Autor Wątek: Angling Direct UK  (Przeczytany 53825 razy)

Offline Carmel

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 382
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: West Midlands, Mazowsze
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #285 dnia: 17.04.2021, 21:59 »
Czekamy na pierwsze wrażenia kupujących w Anglii po dotarciu zamówienia do Polski. Ciekawe czy to AnglinDirect doliczy opłaty celne podczas finalizacji zakupu na stronie, czy polski urząd celny "dosoli" po przekroczeniu granicy, Ciekawe :facepalm: ?
Mi i znajomym, osobiście na razie nie udało się wysłać dwóch paczek z Anglii do EU(jedną do Włoch druga do Polski)- odbiły się od granicy z Unią i wróciły do nadawcy. Jedna Hermes, druga DPD. Więcej nie próbowaliśmy.
Skończyły się piękne czasy....
Po-Zdrówka
Adamos
Kiełbie we łbie, ino wentka i na ryby

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #286 dnia: 17.04.2021, 22:27 »
No też próbowałem wysłać paczkę do Anglii, ale dałem se siana. 150 zł + opłaty celne + podatek VAT, jakaś paranoja.
Pisałem w wątku o brexicie, to jest po prostu zabicie rynku. Jeszcze firmy mają ludzi od tego i wiedzą jak to ogarnąć, ale prywatna osoba jak ma coś wysłać to lepiej se dać spokój.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 602
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #287 dnia: 17.04.2021, 22:37 »
Ciekawe czy to Angling Direct doliczy opłaty celne podczas finalizacji zakupu na stronie, czy polski urząd celny "dosoli" po przekroczeniu granicy

AD twierdzi, że bierze post-brexitowe koszty na siebie (https://www.anglingdirect.co.uk/delivery-information):

All additional charges, duties and paperwork are being absorbed by Angling Direct and there will be no hidden charges for the customer before, during or after you shop with us

Chyba rzeczywiście tak jest. Moje zamówienie wysłane na początku stycznia utknęło na ponad 10 dni w polskiej agencji celnej, która domagała się brakującej dokumentacji (rozbudowana faktura), a do mnie wysłała plik dokumentów do wypełnienia (deklaracje, oświadczenia etc.). Ostatecznie dowiedziałem się, że koszty odprawy i cło opłaci nadawca, czyli sklep - wkrótce potem paczka szczęśliwie dotarła. Obecnie AD zapewne dołącza już odpowiednią fakturę (tego typu: https://mcculla.co.uk/customs/what-should-a-commercial-invoice-contain-post-brexit/).

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 602
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #288 dnia: 26.05.2021, 12:50 »
Globalny upust 10% (do końca maja) na niemieckiej i francuskiej wersji Angling Direct:

https://www.anglingdirect.de

https://www.anglingdirect.fr

Angielska wersja chyba się z wrażenia zawiesiła, bo nie mogę wejść :)

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 473
  • Reputacja: 95
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #289 dnia: 15.07.2021, 23:16 »
Od brexitu nie kupowałem nic w AD UK. Jak to teraz wyglada z opłatami ? Ktoś u nich kupował ostatnio?

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #290 dnia: 16.07.2021, 10:04 »
Od brexitu nie kupowałem nic w AD UK. Jak to teraz wyglada z opłatami ? Ktoś u nich kupował ostatnio?
Wszystko jak dawniej, tylko naturalne są zakazane.
Spożywka, przynęty normalnie.
Wysyłka: £12.99

Offline ziggi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: krakow
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #291 dnia: 16.07.2021, 11:32 »
Końcem czerwca wysłałem do Polski 42 paczki z ubraiami, narzedziami, sprzet wedkarski, 12 wędek. Po trzech dniach były w kraju bez jakichkolwiek problemów .Miałem wysłac w lipcu ale przewoznk mówił że od lipca zmieniają się przepisy.Czy coś śie zmienło to niewiem.

Offline Carmel

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 382
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: West Midlands, Mazowsze
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #292 dnia: 16.07.2021, 12:16 »
Końcem czerwca wysłałem do Polski 42 paczki z ubraiami, narzedziami, sprzet wedkarski, 12 wędek. Po trzech dniach były w kraju bez jakichkolwiek problemów .Miałem wysłac w lipcu ale przewoznk mówił że od lipca zmieniają się przepisy.Czy coś śie zmienło to niewiem.
Daj proszę namiary na przewoźnika.
Siostra wysłała sobie paczkę ParcelForce do Polski przed wylotem żeby tyle walizek do samolotu nie targać(koszty i wygoda). Paczki dopiero odebrała po miesiącu od nadania :facepalm: .
Po-Zdrówka
Adamos Carmelos-elemelos
Kiełbie we łbie, ino wentka i na ryby

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #293 dnia: 16.07.2021, 13:32 »
Wysyłanie paczek polskim przewoźnikiem to inna bajka. Zazwyczaj bus jest pełen różnych przesyłek, i celnikom się nie chce w tym grzebać. Od lipca Angole mają być bardziej restrykcyjnii, ale dotyczy to przesyłek do UK.
Lucjan

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #294 dnia: 16.07.2021, 15:26 »
Wysyłanie paczek polskim przewoźnikiem to inna bajka. Zazwyczaj bus jest pełen różnych przesyłek, i celnikom się nie chce w tym grzebać. Od lipca Angole mają być bardziej restrykcyjnii, ale dotyczy to przesyłek do UK.
Z uk do ue nie ma problemu, oprócz spożywki.
z pl do uk trzeba już wypełnić papiery celne wraz z numerami i odprowadzić podatek vat od wartości paczki do brytyjskiego US.

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #295 dnia: 16.07.2021, 15:32 »
Z UK do Niemiec każda paczka jest poddana opłatom celnym. AD bierze wszystkie koszta na siebie.

Ostatnio zamawiałem pierdoły z Gemini i paczka o wartości 50E do odbioru była na poczcie po opłacie celnej w wysokości 18E.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline ziggi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: krakow
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #296 dnia: 16.07.2021, 21:30 »
Dzwoniłem teraz do przewoznika.Trzeba wypełnić deklaracje CN23 i nakleić na każdą paczkę.Nazwa przewoznika:LUKAS TRANS  TEL.07754004767

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 473
  • Reputacja: 95
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #297 dnia: 16.07.2021, 22:39 »
Od brexitu nie kupowałem nic w AD UK. Jak to teraz wyglada z opłatami ? Ktoś u nich kupował ostatnio?
Wszystko jak dawniej, tylko naturalne są zakazane.
Spożywka, przynęty normalnie.
Wysyłka: £12.99
Wielkie dzięki za info

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #298 dnia: 16.07.2021, 23:19 »
Od brexitu nie kupowałem nic w AD UK. Jak to teraz wyglada z opłatami ? Ktoś u nich kupował ostatnio?
Wszystko jak dawniej, tylko naturalne są zakazane.
Spożywka, przynęty normalnie.
Wysyłka: £12.99
Dobrze rozumiem twierdzisz, że spożywke wędkarską normalnie wysyłają?

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 181
  • Reputacja: 139
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #299 dnia: 17.07.2021, 04:45 »
Sonu MMM nie wysyłają