Autor Wątek: Rybomania Poznań 2019  (Przeczytany 47833 razy)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rybomania Poznań 2019
« Odpowiedź #90 dnia: 03.02.2019, 21:42 »
Byłem dzisiaj w godz. 11-13. Faktycznie tłok był umiarkowany.
Impreza to bardziej targowisko niż targi.
Zatrzymałem się dłużej przy stoisku Flagmana. Wiele kijów już wysprzedali.
Kupiłem jednak (ostatni egzemplarz) Feeder Rod Carp Pro Rondel Carp Feeder 3.3m 60g. Fajny kijek z dość paraboliczną akcją. Obmierzyłem go już i poważyłem. Jak znajdę trochę czasu do porobię zdjęcia, może filmik z pracy kija i wrzucę prezentację na forum.
Kupiłem jeszcze sito EVA. Niewielkie i kompaktowe, do metody jak znalazł.
Ani wędki ani sita na stronie gliny nie znalazłem.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline kamilern

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bieszczady
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Rybomania Poznań 2019
« Odpowiedź #91 dnia: 03.02.2019, 22:25 »
Flagman Cast Master Feeder 4000 bawił się ktoś tym kręciołkiem, bo jestem ciekaw opinii.??

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rybomania Poznań 2019
« Odpowiedź #92 dnia: 03.02.2019, 22:33 »
Rondel carp to nazwa wprost idealna na polski rynek :)
Tomek

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rybomania Poznań 2019
« Odpowiedź #93 dnia: 03.02.2019, 22:40 »
Фидерное удилище Carp Pro Rondel Carp Feeder 3.3м 60г

Eh, to tylko taka ukraińska nazwa  :-P
Pozdrawiam,
Tomek

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rybomania Poznań 2019
« Odpowiedź #94 dnia: 04.02.2019, 09:22 »
Ja byłem w niedzielę. Wszedłem jakoś po 11:00. Nie było tłumów. Same targi - bez szału, jakoś w zeszłym roku było więcej sprzętów (tak, byłem też na drugiej hali). Teraz miałem wrażenie, że byłem na pokazie wielu firm oferujących cudownie pachnące przynęty, komponenty zanętowe itd. wszystko wysokiej jakości, pięknie wabiące, super skuteczne, przy tym okropnie przemarketingowane... Jakoś to do mnie nie przemawia, za dużo tego - cała paleta kulek o nic nie mówiących nazwach, pachnących stęchłą wanilią i karmelem, mączka z raka, ze ślimaka, inwentarz niczym w kotle wiedźmy pędzącej magiczny eliksir, brakuje tylko marynowanych uszu nietoperza.
A może to po prostu ja już się starzeje? Nie nadążam?

Co do cen, fakt - były szaleństwa, mnie położył Matrix Match Master rod bag za 500 zł :facepalm:
Ale udało się wyrwać Ceymarka BF w rozsądnej cenie :)
Marcin

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rybomania Poznań 2019
« Odpowiedź #95 dnia: 04.02.2019, 09:37 »
Ja ostatnio byłem dwa lata temu i teraz tez jakoś mniej wystawców było. Juz chyba odpuszczę sobie te targi w przyszłości.
Nie widziałem wcale Mikado ani Shimano. Daiwa w feederach wystawiła same stare graty chyba. Najlepiej wypadł Flagman.

Tego nowego feedera od mikado -> Katsudo Methos Feeder to specjalnie musiałem pytać w Eldorado i musieli mi to wyciągać z zaplecza. Dla mnie to jakieś niezrozumienie idei całych targów kiedy wiozą nowości i trzymają je na zapleczy.

Na Colmicu były te ich nowe Scrape Method F1 ale dało się wyczuć ze to kije bardzo budżetowe, kiepski sztywny węgiel i niemiłosiernie grube blanki.

60-70% targów to kulki i pelety, a to jest tak tanie ze mogę to sobie kupić przez internet i przetestować, na targi wolałbym raczej tylko sprzęt ;/

Wszyscy tez podłapali to skisłe masło, było od Meusa i Feeder Bait, jednak to najbardziej śmierdzące jest od Trotki -> Serie Walter ;)
Tomek

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Rybomania Poznań 2019
« Odpowiedź #96 dnia: 04.02.2019, 20:02 »
Widział ktoś na stoisku Daiwy karpiówki, bo już zgłupiałem :(?. Oglądam teraz filmik, na którym jest prezentowany nowy Crosscast, więc nie wiem czy byłem pijany (choć nie piłem), czy na sobotę schowali przede mną te patyki :-\ :facepalm:...


Głównie po to pojechałem na Rybomanię, jak mogłem się z nimi minąć >:O :facepalm: :'(...
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Rybomania Poznań 2019
« Odpowiedź #97 dnia: 04.02.2019, 20:16 »
Na pewnym popularnym forum spinningowym narzekają, że na targach same pasze i kulki ;)
Jacek

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rybomania Poznań 2019
« Odpowiedź #98 dnia: 04.02.2019, 20:21 »
Widział ktoś na stoisku Daiwy karpiówki, bo już zgłupiałem :(?. Oglądam teraz filmik, na którym jest prezentowany nowy Crosscast, więc nie wiem czy byłem pijany (choć nie piłem), czy na sobotę schowali przede mną te patyki :-\ :facepalm:...

Głównie po to pojechałem na Rybomanię, jak mogłem się z nimi minąć >:O :facepalm: :'(...
A tak liczyłem że opowiesz coś o tych Crosscastach, cykniesz parę fotek, ale nie dziwie się , emocje :'(
Chociaż po filmie ciśnienie pewnie podskoczyło :P : -pierwszy prezentowany model...
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rybomania Poznań 2019
« Odpowiedź #99 dnia: 04.02.2019, 20:57 »
Pewnie wysprzedali z samego rańca. ;)
Pozdrawiam,
Tomek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Rybomania Poznań 2019
« Odpowiedź #100 dnia: 04.02.2019, 21:32 »
Widział ktoś na stoisku Daiwy karpiówki, bo już zgłupiałem :(?. Oglądam teraz filmik, na którym jest prezentowany nowy Crosscast, więc nie wiem czy byłem pijany (choć nie piłem), czy na sobotę schowali przede mną te patyki :-\ :facepalm:...
Głównie po to pojechałem na Rybomanię, jak mogłem się z nimi minąć >:O :facepalm: :'(...
Może do Raju? :)
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Rybomania Poznań 2019
« Odpowiedź #101 dnia: 04.02.2019, 22:03 »
Ani mi nie mówcie... >:O. To tak jakby pojechać do burdla żeby wypić drinka w barze :facepalm:. Byłem w sobotę zaraz po otwarciu, więc o sprzedaży raczej nie ma mowy. Podszedłem i w lesie kijków wypatrywałem szczytówek karpiowych, ale za cholerę nie było charakterystycznych dużych przelotek, więc spasowałem. Szkoda, bo chciałem własnoręcznie powyginać patyki i dobrać odpowiednie do "mocnego" łowienia. Z rozmowy w filmiku wynika, iż są bardziej miękkie od starych Emblemów, ale nic mi to nie mówi, bo na oczy ich nie widziałem. Na szczęście do pełnego sezonu jeszcze daleko, więc może we Wrocku gdzieś się pojawią :beg:.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rybomania Poznań 2019
« Odpowiedź #102 dnia: 04.02.2019, 22:22 »
Z waszych relacji wnioskuje że, targi obstawiane są głównie sklepami i mniejszymi " producentami kulek".
Tak sobie myślę że skoro wszyscy wystawcy trąbią że poznańskie targi są największe w europie... to czemu pokrywają się czasowo z targami w Zwolle tylko że na tych targach w zwolle wystawiają sie głownie światowi producenci wszyscy tuzowie rynku jako bezpośredni wystawcy. A nie jak to u nas w poznaniu za pośrednictwem sklepów z umowami ich dystrybucji.
Śledziłem przebieg tych targów na fejsie po prostu kosmos.
A jako normalność w zwolle jako gospodarze stoisk są twarze marek.
Np. Kordy , nasha etc...
Ot taka ciekawostka.
Maciek

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rybomania Poznań 2019
« Odpowiedź #103 dnia: 04.02.2019, 23:49 »
Byłem pierwszy raz na Rybomanii ale na targach w Poznaniu co najmniej kilka razy.
I mówię Wam. Albo MTP schodzą na psy albo ta impreza, w takiej formie nie będzie się więcej na MTP odbywać.
Frekwencja, owszem, najbardziej oblegana "wystawa" na MTP i kasiorka za bilety idzie.
Ale to nie są Targi tylko targowisko!
Tu się sprzedaje na miejscu. Nawet bardziej znane firmy bardziej chcą sprzedać tu i teraz, niż coś wypromować.
Rozumiem, że wystawca sprzedaje na miejscu, jak ma w zapasie ale nie z ekspozycji! Tymczasem jak chciałem "pomacać" jakiś konkretny sprzęt w znanych firmach, usłyszałem odpowiedź: mieliśmy kilkanaście sztuk ale wszystkie poszły. W niedzielę o 12:00. Rozumiem godzinę, dwie przed zamknięciem.

Za rok pewnie przyjdę, bo mieszkam na miejscu ale nie spodziewam się zmian na lepsze :(.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rybomania Poznań 2019
« Odpowiedź #104 dnia: 05.02.2019, 10:02 »
Było już w tamtym roku narzekanie, że to jeden wielki bazar, a nie targi. Dziwi mnie czemu w Sosnowcu nie ma tylu sklepów na rybomanii, gdzie przecież mamy największą liczbę wędkarzy (głównie emeryci, może dlatego).
Po drugie dziwię się, że żadni wystawcy nie rozstawali kuponów promocyjnych na zakupy w ich sklepach czy u ich przedstawicieli - przecież to najlepsza forma promocji.
A tak mieliśmy ceny +20% względem internetu.