Autor Wątek: PZW 2024  (Przeczytany 15999 razy)

Offline yakuza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 563
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #15 dnia: 20.09.2023, 23:05 »
Lewapiks taka jest prawda że sam jestem osobą niepełnosprawną z pierwszą Grupą inwalidztwa jeżdżę na ryby kiedy tylko mam czas i taka jest prawda że dopiero wziołem 2 uklejki i kilka sumików karłowatych dałem je znajomemu ponoć dobre na grilla a i tak należy je wyrzucić. Także ja naprawdę nie wiem czemu Ty bierzesz Wszystkie osoby do jednego Worka?? Nawet lekarze którzy mnie prowadzą w poradniach mówią że Dobrze że mam jakieś hobby przynajmniej nie myślę o problemach i chorobie!!!  Powiem tak niestety mało kontroli 2 miesiące temu byłem z kolegą na Starorzeczu i kolega dzwonił by przyjechali ale oczywiście samochodów nie mają tak powiedzieli do kolegi >:( Także chyba nikt nie ma nic przeciwko jak ktoś czasami jak złowi jakąś rybkę ją weżnie oczywiście zgodnie z limitem Sam chciałbym kiedyś złowić jakiego Drapieżnika i go zabrać
Raz kiedyś można.
U mnie siedzą tak długo aż ryby biorą i mają co zabierać.
Jak przestaną przez dłuższy czas lub gdy będzie już mało tych większych to zmieniają wodę i kolejną zerują.
Brak kontrol - biorą co chcą i ile chcą.
Nie raz widziałem dziadka, a w siatce 10 linów po 30cm.
Siatka oczywiście najtańsza, ktora ledwo co nawet do wody wchodziła...

Wysłane z mojego ASUS_I006D przy użyciu Tapatalka


Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #16 dnia: 20.09.2023, 23:44 »
Przykro słuchać generalizowania, że emeryt = mięsiarz. Za rok wchodzę w wiek emerytalny a od lat nie zabrałem złowionej ryby. I nie będę zabierał, więc dlaczego z racji bycia emerytem mam płacić 1000 zł? Widzę nad wodą wielu młodych mięsiarzy. Mam zacząć beretować, żeby mi się po części zwróciło? Głupi pomysł.
Bardziej podoba mi się pomysł katystopeja "Karta no kill dla chętnych". Problem, jak to skontrolować, czy ryby nie ma w krzakach.

Tomasz,nie bierz do siebie,nikt nie chciał Cię urazić. Trend wśród wędkarzy 50+,niestety ale jest taki,jak czytasz.
W większości,to są ludzie niereformowalni nie tylko wędkarsko. Nie rozumiem tego zacietrzewienia,ale muszę to potwierdzić na swoim podwórku. Szkoda,bo wielu ma ciekawą wiedzę,swoje metody łowienia i można by coś z tego wynieść,ale mentalność jest straszna i to boli najbardziej.
Nie mam nic przeciwko ,jeśli ktoś bierze płotkę,krąpia,podleszczaka ,tego jest aż za dużo,ale drapieżnik powinien być no kill,może oprócz suma.
Przepraszam jeżeli uraziłem jakiegoś forumowicza.

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: 15
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #17 dnia: 21.09.2023, 00:02 »
Mnie uraziłeś ale taka jest prawda że po co ja mam łowić na koleżeńskim i kaleczyć małe sandacze bo takie niestety nowy zarząd wpuścił >:O Wolę czasami jechać gdzieś dalej i posiedzieć z kolegą taka jest prawda że ostatnio sam widzę miejscowych i biorą szczupaki do 40 cm wkładają do kieszeni sam w tym roku złowiłem jednego sandacza 75 cm ale wrócił do wody i 2 uklejki które zabrałem a tak niestety same sumiki karłowate :(

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #18 dnia: 21.09.2023, 00:48 »
Przypomnę, że od nowego roku przestaną obowiązywać wszystkie tarcze covidowe, inflacyjne. Będzie ciekawie. Ja już podjąłem decyzję o rezygnacji, nawet nie czekam na wysokość okręgówki w Katowicach, bo wiem, że zarybienie w tym roku będzie fatalne.

