NAD WODĄ > Łowiska

Papierok 617 (Żory)

<< < (2/3) > >>

basp28:
To raczej zbiorniczek "zarybieniowy" - on jest dość mały i płytki - ma z 10, 15 ha, raczej na specjalne wyniki nie ma co liczyć, drobnica + karp pozarybieniowy. 

matchless:
Sporo tam leszcza, można powiedzieć, że to ryba dominująca. Jest płotka, karaś. Często zdarzają się karpiki. Generalnie woda rzeczywiście płytka. Ładnie zrobione, ponumerowane i przygotowane stanowiska.
Generalnie woda godna uwagi, szczególnie dla osoby, która planuje szybką wyprawę na ryby i łowienie z marszu. Ja tam w zeszłym roku robiłem wyniki po 10-15 kg za 2-3 godziny łowienia. Wchodził leszcz, karaś i karpik w większości. Łowiłem tam z reguły tyczką, batem i odległościówką. Z uwagi na to, że woda płytka a ryba płochliwa trzeba stosować raczej lekkie zestawy. Lekka metoda powinna się tam sprawdzić również.

Don_M:
Cześć,
Odkopię trochę temat, bo widzę sporo wędkarzy nad wodą i większość wraca o kiju, jakiej tutaj trzeba zanęty i przynęty używać? Lecę na dwie wędki, jedna klasyk, drugi metoda i na obie ani skubniecia od 4h.

SL4MSIK:
Byłem tam w sobote(13.03) i 9 godzin i wleciał tylko mały leszczyk na robaka, a tak to cisza

Don_M:
Udało mi się tam być w zeszłym roku parę razy - także może opiszę, co działało.
Przede wszystkim klasyczny feeder, a na haku dendrobena, na nic innego nie chciały mi tam te rybki brać (kuku,pęczak,pinka,biały), metoda w ogóle nie zdawała egzaminu- zero skubania.

Co do rybek - głównie karpiowe przedszkole i miniaturowe leszcze/krąpie, raz miałem przyłów w postaci sporych (jak na tę wodę) rozmiarów amura, ale przy samym brzegu puścił przypon, bo nie bylem przygotowany na taką niespodziankę - jednak mogę potwierdzić, że takowe rybki jeszcze tam są ;)

Łowiłem głównie po przeciwnej stronie autostrady, a brania najlepsze były od 5-10rano, potem ustawały i około 15-16 się pakowałem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej