bywa, że gdzieś na dole wiadomości, na szarym końcu, małym druczkiem jest opcja wypisania się/anulowania subskrybcji. 
Piotr

Machaj wędą, ryby będą!