Autor Wątek: Firma Jaxon  (Przeczytany 77677 razy)

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #30 dnia: 16.11.2015, 19:35 »
Nie nie zatrzymała się tylko cofnęła,jak teraz widzę np.cantary itd to jest zdecydowany krok do tyłu
Staś
Klasyczny Feeder

Offline David89

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kujawy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #31 dnia: 16.11.2015, 19:37 »
Panowie ja mam mieszane uczucia odnośnie tej firmy.Swoją przygodę z wędkarstwem zaczynałem od jaxona.Miałem sporo kiji z jaxona teraz mam 3 kije z serii digital extera i Saturn.Mam te wędki do dziś maja już po kilka lat :) Teraz raczej na nie nie łowie bo mam inny lepszy sprzęt ale czasami ich używam i nigdy mnie nie zawiodły.Miałem feedera jaxon favorite ale go sprzedałem bo był za sztywny , przynajdelikatniejszej szczytówce nie było nie raz czuć czy jest jakaś rybki( chodzi tu np o mała plotkę ) Mam tez jeden kołowrotek jaxona penax i już mam go z dobre 8 lat i chodzi bez zarzutu chodź nie był nigdy smarowany.Inne Kołowrotki jaxona miałem i sprzedałem. Miały przeważnie dwie wady nie nawijały za równo żyłki po czasie miały spore luzy na korbce.Siatki na przechowywanie ryb zawsze po sezonie mi wytrzymywały , dziury sie robiły ;( Teraz wole dołożyć kase i kupic sprzęt lepszych firm a sprzęt jaxona praktycznie wysprzedałem ;) W mojej okolicy za to pełno wszystkiego z jaxona nie raz to nawet nie ma jak pomacać jakiegoś lepszego sprzętu i wtedy tylko zamawianie przez internet wchodzi w grę ;)

Offline JahJah

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tilburg
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #32 dnia: 16.11.2015, 19:37 »
Wielu z nas zaczynało od gorszych sprzetów a w tamtym czasie wędka sona czy germina to był luksus,myślę że wiele sprzętów jaxona jest dobrej jakości ale trzeba przebierać,Jaxon był liderem przez jakiś czas i miał naprawdę ciekawego sprzętu,trzeba oddać tej firmie że trochę nas wprowadziła w nowsze wydanie wędkarstwa

Zgadzam się z Tobą Stasiu. Ja do tej pory mam picker Jaxon, i choć wiem, że nie jest to szczyt marzeń to jak na tamte czasy  - mówię o czasach kiedy go kupowałem to był całkiem dobry a o Drennanie nawet nigdy nie słyszałem. Konkurencja jest teraz olbrzymia a Jaxon jest tą średnią półką "dla wszystkich" i wydaje mi się , że taka jest polityka firmy.
Ja osobiście więcej nie kupię bo jest na rynku o wiele lepszy sprzęt, ale jeżeli Jaxon spełnia czyjeś oczekiwania - proszę bardzo.
Pozdrawiam. Łukasz

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #33 dnia: 16.11.2015, 19:39 »
Świete slowa
Staś
Klasyczny Feeder

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #34 dnia: 16.11.2015, 19:39 »
Panowie ja mam mieszane uczucia odnośnie tej firmy.Swoją przygodę z wędkarstwem zaczynałem od jaxona.Miałem sporo kiji z jaxona teraz mam 3 kije z serii digital extera i Saturn.Mam te wędki do dziś maja już po kilka lat :) Teraz raczej na nie nie łowie bo mam inny lepszy sprzęt ale czasami ich używam i nigdy mnie nie zawiodły.Miałem feedera jaxon favorite ale go sprzedałem bo był za sztywny , przynajdelikatniejszej szczytówce nie było nie raz czuć czy jest jakaś rybki( chodzi tu np o mała plotkę ) Mam tez jeden kołowrotek jaxona penax i już mam go z dobre 8 lat i chodzi bez zarzutu chodź nie był nigdy smarowany.Inne Kołowrotki jaxona miałem i sprzedałem. Miały przeważnie dwie wady nie nawijały za równo żyłki po czasie miały spore luzy na korbce.Siatki na przechowywanie ryb zawsze po sezonie mi wytrzymywały , dziury sie robiły ;( Teraz wole dołożyć kase i kupic sprzęt lepszych firm a sprzęt jaxona praktycznie wysprzedałem ;) W mojej okolicy za to pełno wszystkiego z jaxona nie raz to nawet nie ma jak pomacać jakiegoś lepszego sprzętu i wtedy tylko zamawianie przez internet wchodzi w grę ;)

Dokładnie o tym mówię - nie ma nawet co do ręki wziąć i pomachać, nawet po to, żeby kupić taniej w internecie :P
Dawid

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #35 dnia: 16.11.2015, 19:49 »
Mam kilka pozostałości z pierwszych wypustów Jaxona,dwie karpiówki ,feeder perseusz 3.90 bat 6m,pomimo wielu lat sprawują się nie nagannie,Miałem kiedyś feederki 3.30 były kapitalne cw 60 gr ale przytrzasnąłem je klapą bagażnika.Stare modele typu futura genesis vip selection to bardzo dobry sprzęt do tej pory.Nowe modele nie mówią do mnie oprócz kosza który spełnia moje oczekiwania ,bo to solidna konstrukcja

Czy te feederki to nie były czasem jaxon devil heavy feeder, czy jakoś tak?  Małe, chude i do tego szklaki. Wyginały się na wietrze jak kot mojej żony po drzemce w moim swetrze. Po trzecim wędkowaniu odpadła mi przelotka...

Seria Futura - mam teleskop z tego wypustu. Nie oddam go! Ta seria był wyjątkiem w historii jaxona. XT-pro również. Naprawdę przyzwoite kije. Osobiście obmacane.

Ale... Omijam jaxona szerokim łukiem. Parę lat temu zrobili marketing. Na zdjęciu był taki pan z wąsami, z jaxonem w ręku. Ze szczytówki wychodziła żyłka (pewnie jaxona), która gęstą spiralą tonęła w wodzie. Może z rozpaczy?

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #36 dnia: 16.11.2015, 19:50 »
Jaxon nie jest firmą oferującą sprzęt z górnej półki, nie czarujmy się. Są tani i idą na łatwiznę, kupują taniochę z Chin waląc swoje logo. Można ich nie lubić za pewne rzeczy - jednak według mnie dobrze, że taka firma jest. Bo można kupić często tanie rzeczy, nie każdego stać na coś droższego, lepsze firmy zaś mają pewien poziom, który powinny przekraczać.

Najlepiej to jest mieć wybór. Lepiej aby taki Jaxon był, nikt nie każe nam go kupować. Na pewno wiele rzeczy to rodzynki za niską cenę, są też i pułapki... Jak na sprzęt od którego się zaczyna wędkarską przygodę, może być :D

Fajnie jeżeliby zaczęli sami coś projektować, mnie najbardziej razi kradzież patentów innych firm. Jasne, że nie trzeba samemu wynajdywać koła, jednak kopiowanie jota w jotę pewnych produktów nie przystoi. Lepiej jakby stworzyli jakiś własny zespół wędkarzy pracujący nad takimi podajnikami do Metody, zainwestowali w jakieś wynalazki - a nie zrzynali bezczelnie, głupio to wygląda (no chyba, że Drennan i Preston zerżnęli od nich - to przepraszam). Mam nadzieję, że się przełamią i zmienią wizerunek kiedyś, wiadomo, nie od razu Kraków zbudowano... :D

Dwa podejścia jest wiele złych wyrobów tej firmy ale i sa dobre kazdy z nas inaczej podchodzi do tematu.
Osobiscie uwazam ze z tanich firm z najlepszej polki sprzet nie odbiega od firmowych nazw i moze doskonale sie sprawdzac
na obecna chwile uzytkuje dwie karpiowki xt pro z pierwszych wydan to dobre blanki nie odbiegaja od innych firmowych kiji w zestawie z kijaki mam dwa hegemowy te dwa zestawy sluza mi mi juz kilku lat i niezamierzam ich zmieniac sa mocno uzytkowane mnostwo ryb wyjolem na nie i sa miodzio.
Nastepnie
bolonka externa 4,2 wyjmoje na nia lechy po 2-3 kg karpie mocna uzytkowana jest miodzio
mam sumowke externa 500gr na testach z kumplem powiesilismy  7 kg cukru na sucho wytrzymala daj bog suma takiego aby mogl sie z nim na nia zmierzyc
dwa teleskopy extermum 3,6 do 110 gr
dwa federy externa 110 gr
zaznacze nalezy zwracac uwage co sie chce lowic i dobierac kije z gornych polek cenowych
takze uwazam ze za te pieniadze namciezka orke kije sa ok nawet jak cos strzeli co ryczec nie bede.
Maciek

Offline David89

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kujawy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #37 dnia: 16.11.2015, 19:55 »
A ja z Tobą się kolego zgadzam. U mnie są tacy sami sprzedawcy jak u Ciebie ;) Nie wiem czy w ogóle o metodzie słyszeli, o markach takich jak Sonubaits czy Dynamite Baits to nie słyszeli( o wędziskach takich jak Drennan czy nawet Trabucco to nie wspomnę );) Pellet jak maja w tych sklepach to tylko czarny halibut ;) I dlatego teraz w takich sklepach kupuje tylko robaki ;D Raz byłem się pytać czy jest pellet 2 mm typu feed to koleś oczy zrobił jak 5 zł i patrzył się na mnie jak na dziwoląga he he ;)

Edycja administratora: http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #38 dnia: 16.11.2015, 19:59 »
Perseusz na Odrę jak najbardziej.używam na nockę do tej pory
Federki to był vip i genesis
bolonka też była futura super sprawa strasznie lekka przy 6m
xt pro :thumbup:
miałem taki zielonkawy spinning do 18gr był super
Maciek masz 100% racji
Staś
Klasyczny Feeder

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #39 dnia: 16.11.2015, 20:04 »
U mnie najlepszy (nie dobry) sklep w wiosce ma zaprzyjaźniony, zapalony karpiarz i jeśli chodzi o karpiarstwo to nie powiem wybór jest niezły, ale ja akurat ciężko nie łowię :) kiedyś szukałem tam pushstopów.. no jakbym po arabsku gadał :P pellet zaczyna się od 16 mm, kulki tez.. jak zapytałem o pickery to usłyszałem, ze kilka lat temu przywiózł, postał kilka lat i musiał zwrócić. Podejrzewam ze tu leży główna przyczyna takiego małego asortymentu.. na prowincji nikt nie słyszał o takich rozwiązaniach jak pushstop czy methoda, Crystal wagglera musiałem szukać we Wrocławiu.. u mnie większość łowi 1 kg karpie na spławik 8g i żyłkę 0.28 lub na "sprężynę" a DS widzę u 1/100 wędkarzy, naprawdę niewiele ludzi idzie do przodu jeśli chodzi o metody połowu, ale jest coraz lepiej :)
Dawid

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #40 dnia: 16.11.2015, 20:07 »
Dlatego jak jedziemy w obce miejsca to patrzą na nas jak na idiotów :)
Staś
Klasyczny Feeder

Offline andre1975

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 484
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Bruksela / Łagów (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #41 dnia: 16.11.2015, 20:08 »
Tak jak pisali niektórzy, zależy co się kupi. Kupiłem wędkę  XT-Pro New Generation spinning szczytówka urwała się dosłownie po kilku rzutach >:(. Ma też Grand Virtuoso Feeder jak na razie spisuje się bardzo dobrze. Już kilka dorodnych leszczy zostało nią wyjęte.
Także w zależności jak się trafi.
Andrzej

Offline musashi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #42 dnia: 16.11.2015, 20:10 »
Też uważam iż dobrze ,że taka firma jest obecna na rynku.Nie mam żadnego kija firmy Jaxon więc w tej kwestii się nie wypowiem.
Ale często kupuję jakieś ,,drobiazgi,, tej firmy tzn.agrafki,krętliki,złączki,stopery i tym podobne,na ich jakość nie narzekam-za to
cena w porównaniu np.do Stonfo bardzo przystępna.Z kosza jaxona również jestem zadowolony ,natomiast torby porażka.W zasadzie torby nawet ok.tyle ,że zamki w nich rozsypały się jakby na zawołanie po trzech latach eksploatacji.Z własnego
doświadczenia wiem ,że w każdej firmie nawet o utytułowanej pozycji na rynku światowym zdarzają się buble czasami w grupie
wyrobów adresowanych do zamożniejszych klientów.

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #43 dnia: 16.11.2015, 20:11 »
Tak jak pisali niektórzy, zależy co się kupi. Kupiłem wędkę  XT-Pro New Generation spinning szczytówka urwała się dosłownie po kilku rzutach >:(. Ma też Grand Virtuoso Feeder jak na razie spisuje się bardzo dobrze. Już kilka dorodnych leszczy zostało nią wyjęte.
Take w zależności jak się trafi.

Wątek powstał z myślą o wędkarzach z chudym portfelem więc ciężko kupić cos za 200 zł i liczyć, że "się trafi" :)
Dawid

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #44 dnia: 16.11.2015, 20:13 »
Dlatego jak jedziemy w obce miejsca to patrzą na nas jak na idiotów :)

To prawda. Jak się czasem w mniejszej miejscowości, w jedynym sklepie wędkarskim o coś zapytam, to widzę w oczach sprzedawcy niemy wyrzut: "Śruty nie masz?"