Autor Wątek: Podwyżki cen artykułów wędkarskich  (Przeczytany 5046 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Podwyżki cen artykułów wędkarskich
« dnia: 18.03.2021, 20:12 »
Ceny naszych zabawek drożeją...
Średnia cena sonu MM na allegro 44 kg za 2kg.

Generalnie śledząc ceny widać podwyżki.

Ale i jest taka cena.
https://allegro.pl/oferta/zaneta-sonubaits-match-method-mix-2kg-8844333171
Maciek

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 011
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Podwyżki cen artykułów wędkarskich
« Odpowiedź #1 dnia: 18.03.2021, 20:24 »
Ludzie przerzucają ceny smarta na produkty to po 1. a ta cena 65 jest z dupy pewnie nie mają towaru na stanie i sobie taką wpisał bez kasowania oferty ;)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Podwyżki cen artykułów wędkarskich
« Odpowiedź #2 dnia: 18.03.2021, 20:24 »
Maćku było to już wyjasniane w temacie brexit :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Zssido

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 15
  • Lokalizacja: Opalenica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Podwyżki cen artykułów wędkarskich
« Odpowiedź #3 dnia: 18.03.2021, 20:41 »
Ostatnio znajomy gadał z właścicielem sklepu wędkarskiego i MMM podobno po 70 ziko może być, bo ceny w hurtowniach poszły w górę. Jeśli chodzi o mnie to ja na pewno powyżej 50 zł nie wydam za MMM

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Podwyżki cen artykułów wędkarskich
« Odpowiedź #4 dnia: 18.03.2021, 20:55 »
Na Sonubaits świat się nie kończy ;),ceny do góry idą to i więcej wędkarzy przestanie kupować ,proste :beer:

Online pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podwyżki cen artykułów wędkarskich
« Odpowiedź #5 dnia: 18.03.2021, 20:56 »
Ostatnio znajomy gadał z właścicielem sklepu wędkarskiego i MMM podobno po 70 ziko może być, bo ceny w hurtowniach poszły w górę. Jeśli chodzi o mnie to ja na pewno powyżej 50 zł nie wydam za MMM

Ten właściciel chyba za dużo ćpał :) Duże sklepy kupują bezpośrednio i cena pójdzie do góry na bank ale SB ma dziwną strategię jak dla mnie nielogiczną. Produkcja jest w Holandii więc koszty brexitu nie powinny bezpośrednio podnieść cen powiedzmy zanęt inne koszty zapewne 50 PLN spowodują.
Natomiast dla nich liczy się tylko UK więc poświecą resztę Europy dla 1 kraju i podniosą przez to wszystkim. Taka sytuacja :)
Ale całe szczęście ja alternatywnie Marosa i Prestige używam i w razie szaleństwa Angoli zbytniego natychmiast definitywnie z ich rezygnuję a jestem pewien, że w PL i nie tylko podobnie postąpią.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Podwyżki cen artykułów wędkarskich
« Odpowiedź #6 dnia: 18.03.2021, 21:08 »
Ciekaw jestem czy Dynamit baits też zacznie ceny windować :-\

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Podwyżki cen artykułów wędkarskich
« Odpowiedź #7 dnia: 18.03.2021, 21:13 »
Panowie skąd Wy te banialuki bierzecie ? :) Sonubaits po 70 zł :D ;D :facepalm: Nawet póki co ceny nie podnieśli a jeśli ktoś w Polsce chce się dorobić to może sie zdziwić , całe szczęście że nie ma wyłącznego przedstawiciela na Polskę bo kto wie co wtedy .....................
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Podwyżki cen artykułów wędkarskich
« Odpowiedź #8 dnia: 18.03.2021, 21:27 »
Temat wprost wzięty z grupy feederowej z FB, gdzie autor chciał chyba sobie fejmu nabić. Temat już u nas omawiany z miesiąc temu w temacie o Brexicie. sprzedający albo nie ma towaru albo Janusz biznesu który chce zarobić na wystraszonych nieświadomych.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Podwyżki cen artykułów wędkarskich
« Odpowiedź #9 dnia: 19.03.2021, 03:57 »


Ten właściciel chyba za dużo ćpał :) Duże sklepy kupują bezpośrednio i cena pójdzie do góry na bank ale SB ma dziwną strategię jak dla mnie nielogiczną. Produkcja jest w Holandii więc koszty brexitu nie powinny bezpośrednio podnieść cen powiedzmy zanęt inne koszty zapewne 50 PLN spowodują.
Natomiast dla nich liczy się tylko UK więc poświecą resztę Europy dla 1 kraju i podniosą przez to wszystkim. Taka sytuacja :)
Ale całe szczęście ja alternatywnie Marosa i Prestige używam i w razie szaleństwa Angoli zbytniego natychmiast definitywnie z ich rezygnuję a jestem pewien, że w PL i nie tylko podobnie postąpią.

Musze Was zmartwić lekko, bo w UK Sonubaits MMM skoczył do góry, i ci co mają nowy stok tak sądzę, mają już ją po 8 funtów. A więc boli. Skok około  1 - 1.5 funta, po podwyżkach w 2020 roku wcześniejszych, to sporo. Dynamite jak widzę stoi. Więc na rynku brytyjskim Sonubaits już traci cenowo do Dynamite (ci robią zanęty w UK). Wg mnie więc podrożeją ich produkty wszędzie w Europie. Kilkanaście procent w UK to ponad dwadzieścia w Polsce.

W UK nie ma podwyżek płac z powodu pandemii, może oprócz branż co zarobiły (sklepy spożywcze etc), więc cena takiej zanęty już boli. Ja zawsze wyżej ceniłem Swim Stima, ale z racji kilowej paczki był on mniej opłacalny. Teraz jeśli mam wybierać to właśnie SS-kę. A pod brzany śmierdziel z Dynamite 1.8 kg, w cenie 6 fuli też cenowo jest dużo lepszy.

Jest jeszcze inny aspekt. Brytole dopiero od lipca ruszają ze szczegółowymi kontrolami na granicach, UE zrobiła to od 1 stycznia, w UK nie byli gotowi, bo nie mieli celników i przepisów. Więc towar jadący na Wyspy może stać w długich kolejkach, co znów może się odbić na cenach. Tak więc Sonu może zrobić korektę cen latem.

Brexit mocno w nich uderzy tak sądzę, staną sie drożsi od konkurencji w UK, jak i w Europie.

Lucjan

Bombay

  • Gość
Odp: Podwyżki cen artykułów wędkarskich
« Odpowiedź #10 dnia: 19.03.2021, 20:33 »

Brexit mocno w nich uderzy tak sądzę, staną sie drożsi od konkurencji w UK, jak i w Europie.
co zrobić :) mnie odstraszają zanęty Sonubaits, ceny ich są absurdalnie za wysokie. Może i mają jakość swoją z mączek rybnych, które pozyskano z naturalnego środowiska. Jednak w swojej prawie 9 letniej karierze wyczynowca mam wrażenie, że przy pewnym poziomie cen różnice w jakości się zamazują (świadczy o tym dominacja GPRIX drużyny Trapera).
Fakt, stawy hodowlane omijam szerokim łukiem i nie mam żadnego doświadczenia ale z tego co zaobserwowałem to niekoniecznie tak drogi produkt zrobi różnicę na łowisku. A 50zł za zanętę to jakieś nieporozumienie.

Brytolom, można życzyć powodzenia i zaśpiewać. Jedynie CCmoora będzie szkoda :/

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Podwyżki cen artykułów wędkarskich
« Odpowiedź #11 dnia: 19.03.2021, 20:40 »
Musze Was zmartwić lekko, bo w UK Sonubaits MMM skoczył do góry, i ci co mają nowy stok tak sądzę, mają już ją po 8 funtów.

Ale mnie zmartwiłeś :)

Jacek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Podwyżki cen artykułów wędkarskich
« Odpowiedź #12 dnia: 19.03.2021, 20:58 »
Jacek, jak będzie naprawdę źle, to zadzwoń pod ten numer, pomagają tym, co chcą popełnić samobójstwo: 54849493

 ;D ;D ;D
Lucjan

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Podwyżki cen artykułów wędkarskich
« Odpowiedź #13 dnia: 19.03.2021, 21:03 »
Fundacja pomagająca popełnić samobójstwo? Kapitalna rzecz!
Jacek

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Podwyżki cen artykułów wędkarskich
« Odpowiedź #14 dnia: 19.03.2021, 21:12 »
Gadacie że jakieś mmm podrożało a ja się zmartwiłem że 10 groszy drożej zapłaciłem za kg grochu i kukurydzy. Czyli za 100 kg ziarna przepłaciłem 10 zł w stosunku do poprzedniego sezonu. :'(  ;)
Tomek