Autor Wątek: Dynamite Baits Swim Stim Match Method-Mix 2 kg  (Przeczytany 17625 razy)

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dynamite Baits Swim Stim Match Method-Mix 2 kg
« Odpowiedź #30 dnia: 03.10.2021, 01:26 »
To u mnie wręcz przeciwnie. DB Match Method Mix przestał działać, za to Swim Stim Amino Original ciemna i jasna + betaina otworzyła wodę na nowo. Scretinga też dodaję, ale w śladowych ilościach.
Widać co woda to inne gusta ryb :)
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dynamite Baits Swim Stim Match Method-Mix 2 kg
« Odpowiedź #31 dnia: 03.10.2021, 11:08 »
To u mnie wręcz przeciwnie. DB Match Method Mix przestał działać, za to Swim Stim Amino Original ciemna i jasna + betaina otworzyła wodę na nowo. Scretinga też dodaję, ale w śladowych ilościach.
Widać co woda to inne gusta ryb :)

U mnie na wodach Dynamite Baits MMM  słabo działa, lepiej sprawował się z domieszką Sonu  1:2 jak poradziłeś ale Sonu mi się skończyło a za tę kasę co jest teraz nie kupię.  Zastanawiam się co wybrać na nowy sezon zamiast sonu ? Swim stim amino ? Czy może jakiś inny method mix ?


Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dynamite Baits Swim Stim Match Method-Mix 2 kg
« Odpowiedź #32 dnia: 03.10.2021, 11:10 »
Pellet skreting i daj do młynka, dokup jakąś zanętę jako bazę.

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 148
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Dynamite Baits Swim Stim Match Method-Mix 2 kg
« Odpowiedź #33 dnia: 03.10.2021, 11:17 »
Najlepiej do methody sprawdzał mi się DB silver X explosive feeder.
Jak dawałem go do podajnika z pelletem 2,3mm miałem eldorado.
Skończyła mi się ta zanęta i eldorada się skończyły.

Silver X jest bez mączek rybnych a ryby były od niego uzależnione.
Często miałem też brania w opadzie lub od razu po odłożeniu wędki
Rzucam, podajnik opada, chcę odłożyć wędkę, a tu jedzie
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dynamite Baits Swim Stim Match Method-Mix 2 kg
« Odpowiedź #34 dnia: 03.10.2021, 14:27 »
To u mnie wręcz przeciwnie. DB Match Method Mix przestał działać, za to Swim Stim Amino Original ciemna i jasna + betaina otworzyła wodę na nowo. Scretinga też dodaję, ale w śladowych ilościach.
Widać co woda to inne gusta ryb :)

U mnie na wodach Dynamite Baits MMM  słabo działa, lepiej sprawował się z domieszką Sonu  1:2 jak poradziłeś ale Sonu mi się skończyło a za tę kasę co jest teraz nie kupię.  Zastanawiam się co wybrać na nowy sezon zamiast sonu ? Swim stim amino ? Czy może jakiś inny method mix ?
Swim Stim amino jest na mączkach rybnych jak MMM od Sonu, tylko tak nie puchnie.  Na pewno sie sprawdzi, zarowno jasna jak i ciemna. Uzywam jej obecnie i nie widzę różnicy, poza cena :)
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dynamite Baits Swim Stim Match Method-Mix 2 kg
« Odpowiedź #35 dnia: 03.10.2021, 17:13 »
To u mnie wręcz przeciwnie. DB Match Method Mix przestał działać, za to Swim Stim Amino Original ciemna i jasna + betaina otworzyła wodę na nowo. Scretinga też dodaję, ale w śladowych ilościach.
Widać co woda to inne gusta ryb :)

U mnie na wodach Dynamite Baits MMM  słabo działa, lepiej sprawował się z domieszką Sonu  1:2 jak poradziłeś ale Sonu mi się skończyło a za tę kasę co jest teraz nie kupię.  Zastanawiam się co wybrać na nowy sezon zamiast sonu ? Swim stim amino ? Czy może jakiś inny method mix ?
Swim Stim amino jest na mączkach rybnych jak MMM od Sonu, tylko tak nie puchnie.  Na pewno sie sprawdzi, zarowno jasna jak i ciemna. Uzywam jej obecnie i nie widzę różnicy, poza cena :)

No to biorę ta swim stim amino , a mieszasz je ze sobą ? Czy w czystej postaci używasz ? W razie co zostało mi połowa paczki MMM Dark od Sonu. Myślałem wziąć też zieloną swim stim na dopałke na wiosnę ? Co sądzisz ?

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dynamite Baits Swim Stim Match Method-Mix 2 kg
« Odpowiedź #36 dnia: 03.10.2021, 21:28 »
Wg mnie nie ma sensu mieszac DB SS amino z MMM od sonu, bo to bardzo podobne mieszanki pod wzgledem maczek. Mozesz dodac do Sonu Green Betain od DB - to wg mnie lepsze połączenie.
Jeśl8 chodzi o kolor Swim Stim, to u mnie skuteczniejsza jest aktualnie ciemna. Znaczy ryby dają obie, ale po ochłodzeniu ciemna działa szybciej.
Dodatkowo robie mieszanke wszystkich kolorow pellwtow od Scretinga i w miere potrzeb dodaje do mixu.
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dynamite Baits Swim Stim Match Method-Mix 2 kg
« Odpowiedź #37 dnia: 04.10.2021, 08:48 »
Cały poprzedni sezon używałem Silver X Carp Method Mix na zmianę z MMM, różnic nie zauważyłem, Dynamite można szybciej zabetonować, przy prawidłowym rozróżnieniu DB wydaje mi się bardziej zwięzła. Już od jakiegoś czasu preferuje DB nad SB i całkiem dobrze na tym wędkarski wychodzę.

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dynamite Baits Swim Stim Match Method-Mix 2 kg
« Odpowiedź #38 dnia: 04.10.2021, 11:01 »
Wg mnie nie ma sensu mieszac DB SS amino z MMM od sonu, bo to bardzo podobne mieszanki pod wzgledem maczek. Mozesz dodac do Sonu Green Betain od DB - to wg mnie lepsze połączenie.
Jeśl8 chodzi o kolor Swim Stim, to u mnie skuteczniejsza jest aktualnie ciemna. Znaczy ryby dają obie, ale po ochłodzeniu ciemna działa szybciej.
Dodatkowo robie mieszanke wszystkich kolorow pellwtow od Scretinga i w miere potrzeb dodaje do mixu.

A w jakich proporcjach dajesz ciemny mix z zielonym ? 2:1 będzie git ? 
Co do pelletów to praktycznie cały sezon jadę na mixie kolorów. Mieszasz 3 kolory pelletów ? Czy jasny z ciemnym tylko ?
 
Cały poprzedni sezon używałem Silver X Carp Method Mix na zmianę z MMM, różnic nie zauważyłem, Dynamite można szybciej zabetonować, przy prawidłowym rozróżnieniu DB wydaje mi się bardziej zwięzła. Już od jakiegoś czasu preferuje DB nad SB i całkiem dobrze na tym wędkarski wychodzę.

No właśnie też teraz przechodzę z Sonu na DB. Mam z DB  MM ten w 2kg paczce ale jakoś słabo wypadał w poruwnaniu do Sonu, chyba będę musiał go odpalić chociażby mączka rybną 🤔

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dynamite Baits Swim Stim Match Method-Mix 2 kg
« Odpowiedź #39 dnia: 04.10.2021, 11:08 »
Ja mieszkam często wszystko z Lorpio Method Feeder(moja ulubiona krajowa mieszanka), efekty zawsze przyzwoite jeżeli ryba jest i żeruje.

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dynamite Baits Swim Stim Match Method-Mix 2 kg
« Odpowiedź #40 dnia: 04.10.2021, 12:14 »
Wg mnie nie ma sensu mieszac DB SS amino z MMM od sonu, bo to bardzo podobne mieszanki pod wzgledem maczek. Mozesz dodac do Sonu Green Betain od DB - to wg mnie lepsze połączenie.
Jeśl8 chodzi o kolor Swim Stim, to u mnie skuteczniejsza jest aktualnie ciemna. Znaczy ryby dają obie, ale po ochłodzeniu ciemna działa szybciej.
Dodatkowo robie mieszanke wszystkich kolorow pellwtow od Scretinga i w miere potrzeb dodaje do mixu.

A w jakich proporcjach dajesz ciemny mix z zielonym ? 2:1 będzie git ? 
Co do pelletów to praktycznie cały sezon jadę na mixie kolorów. Mieszasz 3 kolory pelletów ? Czy jasny z ciemnym tylko ?
 
Cały poprzedni sezon używałem Silver X Carp Method Mix na zmianę z MMM, różnic nie zauważyłem, Dynamite można szybciej zabetonować, przy prawidłowym rozróżnieniu DB wydaje mi się bardziej zwięzła. Już od jakiegoś czasu preferuje DB nad SB i całkiem dobrze na tym wędkarski wychodzę.

No właśnie też teraz przechodzę z Sonu na DB. Mam z DB  MM ten w 2kg paczce ale jakoś słabo wypadał w poruwnaniu do Sonu, chyba będę musiał go odpalić chociażby mączka rybną 🤔

2 do 1 bedzie spoko, wyniku nie zepsuje. Ja daje jeszcze mniej 3 do 1.

Co do pelletów, to mieszam wszystkie kolory, z tym, ze latem dawałem więcej jasnego (3:1:1:1), a teraz jako przeważający jest ciemny.
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Dynamite Baits Swim Stim Match Method-Mix 2 kg
« Odpowiedź #41 dnia: 04.10.2021, 13:16 »
Ja w tym roku tylko PZW  .
I prawdę mówiąc  zanęta pod metodę   służy mi w tym roku jako panierka do peletu  ( max 20 %).
I efekty mam dobre.
Kompletnie nie przykładam wagi do tego czy Sonu czy DB jest miksem..
Ważny dobry pelet w podajniku .
Tylko w mulistej zupie   ważny był miks , reszta jak wyżej.

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dynamite Baits Swim Stim Match Method-Mix 2 kg
« Odpowiedź #42 dnia: 04.10.2021, 14:21 »
Latem tak, jeszcze w pierwszym tygodniu wrzesnia, taki system u mnie działał. Ale od kiedy woda ostygła trzeba było zupełnie odwrócić proporcje. Teraz pellet robi za panierkę do mixu:)
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Dynamite Baits Swim Stim Match Method-Mix 2 kg
« Odpowiedź #43 dnia: 04.10.2021, 18:00 »
Ciekawe ...
Łowię w głębokich  do 5-8 m żwirowniach .
Ryba już wyraźnie zeszła poniżej 4-5 m.
Woda na 1m ma 16,7 stopni.
I nadal mam jak piszę  :).
Rybki odpasione już mocno są.
A w ogóle nadal  królują za przynęty nie śmierdziuchy ...
W tamtym roku  było zupełnie inaczej  ...
Fajnie że trzeba kombinować i  mogę stwierdzić  że reguły  są dobre dla tych co je tworzą :P

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dynamite Baits Swim Stim Match Method-Mix 2 kg
« Odpowiedź #44 dnia: 04.10.2021, 19:01 »
W wędkarstwie reguł raczej nie ma ,każda woda inna ,jak nie kombinujesz to nie połowisz zwłaszcza na wodach PZW,u mnie teraz wyraźnie pellety weszły na pierestał ,ziarna osłabły zdecydowanie ,a jeszcze w połowie września dawały rybki bez problemu ;)