Autor Wątek: Sklep wędkarski Sumik  (Przeczytany 557 razy)

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 089
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Sklep wędkarski Sumik
« dnia: 04.03.2022, 14:39 »
Witam wszystkich,

Chcę przestrzec wszystkich przed wymienionym sklepem oraz opisać ostatnią sytuację.
23 lutego o 14:31 zamówiłem 2 kg pelletu red halibut 2 mm. W ramach akcji promocyjnej Shopee, wykorzystałem na to kupon (-10 zł) oraz darmową dostawę. Przez niemal dobę nic się nie działo z zamówieniem.
24 lutego godzinie 8:50 dostałem na Shopee wiadomość, że posiadają tylko 1 kg pelletu i zamiast tego mogą wysłać pellet 4 mm red halibut lub 2 mm black halibut. W tym czasie byłem w pracy i nie mogłem korzystać z Shopee. O 9:26 (czyli pół godziny później) moja paczka została zgłoszona do wysyłki, a niecałe 3 godziny później (12:01) wysłana.
Po pracy zobaczyłem wiadomość od sprzedającego i zdziwiłem się, że w związku z brakami, zamówienie nie zostało anulowane. Pomyślałem, że wysłali kilogram zamówionego pelletu oraz kilogram innego.
Jakie było moje zdziwienie, kiedy się okazało, że dostałem 2 kg pelletu black halibut. Skontaktowałem się ze sklepem i poinformowałem o tym fakcie. Dostałem informację, że w tej chwili go nie mają i że spodziewają się dostawy za ok dwa tygodnie oraz że możemy rozwiązać to w ten sposób, że zamówię coś u nich, a oni dołożą do zamówienia upragniony pellet. Tak też zrobiłem.
Po złożeniu zamówienia poinformowałem ich o tym. W odpowiedzi dostałem informację, że nie ma możliwości aby wysłali towar od razu, ponieważ dostawa będzie za ok dwa tygodnie, a oni towar muszą wysłać w ciągu dwóch dni od złożenia zamówienia (o czym nie wiedziałem).
Dodam jeszcze, że cała zabawa zaczęła się 23 lutego, a pellet red halibut 2 mm jeszcze do wczoraj (3 marca) był u nich dostępny.
Akcję rabatową Shopee wykorzystałem do cna aby uzupełnić swoje zapasy. Niestety przez powyższą sytuację zmarnowałem darmową dostawę, dzięki której mogłem kupić coś innego.
Chyba nie muszę dodawać, że to było ostatnie zamówienie, jakie zrobiłem w tym sklepie.

Dane sklepu:
Sklep Wędkarski Sumik - Mariusz Tobiasiewicz
Adres: 32-651 Nowa Wieś, ul. Oświęcimska 30
Telefon: 600 482 838
Email: mariusztobiasiewicz@interia.pl
Strona WWW:twojwedkarski.pl
Allegro: twoj_wedkarski
Shopee: twoj_wedkarski
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść