Autor Wątek: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??  (Przeczytany 37456 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??
« Odpowiedź #30 dnia: 18.04.2019, 22:24 »
Facet w tym oświadczeniu przyznał się do oszustwa. Trudno jest mówić, że to nie moja ręka jak się jest złapanym na gorącym uczynku. Choć znam takich, którzy dalej brną w to, że to "nie on to zrobił" :P

Trochę śmiesznie więc wyglądają te krążące po necie groźby procesów o zniesławienie, że rzeczywistość jest całkiem inna, że było inaczej niż wszyscy mówią. A rzeczywistość jest smutna. Tym bardziej smutna, że żaden sędzia nie dałby wiary w taką skruchę widząc coś takiego: "wyjście poza ramy regulaminu", "popełnione błędy", "niezręczna lekcja pokory", "wycofanie z zawodów...w tym sezonie". Z drugiej jednak strony wyniki naszych klientów potwierdzają, że nasz towar jest dobry. Tak z własnego doświadczenia powiem, że tak się skruchy nie wyraża. Zero szans na zrozumienie u sędziego. Przybiłby karę w górnym wymiarze i dziękuje :P

Online fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 341
  • Reputacja: 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??
« Odpowiedź #31 dnia: 18.04.2019, 22:27 »
Przez incydenty tego typu, przestałem (lub nawet nie zacząłem) nazywać siebie karpiarzem. Po prostu wolę być wędkarzem łowiącym na grunt, wykorzystującym niektóre techniki karpiowe. To nie pierwsza afera "karpiarzy" na lokalnej i światowej arenie, i pewnie niestety nie ostatnia. Dolla, dolla, bill y'all :money: :money: :money: :facepalm:... Znowu chce mi się rzygać... :-\.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 031
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??
« Odpowiedź #32 dnia: 18.04.2019, 22:27 »
To oświadczenie jest tak samo żenujące,jak występek na zawodach.
Człowiek czuje w sobie gniew,gdy słyszy o takich zachowaniach. Taka ranga spotkania i taki blamaż,to jak dowcip wręcz.
Totalne dno. Pojęcia nie mam na co liczyli.

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 863
  • Reputacja: 391
Odp: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??
« Odpowiedź #33 dnia: 18.04.2019, 22:28 »
No to już mogą pakować walizki z tego biznesu ;)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??
« Odpowiedź #34 dnia: 18.04.2019, 22:28 »
A jeszcze takie kwiatki pojawiają się pod ich oświadczeniem ;D Recydywa?



Offline DKapek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawid. Pozdrawiam z Irl.
    • Torn
  • Lokalizacja: Dublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??
« Odpowiedź #35 dnia: 18.04.2019, 23:25 »
Ja mieszkam i łowię za granicą, dość mam świecenia oczami za bandę złodzieji, brudasów i wiecznej patologii nad wodą! Dzięki właśnie takim jak ekipa AKBaits mamy wyrobione zdanie.
"Tubylcy" są mili tylko do momentu, kiedy zorientują się, a czasem po prostu pytają skąd jestem! I po miłym początku rozmowy nagle to się zmienia, padają hasła "tu się ryb nie zabiera" etc.

Tak jest. Znam to z doświadczenia.

A jeszcze takie kwiatki pojawiają się pod ich oświadczeniem ;D Recydywa?




Normalnie, brak słów.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 639
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??
« Odpowiedź #36 dnia: 19.04.2019, 00:30 »
Panowie, karpiarze mają swoje za uszami, niestety polscy w dużej mierze. Są łowiska w Europie, gdzie Polakom trudno o wstęp, z racji 'gościnnych' występów rodaków. Problemem jest picie alkoholu, w dużym nadmiarze. Specyfika karpiowania jest taka, że jest sporo wolnego czasu. W UK za to jest sporo fanów marihuany, którzy łowią karpie uwaleni jak prosiaki. Ale nie robią takiego bydła, chociaż niektórzy też potrafią...

