Autor Wątek: Zestaw helikopterowy - kiedy i po co stosować?  (Przeczytany 19585 razy)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zestaw helikopterowy - kiedy i po co stosować?
« Odpowiedź #30 dnia: 02.04.2019, 21:17 »
Dodam jeszcze że z robakmi to kiler na wiosnę. Lin, płoć, czy jaź to częsty gość na takim zestawie. Przy odrobinę dłuższym przyponie i wzdręga się pokaże. Fajne są te podajniki z Drennana. Jedne maja wyciągane obciążenie a inne są w kształcie stożka z obciążeniem punktowym i zapewniają dobre dystanse. Oba podajniki maja swoje zastosowanie, na wody z zaczepami zaś fajna alternawyta są podajniki z aliexpress
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zestaw helikopterowy - kiedy i po co stosować?
« Odpowiedź #31 dnia: 02.04.2019, 21:21 »
Fajne są te podajniki z Drennana. Jedne maja wyciągane obciążenie a inne są w kształcie stożka z obciążeniem punktowym i zapewniają dobre dystanse
Też na te łowię właśnie :D Też stożki to prawdziwe pociski :)
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline SUM-1979

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Odp: Zestaw helikopterowy - kiedy i po co stosować?
« Odpowiedź #32 dnia: 04.08.2022, 23:15 »
Czy do helikoptera stosujecie zwykłe przypony czy włosowe? Czy też nie ma to znaczenia?
To samo z przynętami - jakieś konkretne są tu dedykowane czy też pełna dowolność?
Dziwne... U mnie biorą!

Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 331
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zestaw helikopterowy - kiedy i po co stosować?
« Odpowiedź #33 dnia: 05.08.2022, 10:46 »
Czy do helikoptera stosujecie zwykłe przypony czy włosowe? Czy też nie ma to znaczenia?
To samo z przynętami - jakieś konkretne są tu dedykowane czy też pełna dowolność?
Pełna dowolność z przyponami i przynętami.
Sławek

Offline SUM-1979

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Odp: Zestaw helikopterowy - kiedy i po co stosować?
« Odpowiedź #34 dnia: 05.08.2022, 10:53 »
Pełna dowolność z przyponami i przynętami.
:thumbup: :beer:
Dziwne... U mnie biorą!

Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 331
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zestaw helikopterowy - kiedy i po co stosować?
« Odpowiedź #35 dnia: 05.08.2022, 11:07 »
Pełna dowolność z przyponami i przynętami.
:thumbup: :beer:
Helikoptera używam głównie zimą do połowu kleni, zwykły przypon zakończony haczykiem sprawdza się dobrze, tak samo chleb tostowy podany na włosie, robactwo również. Tylko plecionki na przypon do tego typu zestawu raczej bym odradzał, wtedy może się to plątać. 
Sławek

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zestaw helikopterowy - kiedy i po co stosować?
« Odpowiedź #36 dnia: 05.08.2022, 15:59 »
Powiedzcie mi co ja robię źle w tym zestawie że plącze mi się przypon o żyłkę powyżej górnego stopera.
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline jazgarek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 118
Odp: Zestaw helikopterowy - kiedy i po co stosować?
« Odpowiedź #37 dnia: 05.08.2022, 17:02 »
Powiedzcie mi co ja robię źle w tym zestawie że plącze mi się przypon o żyłkę powyżej górnego stopera.

Jeśli już upierasz się przy takim zestawie to spróbuj dać przyponowi nieco luzu. Nic się nie stanie jak odsuniesz górny stoper o centymetr. :)

Sam stosuję prostszy zestaw, jak na załączonym zdjęciu. Jest bardzo lotny i nie ma tendencji do plątania się.
Kuba

Offline hakon

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 330
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zestaw helikopterowy - kiedy i po co stosować?
« Odpowiedź #38 dnia: 06.08.2022, 19:12 »
Jazgarek ten koszyk jest na skretce??
"To ludzie stworzyli potwory na swoje podobieństwo"
Znalezione w necie

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Zestaw helikopterowy - kiedy i po co stosować?
« Odpowiedź #39 dnia: 06.08.2022, 19:36 »
Powiedzcie mi co ja robię źle w tym zestawie że plącze mi się przypon o żyłkę powyżej górnego stopera.

Stopery masz nieopływowe…. Taki jak ma Jazgarek na górnym ograniczniku, powoduje że żyłka po nim spływa.

Offline jazgarek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 118
Odp: Zestaw helikopterowy - kiedy i po co stosować?
« Odpowiedź #40 dnia: 06.08.2022, 20:02 »
Jazgarek ten koszyk jest na skretce??

Dokładnie tak. A na końcu krętlik z agrafką, koniecznie taką najzywklejszą bez wystających elementów.
Kuba

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zestaw helikopterowy - kiedy i po co stosować?
« Odpowiedź #41 dnia: 07.08.2022, 07:54 »
Powiedzcie mi co ja robię źle w tym zestawie że plącze mi się przypon o żyłkę powyżej górnego stopera.

Jakby co to nie musisz mieć go na skrętce :) NIe wiem czy jest sens robić sobie pod górę i bardziej komplikować zestaw, tym bardziej, że problemem jest coś innego.

Problemem jest to, że stopery nie ściskają odpowiednio krętlika, musisz tak dobrać to odpowiednio, aby hak nie dotykał żyłki pod koszykiem. Na zdjęciu widać, że krętlik jest luźny. Teraz kilka firm wypuściło dobre stopery, specjalnie nawet pod helikoptera, są też takie jak z Guru, które mocniej przylegają do żyłki i nie dają się tak przesuwać. Możesz też spokojnie wejść w fluorocarbon na przyponie, który jest sztywniejszy. Gumka też jest w złej pozycji, zwisa zbyt luźno, i chyba musisz ją bardziej naciągnąć, na ten metalowy wałek. Możesz też wejść w gotowce. Zerknij jak to wygląda w Korumie.



Dodam też, że wpływa to na ilość brań, lepiej aby ryba nie widziała żadnej żyłki w pobliżu przynęty, dlatego ta powinna opaść w pewnym oddaleniu od koszyka. Jeśli masz splątania, to znaczy, że jest ryzyko iż jedno będzie na drugim. W helikopterze należy wręcz kombinować z długością przyponu, ten wcale nie musi być krótki, i wydłużenie go może dać więcej brań, tym bardziej, że łowisz chyba na białe, a te wypadają z koszyka już po zarzucie, więc są 'rozsiane'.
Lucjan

Offline Buba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 772
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zestaw helikopterowy - kiedy i po co stosować?
« Odpowiedź #42 dnia: 05.03.2023, 16:13 »
Witam.


Ja w tym roku spróbuję tego patentu, plus dwa węzły na pętli dla usztywnienia. Bez stoperów, łączników, itp. Zobaczymy.
Pozdrawiam.

Offline Hyde

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zestaw helikopterowy - kiedy i po co stosować?
« Odpowiedź #43 dnia: 07.03.2023, 18:50 »
Cześć. Czy zestaw helikopterowy na mega muł będzie się nadawał? Mam takie łowisko w okolicy 1.5m wody i metr mułu albo i więcej w zależności od miejsca. Na spławik można połowić piękne liny. Tylko problem jest taki, że jak się podnęci miejsce to nie wiadomo skąd ale okoliczni emeryci już wiedzą >:(.  I tak sobie w zimę myślę, zeby nęcić i obławiać przeciwległy brzeg do którego nie ma dostępu. Tylko jaki zastosować zestaw , żeby muł go nie pochłonął. Spławik odpada ze względu na problemy ze wzrokiem.
Pozdrawiam

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Zestaw helikopterowy - kiedy i po co stosować?
« Odpowiedź #44 dnia: 07.03.2023, 19:23 »
Helikopter to generalnie zastaw do krótszych przyponów. Jeżeli ten muł nie jest jakiś mega wciągający to warto go spróbować, tylko dawaj możliwie najlżejsze koszyczki. Jeżeli będzie zasysać zestaw to spróbuj paternostera.