Autor Wątek: Boks zawodowy i amatorski  (Przeczytany 35258 razy)

Offline Jano

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #270 dnia: 12.10.2021, 09:57 »
A oglądał ktoś z Was to fame mma?

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #271 dnia: 30.01.2022, 21:51 »
Dlatego napisałem odpowiedni sprzęt i technika ,nic mi nie musisz wyjaśniać ,ale czy kolega Maras rzuca te metry czy nie rzuca ,ja mu wierzę i trzymam kciuki za łamanie teorii ,a co do praw fizyki jak można wytłumaczyć ,że bokser kategorii średniej bije mocniej jak większa czołówka wagi  ciężkiej ;)

Jakich piesciarzy masz na myśli? Top wagi średniej w historii to Sugar Ray Robinson, Marvin Hagler, Thomas Hearns, Sugar Ray Leonard, Roberto Duran, James Toney, Bernard Hopkins, Felix Trynidad, Oscar de La Hoya, czy Gołowkin. Każdy z nich to cudowny, legendarny piesciarz ale zobacz do kogo ich porównałeś...

Czołówka wagi ciężkiej to obecnie Fury, Wilder, Joshua czy Usyk. Wcześniej Kliczko, Lewis, Hollyfield, Tyson, Holmes, Ali, Foreman, Friezier, Liston, Marciano, czy Lewis (Joe).

Nigdy pasa nie mieli tacy puncherzy jak Tua, Bert Cooper, Earnie Shavers (najmocniej bijący ciężki w historii wg wielu ekspertów) czy Ron Lyle...

Nie było nigdy piesciarza w wadze średniej (do 75 kg przypominam...) którzy by się zbliżyli siła ciosu do w/w piesciarzy :beer: :)

Sorry za off top.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #272 dnia: 30.01.2022, 22:28 »
A gdzie Gołota w tym zestawieniu? :P

Hmm gdyby się dobrze zastanowić to nie było piesciarza w kategorii ciężkiej tak nie przewidywalnego jak Andrzej... Walki z Riddickiem Bowe (ależ to była niespodzianka wtedy jak go sprał!), Tysonem, Lewisem czy Grantem to gotowy materiał na kolejne odcinki "Sensacji XX wieku" :D
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #273 dnia: 31.01.2022, 06:01 »
Dlatego napisałem odpowiedni sprzęt i technika ,nic mi nie musisz wyjaśniać ,ale czy kolega Maras rzuca te metry czy nie rzuca ,ja mu wierzę i trzymam kciuki za łamanie teorii ,a co do praw fizyki jak można wytłumaczyć ,że bokser kategorii średniej bije mocniej jak większa czołówka wagi  ciężkiej ;)

Jakich piesciarzy masz na myśli? Top wagi średniej w historii to Sugar Ray Robinson, Marvin Hagler, Thomas Hearns, Sugar Ray Leonard, Roberto Duran, James Toney, Bernard Hopkins, Felix Trynidad, Oscar de La Hoya, czy Gołowkin. Każdy z nich to cudowny, legendarny piesciarz ale zobacz do kogo ich porównałeś...

Czołówka wagi ciężkiej to obecnie Fury, Wilder, Joshua czy Usyk. Wcześniej Kliczko, Lewis, Hollyfield, Tyson, Holmes, Ali, Foreman, Friezier, Liston, Marciano, czy Lewis (Joe).

Nigdy pasa nie mieli tacy puncherzy jak Tua, Bert Cooper, Earnie Shavers (najmocniej bijący ciężki w historii wg wielu ekspertów) czy Ron Lyle...

Nie było nigdy piesciarza w wadze średniej (do 75 kg przypominam...) którzy by się zbliżyli siła ciosu do w/w piesciarzy :beer: :)

Sorry za off top.
Widzę ,że oprócz wiedzy internet cieniutko z boxem ,Gołovkin ma mocniejszy cios od wielu ciężkich aktualnie ,czołówka to nie tylko Fury ,Usyk ,Joshua tylko co najmniej pierwsza dziesiątka rankingu kolego ,poza tym Fury czy Usyk torpedy w łapie nie mają co innego Wilder ,Joshua czy kiedyś Żelazny Mike Tyson ;)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #274 dnia: 31.01.2022, 06:51 »
Dlatego napisałem odpowiedni sprzęt i technika ,nic mi nie musisz wyjaśniać ,ale czy kolega Maras rzuca te metry czy nie rzuca ,ja mu wierzę i trzymam kciuki za łamanie teorii ,a co do praw fizyki jak można wytłumaczyć ,że bokser kategorii średniej bije mocniej jak większa czołówka wagi  ciężkiej ;)

Jakich piesciarzy masz na myśli? Top wagi średniej w historii to Sugar Ray Robinson, Marvin Hagler, Thomas Hearns, Sugar Ray Leonard, Roberto Duran, James Toney, Bernard Hopkins, Felix Trynidad, Oscar de La Hoya, czy Gołowkin. Każdy z nich to cudowny, legendarny piesciarz ale zobacz do kogo ich porównałeś...

Czołówka wagi ciężkiej to obecnie Fury, Wilder, Joshua czy Usyk. Wcześniej Kliczko, Lewis, Hollyfield, Tyson, Holmes, Ali, Foreman, Friezier, Liston, Marciano, czy Lewis (Joe).

Nigdy pasa nie mieli tacy puncherzy jak Tua, Bert Cooper, Earnie Shavers (najmocniej bijący ciężki w historii wg wielu ekspertów) czy Ron Lyle...

Nie było nigdy piesciarza w wadze średniej (do 75 kg przypominam...) którzy by się zbliżyli siła ciosu do w/w piesciarzy :beer: :)

Sorry za off top.
Widzę ,że oprócz wiedzy internet cieniutko z boxem ,Gołovkin ma mocniejszy cios od wielu ciężkich aktualnie ,czołówka to nie tylko Fury ,Usyk ,Joshua tylko co najmniej pierwsza dziesiątka rankingu kolego ,poza tym Fury czy Usyk torpedy w łapie nie mają co innego Wilder ,Joshua czy kiedyś Żelazny Mike Tyson ;)

Co masz na myśli pisząc cieniutko z boksem? :) jesteś albo byłeś jakimś sparing partnerem dla jakiegoś dobrego piesciarza? :)

Mój drogi, ta Twoja czołówka wagi ciężkiej to kolejno: Dillian Whyte, Luis Ortiz, Joseph Parker, czy Dereck Chisora.

Jak twierdzisz że Gołovkin który ma 72 kg (!!) przy wzroście 179 cm ma mocniejszy cios niż czołowi piesciarze ważący ok 25 kg więcej, wyżsi średnio 15 cm i kończący 3/4 walk przez nokaut to nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Ci powodzenia w łamaniu praw fizyki i łowienie 11 ft na 85 metrach :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #275 dnia: 31.01.2022, 07:02 »
Oprócz experta od Drenana i oczywiście łowienia ,teraz jesteś jeszcze expertem od boksu haha ,oczywiście tylko internetowym i to wiemy wszyscy ;),tak na marginesie z boxem jestem związany od lat i powiem ci jedno to ,że ktoś waży więcej i jest wyższy nie znaczy ,że ma więcej pary w łapie powodzenia :)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #276 dnia: 31.01.2022, 07:11 »
Kończą się argumenty, zaczynają osobiste "wycieczki", klasyczne zachowanie kolegi Tomasza :)

Cały czas rozmawiamy o czołówce wagi ciężkiej i porównaniu siły ciosu z wagą średnią, a nie klubie bokserskim w pipidówie małej gdzie pół dzielnicy chodzi walić w worek :)
Wpierw piszesz o czołówce wagi ciężkiej i Gołovkin ie, a potem dajesz przykład Henia, co w niedzielę po dwóch kotletach na obiad od Grażyny, przekroczył barierę 100kg, i on jako naturalny ciężki może mieć słabszy cios niż 20 letni Allan, ważący 85 kg i ćwiczący regularnie na siłowni :) obroniłeś swoją teorie, zwracam honor 8) :D
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #277 dnia: 31.01.2022, 07:18 »
To nie wycieczki kolego tylko brak twojej wiedzy w temacie ,nie mamy po prostu  o czym gadać ,w internecie nie znajdziesz wszystkiego już ci to napisałem ,skoro nie masz pojęcia o czym piszesz, to po co się rzucasz jak szczerbaty na suchary ,zawsze musisz mieć rację czy jak ,zauważyłem to już od dawna ,jak jest nie po twojemu to skaczesz do innych ,ale u mnie to nie przejdzie ,a teraz pisz do admina z płaczem że jesteś znowu pokrzywdzony ;)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #278 dnia: 31.01.2022, 09:14 »
To nie wycieczki kolego tylko brak twojej wiedzy w temacie ,nie mamy po prostu  o czym gadać ,w internecie nie znajdziesz wszystkiego już ci to napisałem ,skoro nie masz pojęcia o czym piszesz, to po co się rzucasz jak szczerbaty na suchary ,zawsze musisz mieć rację czy jak ,zauważyłem to już od dawna ,jak jest nie po twojemu to skaczesz do innych ,ale u mnie to nie przejdzie ,a teraz pisz do admina z płaczem że jesteś znowu pokrzywdzony ;)

Bardzo merytoryczny post :)
Sam się zapedzasz w kozi róg a potem tupanie nóżką bo ktoś ktoś obalił Twoje teorie z tylnej części ciała :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 813
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #279 dnia: 31.01.2022, 16:42 »
Chyba trzeba wam zorganizować sparing boxerski :D
Pora w końcu roztrzygnąć który z was jest lepszy ;)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #280 dnia: 31.01.2022, 16:49 »
Ee tam zaraz sparing :)

Nasza relacja to naturalny stosunek Ślązaka do Zagłębiaka i vice versa :D
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #281 dnia: 10.05.2022, 22:04 »
W kontekście powyższej rozmowy ważne wydarzenie, uwazany za być może nr 1 bez podziału na kategorie wagowe Canelo przegrywa z Biwołem dość wyraźnie całą walkę.

Jak widać przeskoki do wyższych wag zawsze są okraszone ogromnym ryzykiem, i wbrew temu co przekonywał kolega Tomasz, fizyki się nie oszuka.

Canelo nie jest pierwszy na liście wybitnych piesciarzy którzy zderzyli się ze ściana po zmianie kategorii wagowej. I nie ostatni zapewne :) i wypada tu wspomnieć, że przegrał z piesciarzem solidnym, acz nie genialnym. A słychać tu można było głosy, że piesciarze mniejsi o 20 kg mają większą siłę ciosu niż czempioni wagi ciężkiej :facepalm: :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 497
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #282 dnia: 27.08.2023, 10:13 »
Obejrzałem jeszcze raz te ciosy kontrowersyjne Duboisa. No i pierwszy był ewidentnie poniżej pasa, ale drugi, po którym Usyk padł... moi zdaniem był czysty :(

A sędzia to co zrobił,  to nie wiem.  Ani nie liczył pierwszego, ani drugiemu nie dał ostrzeżenia...


Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #283 dnia: 27.08.2023, 13:21 »
Obejrzałem dokładnie 5 rundę i powiem tak ,nie widzę tu wielkiego przekrętu ,kontrowersje będą zwłaszcza u Angoli ,co do samego ciosu wydaje mi się że nie był czysty i był za ciut za nisko ,sędzia był bliżej widział na pewno lepiej ,Usyk też nie należy do aktorów bokserskich jest sprytny i doświadczony ,reszta walki była do przewidzenia czyli deklasacja młodego tak jak zakładałem :beer:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #284 dnia: 27.08.2023, 13:23 »
Czas na walkę Usyk vsFury oby szybko doszło do niej ,wydaje się że Tyson na razie się nie pali do niej i celowo ucieka ,stara taktyka przeczekanie z wiekiem ,a potem wygrana na zawodniku past prime i chwała ech :facepalm: