TECHNIKI WĘDKARSKIE > Spinning

Wymiana wędki

(1/3) > >>

Wiktor565:
Czesc potrzebuje pomocy w temacie takim ze mam wedke mikado sensual ng medium spin 5-28g 244 do tego kołowrotek sg2 3000 plecionka chyba 0.15 przeznaczenie mialo byc na szczupaki ale te szczupaki w mojej okolicy to zeby trafic wiekszego niz 60 cm to trzeba miec szczescie ale sa za to okonie 40 i to bardzo duzo ich jest, i mam pytanie lowie glownie z brzegu i z pomostów, lepiej wymienic wedke na jakiegos ultra lighta do 7/9 g czy zostawic ta, nie powiem wieksza frajdę sprawiały mi te okonie niz te szczupaczki, myslicie ze takim ultralightem z przylowu szczupaka by sie wyciąganelo?

katystopej:
Kijem do 7 czy 9g spokojnie poradzisz sobie ze szczupłym. W zeszłym roku wyciągnąłem kilka szczupłych 45-55 na Blue Birda 0.5-3g, Na Microflexie 1-7g z pletką 0.08mm takie szczupłe wyjeżdżały lotem ślizgowym do podbieraka.

Wiktor565:
super dzieki wielkie za odpowiedz, na ta wedke nie wygodnie mi sie lowi na mniejsze przynety wiec raczej ja zmienie polecasz jakichs zestaw do ok 300 zl?

Wiktor565:
A jak mysliecie ile moglbym wolac za taki zestaw zeby nie krzywdzic ani siebie ani kupujacego?

mrucin:
Byłem w tej samej sytuacji. Łowiłem z pomostów kijem 5-25 przeważnie okonie 25-35. Potem chciałem poczuć coś więcej i kupiłem kij 2-12g. I tu zonk bo Tym kijem windowanie 30cm okonia na pomost to już wyczyn i teraz muszę zabierać ze sobą podbierak. Niemniej szczupaka 60cm też da się wyholować.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej