NAD WODĄ > Tematy mniej lub bardziej związane z wędkarstwem

Sposób natleniania stawu

(1/4) > >>

Bartosz1999:
Witam Koledzy mam dylemat od roku na moim polu stoi woda powstał dosyć duży staw jakieś 150m długości i 30 m szerokości, przez rok woda stoi teraz gdzie przyszły roztopy zacząłem trochę zadbać aby mnie nie zalało ale do rzeczy potrzebuję sposobu na natlenienie wody aby rybki przeżyły i czy jesteście w stanie mi pomóc chcę dodać nie mam żadnego dostępu do prądu. Jest może jakiś stosunkowo tani sposób natleniania tego zbiornika?

piotr82:
Napisz do autora //www.youtube.com/watch?v=fam5AXtXTWA

łowca:

--- Cytat: Bartosz1999 w 03.02.2024, 00:56 ---Witam Koledzy mam dylemat od roku na moim polu stoi woda powstał dosyć duży staw jakieś 150m długości i 30 m szerokości, przez rok woda stoi teraz gdzie przyszły roztopy zacząłem trochę zadbać aby mnie nie zalało ale do rzeczy potrzebuję sposobu na natlenienie wody aby rybki przeżyły i czy jesteście w stanie mi pomóc chcę dodać nie mam żadnego dostępu do prądu. Jest może jakiś stosunkowo tani sposób natleniania tego zbiornika?

--- Koniec cytatu ---

Nie da rady bez prądu. Poza tym w tak dużym zbiorniku nie będzie potrzebne napowietrzanie (natlenianie to dawanie czystego tlenu do wody) o ile obsada nie jest za duża.

Piotr Bogdanowicz:
Przereble i słoma do nich w pionie ewentualnie trzcina ... ryba pod lodem nie pada z powodu braku tlenu a z powodu gazów które w wyniku rozkładu pojawiają się w wodzie ... trzcina czy tam słoma będzie pozwalała na ujscie tego syfu i nie następuje przyducha

Mosteque:
A jaką tam masz głębokość? Bo może zamarza zbiornik do dna, więc i tak przetrwają tylko najtwardsze karasie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej