Autor Wątek: Sztuczna kukurydza  (Przeczytany 16201 razy)

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Sztuczna kukurydza
« dnia: 30.10.2014, 22:44 »
Co myślicie o sztucznej kukurydzy, warto używać i jakie są efekty. Wiele firm ma ją w swojej ofercie, np. Drennan.
Pozdrawiam
Jacek

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 566
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: sztuczna kukurydza
« Odpowiedź #1 dnia: 30.10.2014, 22:56 »
Dobra rzecz jak nastawiasz sie na karpie, liny i leszcze i mocne nęcenie. Świetne sa w połączeniu z kulką, pelletem, prawdziwą kukurydzą. Zwłaszcza pływające wersje są dobre. Pozwalają na balansowanie przynęt.

Przy Metodzie działają o wiele słabiej. Sprawdzałęm kilka razy i miałem znacznie mniej brań, natomiast wiele 'podejść'. Miałem wrażenie, że ryba wypluwa ją... Byc może długotrwałe moczenie w dipie da lepsze efekty?  Ja mam około 4-5 rodzajów róznej kukurydzy sztucznej, i korzystam z niej przy zestawach gruntowych gdy łowię na dywanie zanętowym z ziaren i pelletów. Polecam nowość z Avid Carp - sztuczną kukurydze z uszkiem. Mozna wtedy uzywać jej zamiast stopera - i łączyc z kulkami, pelletami...

Lucjan

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sztuczna kukurydza
« Odpowiedź #2 dnia: 30.10.2014, 23:18 »
Prowadziłem kiedyś rozmowę na forum FishingMagic z jednym kolegą, który używa głównie sztucznych przynęt (kukurydzy, białych robaków), łowiąc liny i karpie.
Podstawą jest w tym wszystkim odpowiednia dawka zanęty w okolicy przynęty. Ten kolega uważa, że ryba zbierając rozsypany pokarm, zasysa również tę sztuczną przynętę. Ponoć robił testy i mocował do włosa patyczki (gałązki z drzewa) i również łowił ryby. On umieszcza zestaw w woreczkach/siatkach PVA wypełnionych zanętą. Przynęta sztuczna jest wygodna, trwalsza i może być użyta wielokrotnie.
Ja nie przeprowadzałem (póki co) żadnych takich testów. Próbowałem przy metodzie, ale nie miałem rewelacyjnych wyników.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sztuczna kukurydza
« Odpowiedź #3 dnia: 31.10.2014, 20:13 »
chciałem właśnie wypróbować przy metodzie,ale myślę że zostanę przy naturalnej kukurydzy.
Pozdrawiam
Jacek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sztuczna kukurydza
« Odpowiedź #4 dnia: 01.11.2014, 17:56 »
Nie próbowałem jeszcze sztucznej, ale powiem jedno, ta z biedronki jest The best :) hehe
Krzysztof

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sztuczna kukurydza
« Odpowiedź #5 dnia: 08.11.2014, 20:02 »
Spróbuj sztucznej kukurydzy oklejonej ciastem zrobionym z kukurydzy puszkowej. Można też samą zakładać na włos, ale ja wtedy powierzchnie kukurydzy polewam (moczę) w jakimś zapachu. Zgadzam się z opinią, że jest bardzo wygodna przy intensywnym żerowaniu ryb, dlatego warto ją mieć na swoim wyposażeniu. Jednak przy małej ilości brań też preferuję tylko przynęty naturalne.
Robert

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sztuczna kukurydza
« Odpowiedź #6 dnia: 08.11.2014, 20:10 »
Biedronkowa wymiata!! Dobra cena i puszka z samootwieraczem!!! A i ziarenka zróżnicowane co wg. mnie jest plusem!!
Arek

Offline Qarg

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 19
  • życie jest za krótkie żeby łowić tylko w weekendy
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sztuczna kukurydza
« Odpowiedź #7 dnia: 08.12.2014, 10:12 »
Mnie się sprawdziła sztuczna pływajaca o aromacie ananasa od Drennana. bardzo ładnie ja pobierały karasie ( takie ok 0,5kg) oczywiscie przy metodzie  :)
Co do puszkowej kukurydzy to fakt biedronkowa najlepsza ( z tego co pamiętam to jest węgierska kukurydza) soczysta i słodziutka :)
Arek

Offline Festusus

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sztuczna kukurydza
« Odpowiedź #8 dnia: 17.06.2017, 08:12 »
Odgrzeję temat. Właśnie zamówiłem sobie sztuczną kukurydzę. Problemem jest zapis w RAPR o zakazie używania sztucznych przynęt. Chciałbym taką kukurydzę przetestować na wodach PZW. W razie kontroli, czy będzie zasadne mówienie, że kukurydza to stoper do kulki proteinowej?
Grzegorz

Non omnis moriar

Offline ddamian86

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sztuczna kukurydza
« Odpowiedź #9 dnia: 17.06.2017, 08:46 »
Miałem kontrole w zeszłym tygodniu. Strasznie upierdliwy gościu pytał się nawet czy mam miarkę.. miarka jest obowiązkowa? chyba nie.. Wędkarz obok mnie dostał wpis za brak miarki... !??? :facepalm: Ale na haczyku nie patrzył co wisi. Jak trafisz na zatwardziałego służbistę to pewnie każe kucnąć i kaszlnąć hehe. ;D Ale ciesze się ze są kontrole piękny widok jak widzę jaki popłoch się robi na zbiorniku wśród mięsiarstwa bez zezwoleń. 8)
I jak już tak się rozgadałem to powiem że jestem dumny z postawy znajomego widział że facet ładuje wszystko do siatki wymiar nie wymiar. W końcu wypatrzył że facet załadował do siatki Lina nieco ponad 20cm podszedł opier****ł i opróżnił gościowi siatkę do wody. :thumbup: :)
Boże, kiedy umrę nie pozwól mojej żonie sprzedać moich wędek i kołowrotków za tyle, ile jej powiedziałem, że kosztowały...

Offline Arty72

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Na ryby, nie po ryby
  • Lokalizacja: Sandomierz/Opatów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sztuczna kukurydza
« Odpowiedź #10 dnia: 17.06.2017, 09:18 »
Biedronkowa wymiata!! Dobra cena i puszka z samootwieraczem!!!A i ziarenka zróżnicowane co wg. mnie jest plusem!!
Zgadzam się, ale teraz jakość się pogorszyła wg mnie od kiedy jest inny dostawca.
Węgierska była lepsza.
Teraz DAWTONA robi kuku dla biedry (przynajmniej w moim regionie).
Artur
Karp 102cm/18,5kg
Jesiotr 88, Karaś sr. 42, Leszcz 50
Lin 45

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Sztuczna kukurydza
« Odpowiedź #11 dnia: 17.06.2017, 10:23 »
Testuję w tym roku za radą MjMacka.
Są dni, że pomaga. Oczywiście na haku daję jeszcze coś innego, pellety, kuku naturalne, też małe kulki.
W FM tez pomaga.
;)

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sztuczna kukurydza
« Odpowiedź #12 dnia: 08.07.2017, 11:31 »
Miałem kontrole w zeszłym tygodniu. Strasznie upierdliwy gościu pytał się nawet czy mam miarkę.. miarka jest obowiązkowa ? chyba nie.. Wędkarz obok mnie dostał wpis za brak miarki... !??? :facepalm: Ale na haczyku nie patrzał co wisi. Jak trafisz na zatwardziałego służbistę to pewnie każe kucnąć i kaszlnąć hehe. ;D Ale ciesze się ze są kontrole piękny widok jak widzę jaki popłoch się robi na zbiorniku wśród mięsiarstwa bez zezwoleń. 8)
I jak już tak się rozgadałem to powiem że jestem dumny z postawy znajomego widział że facet ładuje wszystko do siatki wymiar nie wymiar. W końcu wypatrzył że facet załadował do siatki Lina nieco ponad 20cm podszedł opier****ł i opróżnił gościowi siatkę do wody. :thumbup: :)
Miarka jest obowiązkowa. Logicznie do tego podchodząc - jak sprawdzisz czy złowiona ryba ma wymiar? ;)

Offline Arty72

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Na ryby, nie po ryby
  • Lokalizacja: Sandomierz/Opatów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sztuczna kukurydza
« Odpowiedź #13 dnia: 08.07.2017, 11:42 »
Miałem kontrole w zeszłym tygodniu. Strasznie upierdliwy gościu pytał się nawet czy mam miarkę.. miarka jest obowiązkowa ? chyba nie.. Wędkarz obok mnie dostał wpis za brak miarki... !??? :facepalm: Ale na haczyku nie patrzał co wisi. Jak trafisz na zatwardziałego służbistę to pewnie każe kucnąć i kaszlnąć hehe. ;D Ale ciesze się ze są kontrole piękny widok jak widzę jaki popłoch się robi na zbiorniku wśród mięsiarstwa bez zezwoleń. 8)
I jak już tak się rozgadałem to powiem że jestem dumny z postawy znajomego widział że facet ładuje wszystko do siatki wymiar nie wymiar. W końcu wypatrzył że facet załadował do siatki Lina nieco ponad 20cm podszedł opier****ł i opróżnił gościowi siatkę do wody. :thumbup: :)
Miarka jest obowiązkowa. Logicznie do tego podchodząc - jak sprawdzisz czy złowiona ryba ma wymiar? ;)
A jak nie mam siatki to po co mi miarka? I tak ryby wracają do wody. Tylko żeby rekordowe ryby zmierzyć :narybki:
Artur
Karp 102cm/18,5kg
Jesiotr 88, Karaś sr. 42, Leszcz 50
Lin 45

Offline Janusz(co_lowi_z_Tamara)

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stolica
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sztuczna kukurydza
« Odpowiedź #14 dnia: 03.10.2021, 15:18 »
ESP couble corn działa. Złowiłem dwa karpie. Zestaw ronnie rig. Brań było kilka.
PB: parokilowy karp, szczupak niemieszczący się w podbieraku, lin do łokcia, płoć co trzeba chwytać oburącz, spora certa. Nie mierzę, bo taki mam styl. Rybki wypuszczamy.