Autor Wątek: Dostęp do działu z dyskusjami na tematy polityczne, religijne, historyczne  (Przeczytany 34694 razy)

Offline Mateo

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 8 832
 • Reputacja: 976
 • Płeć: Mężczyzna
  • Galeria
  • Spławik i Grunt
 • Lokalizacja: Śląsk
 • Ulubione metody: waggler method
Koledzy,

wyniki ankiety przeprowadzonej wśród użytkowników forum pokazały, iż znaczna większość (78%) z nas uważa, że tego typu wątki niekorzystnie wpływają na atmosferę forum.
Są to bez wątpienia tematy ważne dla każdego świadomego obywatela i w związku z tym w tego typu wątkach nie brakuje emocji (również tych negatywnych). W dyskusjach tych ścierają się różne argumenty i światopoglądy, użytkownicy prezentują różne formy wypowiedzi. Nie każdy posiada zdolność rzeczowej argumentacji i prowadzenia dyskusji. Często pojawiają się słowne przepychanki. Nie brakuje osobistych uwag pod adresem innych dyskutantów.

Nie uznaliśmy jednak za konieczne wprowadzenie regulaminowego zakazu tworzenia wątków w całości poświęconych polityce, religii czy historii.

W dyskusji towarzyszącej ww. ankiecie niektórzy użytkownicy pisali:
Cytuj
Forum skupia ludzi. W tym akurat wypadku owych ludzi przyciągnął temat wędkarstwa. Podejmowanie drażliwych tematów wpływa w pozytywny sposób na panujące relacje, mimo iż wyczuwa się w tych dyskusjach "ciśnienie" i sporo emocji.

Stąd też pomysł, aby utworzyć specjalny dział, do którego dostęp będą miały jedynie osoby zainteresowane uczestnictwem w tego typu dyskusjach.

W dziale "Hyde Park" utworzyliśmy dział podrzędny o nazwie "Polityka, religia, historia". Domyślnie dział ten jest ukryty. Znajdujące się w nim wątki i odpowiedzi nie wyświetlają się w górnej tabeli "Ostatnie wątki na forum".
Każdy, kto posiada minimum 100 wpisów na forum, może poprosić o dostęp do grupy użytkowników mających dostęp do omawianego działu. W tym celu należy w ustawieniach swojego profilu wejść w menu "Grupy użytkowników".Na liście pokaże się dostępna grupa o nazwie "Polityka, religia, historia". Wystarczy kliknąć na przycisk "Poproś o członkostwo", a następnie podać uzasadnienie prośby o dołączenie do tej grupy tematycznej i kliknąć na przycisk "Wyślij". Zgłoszenie zostanie wysłane do administracji forum i będzie oczekiwać na akceptację administratora/moderatora. Obok nazwy grupy pojawi się informacja "Oczekuje na zatwierdzenie".
Po zatwierdzeniu prośby przez administratora i dołączeniu do grupy użytkownik zobaczy opisywany poddział, zaś jego wątki będą wyświetlać się w tabeli "Ostatnie wątki na forum".
W dowolnym momencie użytkownik będzie mógł opuścić grupę (w ustawieniach profilu opcja "Opuść grupę"). Wtedy zarówno omawiany dział, jak i najnowsze jego wątki/odpowiedzi znikną z pola widzenia.
Dla ułatwienia podaję bezpośredni link do strony z grupami w ustawieniach profilu -> http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?action=profile;area=groupmembership;

Do regulaminu forum dodano następujący punkt:
Wątki niezwiązane z wędkarstwem i w całości poświęcone tematom politycznym, religijnym, historycznym należy zakładać w dziale "Polityka, religia, historia" po dołączeniu do grupy posiadającej dostęp do tego działu.
Pozdrawiam
Mateusz