Tutaj jednak mamy do czynienia z odmienną sprawą. Chodzi o oszustwo, ordynarne, do tego nie pojedyncze ale potrójne. Po to aby później ta firma -krzak  mogła ewentualnie obnosić się z tytułami. Dla mnie rzecz jest oczywista, trzeba ich omijać wielkim łukiem. Mi nie wystarczają takie przeprosiny, i nie mam ani grama zaufania do tych ludzi, tym bardziej do ich towaru. Do tego naprawdę teraz ktoś nam zszargał opinię - dlatego nie widze powodu aby komuś wybaczać, tu powinna być dodatkowa kara.

A co do UK, to Polacy wcale nie mają takiej złej opinii. Uchodzimy za ludzi pracowitych, płacących podatki, potrafiących się asymilować, nie tworzymy polskich gett, mamy podobne wartości. Mamy swoje wady ale nie przysłaniają one tak bardzo zalet. Gorzej jest w takich Niemczech, gdzie po 1989 roku sporo rodaków wypracowało nam renomę złodziei. Ale to powoli się kończy, coraz mniej ludzi to pamięta. Teraz wielu młodych Polaków to typowi Europejczycy, i nie powinniśmy się tu bardzo wstydzić. Ja obracam się w towarzystwie polskich wedkarzy można by rzec przykładnych. Naprawdę się staramy i trzymamy poziom, uważam, że pracujemy na dobrą renomę. Dlatego też tak mnie oburza tego typu zachowanie, bo łatwo wszystko zepsuć.

I na koniec nasuwa mi się takie pytanie. Do czego zdolny jest człowiek, który oszukuje na tego typu zawodach? Według mnie na bardzo dużo. Dlatego należy tępić i ganić takie zachowania, tak aby one się nie powtarzały. Pobłażanie nie przyniesie niczego dobrego, bo tacy goście nie dostaną nauczki na jaką sobie zasłużyli. Przymknąłbym oko na pojedyncze złamanie regulaminu, ale nie na potrójne, w tym zestaw morsko-karpiowy. Wstyd i hańba jak to mawiali panowie szlachta >:O
Lucjan

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 181
  • Reputacja: 139
Odp: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??
« Odpowiedź #37 dnia: 19.04.2019, 02:55 »
W UK za to jest sporo fanów marihuany, którzy łowią karpie uwaleni jak prosiaki. Ale nie robią takiego bydła, chociaż niektórzy też potrafią...
 

Na takie coś bym nie wpadł, a wiele w życiu widziałem :D

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 670
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??
« Odpowiedź #38 dnia: 19.04.2019, 04:31 »
Nie ma co popadać, że to jakiś team z Polski. Trudno, chlew zrobili i tyle. Większość z nas by nie zrobiło tak, bo to ranga zawodów.
Nie popadajmy z naszymi kompleksami. Jest nas 38 milionów łącznie.

Ważne jest to, że świat karpiarski jest jednak dosyć mały. Kto mocno w tym siedzi, wie co gdzie i jak. 

Taką antyreklamę sobie zrobili, że na pewno za to zapłacą. Robiliśmy z kumplem bekę i wymyślaliśmy ich wytłumaczenia

-"Panie, wieczorem zestawy wiązałem, ciemno było i nie zauważyłem..."
-"Panie, no trochę nam się popieprzyło, bo ja zacząłem wiązać, szef wiązał, kolega wiązał... "

Nie da się tak.
Tych spośród nas którzy robią kwas trzeba eliminować, ale to też nie do końca się udaje. Choćbyśmy pękli to np. w UK wędkowaniem zajmują się też nasi mięsiarze i cały czas robią nam problem. Oczywiście, że większość zdrowo myślących angielskich wędkarzy wie, że nie wszyscy są tacy bo zauważają nad wodą również inne podstawy. Co więcej, znamy się z nimi np. z pracy, niektórzy prywatne a nawet poprzez konotacje rodzinne. Nie miej jednak latka zostaje.

Anglicy też piją nad wodą, niektórzy dużo. Nie mniej jednak nie spotkałem się z nikim kto byłby tak nawalony jak potrafią być Polacy.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 639
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??
« Odpowiedź #39 dnia: 19.04.2019, 07:42 »
W UK za to jest sporo fanów marihuany, którzy łowią karpie uwaleni jak prosiaki. Ale nie robią takiego bydła, chociaż niektórzy też potrafią...
 

Na takie coś bym nie wpadł, a wiele w zyciu widziałem :D

Tutaj to normalka. Przyjeżdża karpiarz, rozkłada się, zarzuca, po czym pali dżointa i poprawia co jakiś czas. Rekordzistą był gość, co jak wszedł do namiotu około południa, to wyszedł rano, namiot zaś co jakiś czas dymił jakby jakiś Winnetou dawał znaki dymne. A lolki miał grubości mojego kciuka :) Zapewne walka z karpiem w takich okolicznościach jest niebywałym przeżyciem, bo to jakby walczyć z rekinem ludojadem :D :D :D Taki gostek jednak nie robi syfu raczej i jest 'grzeczny'.

Anglicy też piją nad wodą, niektórzy dużo. Nie mniej jednak nie spotkałem się z nikim kto byłby tak nawalony jak potrafią być Polacy.

Co gorsza polski wędkarz robi syf. Wielokrotnie widziałem ilości śmieci z puszkami po polskim piwie, jakimiś opakowaniami po polskich zupkach, słodyczach, zupełnie jak w Polsce. Dla większości Angoli jest to niedopuszczalne aby zostawić taki bajzel. Nigdy nie widziałem modelu spinningisty oprócz Polaka czy Litwina, co pije i spinninguje. Puszki oczywiście lądują nad wodą. Przysięgam, wielu takich tu widziałem, na swoich miejscówkach jestem uczulony na śmieci bardzo, na innych zresztą również. Aczkolwiek jeżeli chodzi o tych co łamią przepisy, to brylują lokalsi - czyli Angole. Grzesiek jest bailffem w Agencji Środowiska (oddział Nottingham), i mówi, że praktycznie każdy łapany bez licencji to Angol. Kłusujących Polaków jest coraz mniej. Z drugiej strony kto kłusuje w UK? Trzeba mieć albo zdrowo nasrane pod czaszką lub mieć kiepską pracę, aby brać ryby. Tych, którym w UK się nie powiodło, jest coraz mniej (Polaków), wielu dorasta i przyjmuje postawę normalną, co zapewne jest i wpływem asymilacji. Najgorsze już za nami, w świecie wędkarskim opinia zła została, jednak jako Polacy robimy dużo dobrego i jest też o nas głośno. Są Polacy w Agencji Środowiska, Angling Trust, wielu jest bailiffami w klubach. Niestety, na dobrą pinię ciężko się pracuje a łatwo ją popsuć. Dlatego uważam pewną stygmatyzację 'baranów' za nieodzowną.
Lucjan

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??
« Odpowiedź #40 dnia: 19.04.2019, 08:46 »
Mocna odpowiedź, w punkt.(jak coś to usuńcie)

...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 410
  • Reputacja: 1970
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??
« Odpowiedź #41 dnia: 19.04.2019, 09:06 »
Ta firma już jest skończona. Na 100%
I teraz też na 100% założą inną pod innym nazwiskiem. I tylko od stopnia dyskrecji będzie zależało, czy ta nowa firma im ruszy. Ale podejrzewam, że w końcu i tak się wyda, kto za nią stoi.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline iras-m66

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 351
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wa-wa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??
« Odpowiedź #42 dnia: 19.04.2019, 09:27 »
Pogratulować panom "Takiej Postawy". I "podziękować", w wypadku klientów rezygnacją z zakupów...
Złów i wypuść (choćby po to, by mieć co łowić w przyszłości)
Irek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 639
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??
« Odpowiedź #43 dnia: 19.04.2019, 12:15 »
Mocna odpowiedź, w punkt.(jak coś to usuńcie)


A niby dlaczego mamy usuwać? :) Niech ludzie wiedzą co inni o tym sądzą!
Lucjan

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??
« Odpowiedź #44 dnia: 19.04.2019, 12:29 »
Dbacie aby na Forum była kultura wypowiedzi ;)
 Choć w tym przypadku... ciężko zachować cenzuralne słownictwo.
Wypowiedzi na pewno pod wpływem podniesionej adrenaliny - to ludzkie i normalne, nie dziwię się.
 
...to królestwo...

Pozdrawiam.