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: 15
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #19 dnia: 21.09.2023, 01:17 »
Ja sam nie wiem na koleżeńskim  400 zł a z tego co wiem to w przyszłym chcą 500 a na PZW Świętokrzyskie i Częstochowskie chyba 235 zł co prawda na Częstochowskim jeszcze nie byłem :(

Offline yakuza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 563
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #20 dnia: 21.09.2023, 05:50 »
Powiem tak, jest jak jest i nie ma się co smucić.
Żyjemy w Polsce, jesteśmy Polakami.
Reszta krajów uważa nas za bardzo "ciekawy naród" - wytrwamy najgorsze czasy.
Trzeba jakoś żyć, a ciągłe rozmyślanie psuje nam przyjemność egzystencji (zależy jak to na nas wpływa).
Kto będzie chciał łowić i będzie mógł to będzie to dalej praktykował.
Możemy sobie odkładać co miesiąc po 80-100zł - wtedy nie odczujemy tak bardzo wysokości tej składki.
Cena nie jest niska, niestety za dużo nic z tym nie zrobimy.
Co do stowarzyszeń, znajomy od dwóch lat płaci już po 400zl za rok.
Czy to dużo czy mało - nie wiem - ale twierdzi, że jest zadowolony z tej wody.

Wysłane z mojego ASUS_I006D przy użyciu Tapatalka


Offline yakuza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 563
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #21 dnia: 21.09.2023, 05:53 »
I gitara będzie więcej miejsca nad wodą...
Dokładnie.
Też mnie to cieszy.
Nie żebym się czepiał, ale u mnie w weekendy potrafi być masakra jeśli chodzi o miejsce nad wodą.
Głównie łowię nad rzeką, więc miejsce sobie znajdę.
Gorzej jeśli chodzi o zbiorniki.
Latem w weekendy jak jeździliśmy sobie z chłopakami dla frajdy na piwo na byle jaki zbiornik (ale zeby jednak coś złowić) to była tragedia jeśli chodzi o miejsce.
Nie raz trzeba było objechać kilka wód, żeby znaleźć wolne stanowisko

Wysłane z mojego ASUS_I006D przy użyciu Tapatalka


Offline Dyrek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Alwernia
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #22 dnia: 21.09.2023, 07:20 »
13-stka, 14-stka, wzrost najniżej pensji o kilkaset PLN co rok, waloryzacja rent i emerytur. No ale składka wzrasta o stówkę - "jak żyć, ludzie jak żyć"  :facepalm:

Offline Ashaki Takado

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 234
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #23 dnia: 21.09.2023, 09:46 »
Powinni też wprowadzić ogólny przepis że każdy wędkarz ma prawo skontrolować innego. U mnie jak dziadki pakują do wora nawet w ramach limitu to kilkunastoletnie chłopaczki lecą do nich i dotąd dupę trują aż ryby wylądują powrotem w  wodzie ;D ;D

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #24 dnia: 21.09.2023, 09:54 »
Bardzo lubię te "zgodnie z limitem". A limity takie, że często wędkarzy więcej niż ryb danego gatunku w łowisku :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #25 dnia: 21.09.2023, 10:12 »
U mnie w Krakówku zauważalna sprawa:
nie zarybiają karpiem - pusto nad wodą w tygodniu.
Rybki około 30 cm wyłowione w 2 tygodnie....  bo wcześniej handlówka jednak dłużej dała rady przetrwać.
Kilka sporych zbiorników lokalne PZW  już olało i  od kilku miesięcy jest tam wyraźnie luźniej.
Za to tam gdzie zarybiają karpiem ,  kwitną sposoby ich wyławiania.
Osobiście nie specjalnie tą ryba się interesuję  ,ale  to ona decyduje tutaj na zbiornikach z wodą stojąca.
To zabawa w berka ,  w obecnym układzie bez końca.

PZW ( okręg) - chyba już myśli jak podzielić łupy i się uwłaszczyć.

W kole swoim rozmawiałem  ( Stare M)  i panowie sprzedający zezwolenia nawet nie widzieli że Okręg  Kraków brał kasę na ochronę sandacza i bolenia  od Wód Polskich i jednocześnie skrócił tym gatunkom okres ochronny...
Tak więc  wybór jak pisał Luk - dżuma lub cholera...

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #26 dnia: 21.09.2023, 11:10 »
13-stka, 14-stka, wzrost najniżej pensji o kilkaset PLN co rok, waloryzacja rent i emerytur. No ale składka wzrasta o stówkę - "jak żyć, ludzie jak żyć"  :facepalm:
Kto tyle dał? No kto? :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Dawniej cola 5 zł, laysy 5 zł, obecnie cola 11 zł, laysy 12 zł xd no ale ważne, że dali :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Online pknr1

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 4
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #27 dnia: 21.09.2023, 11:16 »
Uff... To całe szczęście że u mnie wystarczy pozwolenie wód polskich za 180zł i można łowić :). Szkoda tylko że wody polskie mają bierne podejście do stanu zbiorników wodnych i kontroli, u mnie rybacy z wędką ostatnio próbują zmaksymalizować swoje szczupakowe wyniki poprzez połów na 3 czy nawet 4 żywcówki. Ostatnio nawet dyskutowali o tym jak najlepiej przyrządzić takiego sikutnika 30-40cm. Choć muszę przyznać że ostatnimi laty poprzez przełowienie okoliczne starorzecza stały się chimerycznym poligonem i mięsiarze coraz częściej wracają do domu o kiju lub z paroma wzdręgami i uklejami, za to metoda na takiej wodzie doskonale zdaje swój egzamin i mimo nikłego doświadczenia z feederem udało mi się ostatnio trochę połapać.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #28 dnia: 21.09.2023, 11:18 »
Uff... To całe szczęście że u mnie wystarczy pozwolenie wód polskich za 180zł i można łowić :). Szkoda tylko że wody polskie mają bierne podejście do stanu zbiorników wodnych i kontroli, u mnie rybacy z wędką ostatnio próbują zmaksymalizować swoje szczupakowe wyniki poprzez połów na 3 czy nawet 4 żywcówki. Ostatnio nawet dyskutowali o tym jak najlepiej przyrządzić takiego sikutnika 30-40cm.

Czyli WP są super. Najważniejsze, że jest tanio.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #29 dnia: 21.09.2023, 11:20 »
13-stka, 14-stka, wzrost najniżej pensji o kilkaset PLN co rok, waloryzacja rent i emerytur. No ale składka wzrasta o stówkę - "jak żyć, ludzie jak żyć"  :facepalm:
Kto tyle dał? No kto? :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Dawniej cola 5 zł, laysy 5 zł, obecnie cola 11 zł, laysy 12 zł xd no ale ważne, że dali :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Mechanizm jest zawsze taki sam. W każdym kraju doprowadzonym do ruiny było to samo. Dajemy ludowi, niech się cieszy. "Dają nam! Cieszymy się i na nich głosujemy!". Państwo coraz bardziej się zadłuża, rusza inflacja. Coś, co było dodatkiem na zbytki, staje się elementem niezbędnym do utrzymania budżetu domowego. Państwo nie może dłużej tak funkcjonować, trzeba obciąć dodatki. Ludzie zaczynają grzebać w śmietnikach. A że przeważnie te dodatki obcina opozycja, która musi po rozrzutnych poprzednikach sprzątać... to według motłochu jest ich wina, że muszą po śmietnikach grzebać.
Krwawy Michał

Purple Life Matters