Autor Wątek: Kołowrotek Matrix Horizon X - prośba o opinie  (Przeczytany 11438 razy)

Chub

  • Gość
Odp: Kołowrotek Matrix Horizon X - prośba o opinie
« Odpowiedź #15 dnia: 20.08.2019, 15:06 »
Ile razy łowiłeś Krzysztofie na dystansie powyżej 100m ? :)
Mierzyłeś na kijkach albo w inny sposób, że to powyżej 100 a nie 60-70 ? :)
Jak wtedy z precyzją ? :)
Poza tym lanserka karpiowa wywozi łódka na 15m a Ty tak daleko chcesz rzucać😁
Bo np historie odległościowe w sklepie jak to ludzie łowią matchem na 50m fachowe  jak te co żyłka na leszcze żadna inna niż namalowany leszcz na pudełku.



Offline Boreasz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 12
Odp: Kołowrotek Matrix Horizon X - prośba o opinie
« Odpowiedź #16 dnia: 20.08.2019, 15:53 »
Fabregasik9 mam prośbę, czy mógłbyś mi napisać jaka jest średnica szpuli i wysokość nawoju w wersji 5000.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek Matrix Horizon X - prośba o opinie
« Odpowiedź #17 dnia: 20.08.2019, 15:59 »
Tylko że na Matrixa 5000 nawiniemy 150 metrów żyłki 0,28 a na Browninga (po przeliczeniu) tylko około 100 metrów...może być krótko przy dystansowym łowieniu ;) Ale co kto lubi ;)
Przy łowieniu z dystansu większość używa plecionek i wtedy szpule browninga są idealne. Wchodzi 150 m 0,12 i nie trzeba żadnych podkładów. Sam używam i jestem zadowolony. Nie kojarzę wielu takich konstrukcji na rynku.

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Kołowrotek Matrix Horizon X - prośba o opinie
« Odpowiedź #18 dnia: 20.08.2019, 16:35 »
Ile razy łowiłeś Krzysztofie na dystansie powyżej 100m ? :)
Mierzyłeś na kijkach albo w inny sposób, że to powyżej 100 a nie 60-70 ? :)
Jak wtedy z precyzją ? :)
Poza tym lanserka karpiowa wywozi łódka na 15m a Ty tak daleko chcesz rzucać😁
Bo historie w sklepie jak to ludzie łowią matchem na 50m fachowe  jak te co żyłka na leszcze żadna inna niż namalowany leszcz na pudełku.

Kilka razy łowiłem...oczywiście, że odmierzone :) i łowię tylko na metodę.
Ale nie o to mi chodziło. Łowiąc z 80 metra duże ryby (karpie, jesiotry) i mając 20 metrów żyłki zapasu nie czułbym się  komfortowo :).
I dlatego napisałem - co kto lubi :).

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Kołowrotek Matrix Horizon X - prośba o opinie
« Odpowiedź #19 dnia: 20.08.2019, 16:37 »
Tylko że na Matrixa 5000 nawiniemy 150 metrów żyłki 0,28 a na Browninga (po przeliczeniu) tylko około 100 metrów...może być krótko przy dystansowym łowieniu ;) Ale co kto lubi ;)
Przy łowieniu z dystansu większość używa plecionek i wtedy szpule browninga są idealne . Wchodzi 150 m 0,12 i nie trzeba żadnych podkładów. Sam używam i jestem zadowolony. Nie kojarzę wielu takich konstrukcji na rynku.

I tu pełna zgoda jeśli oczywiście ktoś lubi i może łowić plecionką - nie każde łowisko na to pozwala :)

Chub

  • Gość
Odp: Kołowrotek Matrix Horizon X - prośba o opinie
« Odpowiedź #20 dnia: 20.08.2019, 17:33 »
Krzysztof

Łowiąc ryby o jakich piszesz to ok bo ja to bardziej o białorybie i plecionce myślalem właśnie :D

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Kołowrotek Matrix Horizon X - prośba o opinie
« Odpowiedź #21 dnia: 20.08.2019, 18:24 »
Grunt, że się dogadaliśmy :)

Offline wujek_stunt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokołów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek Matrix Horizon X - prośba o opinie
« Odpowiedź #22 dnia: 20.08.2019, 18:28 »
Macałem matrixa w sklepie i wydaje mi się ciekawy- wart tych pieniędzy. Szukam opinii na jego temat, natomiast jest bardzo mało w sumie nic bardzo dokładnego. Wiadomo oczami się kupuje, ale ważny dla mnie jest środek. Generalnie kołowrotek ma pracować z kijem Colmic Black Queen 3,9m 120gr na plecionce 0,08, może na dodatkowej szpuli 0,10. To co zauważyłem to spory przeskok wielkościowy między 4000, a 5000, między 3000, a 4000 jest dużo mniejszy. Z racji wagi raczej przemawia do mnie 4000. Zestaw będzie chodził tylko pod klasykiem, a waga jest dość dla mnie ważna ponieważ większość mojego łowienia to zawody.

Offline Fabregasik9

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek Matrix Horizon X - prośba o opinie
« Odpowiedź #23 dnia: 21.08.2019, 14:23 »
Fabregasik9 mam prośbę, czy mógłbyś mi napisać jaka jest średnica szpuli i wysokość nawoju w wersji 5000.

W chwili obecnej będzie ciężko bo kije mam poza miejscem zamieszkania. Spróbuj napisać do Drapieżnika, pewnie Ci to zmierzą. Powiem od siebie, że szpula jest mega duża a nawój naprawdę wysoki.
 
Macałem matrixa w sklepie i wydaje mi się ciekawy- wart tych pieniędzy. Szukam opinii na jego temat, natomiast jest bardzo mało w sumie nic bardzo dokładnego. Wiadomo oczami się kupuje, ale ważny dla mnie jest środek. Generalnie kołowrotek ma pracować z kijem Colmic Black Queen 3,9m 120gr na plecionce 0,08, może na dodatkowej szpuli 0,10. To co zauważyłem to spory przeskok wielkościowy między 4000, a 5000, między 3000, a 4000 jest dużo mniejszy. Z racji wagi raczej przemawia do mnie 4000. Zestaw będzie chodził tylko pod klasykiem, a waga jest dość dla mnie ważna ponieważ większość mojego łowienia to zawody.
To prawda, różnica między rozmiarem 4000 a 5000 jest duży. Tak jak mówiłem, rozmiar 5000 jest typowo kołowrotkiem do mocnych wędek, łowienia na dużym dystansie lub na rzekach, dużych ryb. Rozmiar 4000 będzie najbardziej uniwersalny.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Kołowrotek Matrix Horizon X - prośba o opinie
« Odpowiedź #24 dnia: 21.08.2019, 16:31 »
Ja mam jego klona allux velvet 4008 Za tą cenę zacny kołowrotek i coś koło 230 zł za niego dałem na pescare. Ma dużo mocy wada pojedyncza rączka sporo recenzji na yt. Jak komuś niezależny na DH to też można go taniej nabyć jako Fox Prism, tu w akcji:
Dla mnie 4000 idealnie do 11 pasuje. Natomiast 5000 to taki odpowiednik wagowo i gabarytowo daiw 4012, więc jak dla mnie idealny do 12. Sam aktualnie rozważam wymianę daiw 4012 na właśnie Horizon X ze względu na DH pod swoimi 12 s-class, Inspiration i hyper Carp. Szkoda, że nie ma rozmiaru ala 5500 Ultegra czy Cast'izm pod 13+.

Offline Boreasz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 12
Odp: Kołowrotek Matrix Horizon X - prośba o opinie
« Odpowiedź #25 dnia: 23.08.2019, 19:32 »

W chwili obecnej będzie ciężko bo kije mam poza miejscem zamieszkania. Spróbuj napisać do Drapieżnika, pewnie Ci to zmierzą. Powiem od siebie, że szpula jest mega duża a nawój naprawdę wysoki.
 

Dostałem informację zwrotną z Drapieżnika, na temat wymiarów szpul
- średnica na rancie spływu żyłki
- wysokość nawoju.

Cytuj
4000:
- 57,9 mm
- 20 mm

5000:
- 64,6 mm
- 22 mm


Zostawię tą informację tutaj, może komuś się przyda.
 Na pewno daje to już jakiś pogląd,
Horizon 4000 ma szpule tej  wielkośći co np.Spro Cresta Solith 5500 WX  i jego klony.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Kołowrotek Matrix Horizon X - prośba o opinie
« Odpowiedź #26 dnia: 12.09.2019, 14:27 »
Gabarytowo 3000 wypada podobnie do Okum CBF40. Więc pod dłubankę lekkim klasykiem przy pikerach albo pod spławik.




50 mm szerokość i nawój 19 mm (Wysłużona suwmiarka błąd pomiarowy 1 mm możliwy)

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning

Offline Supertrampek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 23
Odp: Kołowrotek Matrix Horizon X - prośba o opinie
« Odpowiedź #28 dnia: 25.09.2019, 09:30 »
Witam, łowię od kilku miesięcy kołowrotkiem o rozmiarze 4000 w zestawach z klasycznym koszykiem  40-60 g. Jeśli chodzi o pracę to nie mam większych zatrzeżeń. Natomiast mam zastrzeżenia jeśli chodzi o klip.  Żyłka lub plecionka potrafi wypinać się z klipa co kilkanaście rzutów co bywa irytujące. Nie wiem czy to jest wada akurat mojego egzemplarza czy wada fabryczna seryjna. Nie mam porównania.

Offline Fabregasik9

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek Matrix Horizon X - prośba o opinie
« Odpowiedź #29 dnia: 25.09.2019, 13:06 »
Witam, łowię od kilku miesięcy kołowrotkiem o rozmiarze 4000 w zestawach z klasycznym koszykiem  40-60 g. Jeśli chodzi o pracę to nie mam większych zatrzeżeń. Natomiast mam zastrzeżenia jeśli chodzi o klip.  Żyłka lub plecionka potrafi wypinać się z klipa co kilkanaście rzutów co bywa irytujące. Nie wiem czy to jest wada akurat mojego egzemplarza czy wada fabryczna seryjna. Nie mam porównania.
Problem pojawia się gdy klipuje się żyłkę lub plecionkę jedynie wciskając jej fragment za klip. Aby tego uniknąć należy klipować w taki sposób aby żyłkę lub plecionkę obkręcić dookoła klipa. Wtedy nie ma szans na wypięcie się z klipa :)