Autor Wątek: Żyłka Rive match - jaką wybrać grubość?  (Przeczytany 9237 razy)

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 533
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Żyłka Rive match - jaką wybrać grubość?
« Odpowiedź #30 dnia: 21.07.2020, 11:24 »
Miał ktoś z Was już styczność z nową Match Pro?? Nigdzie nie mogę jej znaleźć a chętnie bym wypróbował.

Obecnie jest dostępna chyba tylko w sklepach francuskich i niemieckich (np. https://methodfishing.com/1062-nylon-match-pro-300m-peche-anglaise-rive.html).

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Żyłka Rive match - jaką wybrać grubość?
« Odpowiedź #31 dnia: 21.07.2020, 11:29 »
Czyli trzeba czekać. Dzięki :thumbup:
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Żyłka Rive match - jaką wybrać grubość?
« Odpowiedź #32 dnia: 21.07.2020, 13:51 »
Miał ktoś z Was już styczność z nową Match Pro?? Nigdzie nie mogę jej znaleźć a chętnie bym wypróbował.
Kup Tubertini gorilla sinking - bije na głowe Rive match.

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Reputacja: 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Żyłka Rive match - jaką wybrać grubość?
« Odpowiedź #33 dnia: 21.07.2020, 15:58 »
No nie przesadzajmy. Moim zdaniem rive jest bardzo dobrą żyłką. Używałem Rive match. Trzyma idelanie grubość (sam mierzyłem mikrometrem), wytrzymuje tyle ile ma nie skręca się jakoś specjalnie. Jedyne co mogę powiedzieć to moim zdaniem od nowości tubertini tonęła szybciej natomiast rive potrzebowała kilku wypadów. No i generalnie gorilla też jest dobra. Myślę, że której się nie kupi to będzie się zadowolonym.

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Żyłka Rive match - jaką wybrać grubość?
« Odpowiedź #34 dnia: 21.07.2020, 17:23 »
Kup Tubertini gorilla sinking - bije na głowe Rive match.

Jakieś konkrety?
Piotr

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Żyłka Rive match - jaką wybrać grubość?
« Odpowiedź #35 dnia: 21.07.2020, 17:50 »
Kup Tubertini gorilla sinking - bije na głowe Rive match.

Jakieś konkrety?
Tonie jak skała,
nie plącze się jak Rive (rive jest po prostu zbyt cienka i miękka, więc trzeba wiązać dodatkowy odcinek sztywniejszej i grubszej żyłki do zestawu),
trochę tańsza,
trzyma średnicę,
i najważniejsze jest dużo bardziej wytrzymalsza na węzłach.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Żyłka Rive match - jaką wybrać grubość?
« Odpowiedź #36 dnia: 21.07.2020, 18:05 »
To dziwne co piszesz. Kacper Górecki(który ją sprzedawał i używał) mówił, że żyłka Tubertini Gorilla Sinking jest przegrubiona i polecał ją do ciężkich spławików typu slider. Dla tego, żeby nie stracić drogiego, ciężkiego spławika kiedy rzucamy daleko, a używał przeważnie Rive.
Sugerował, że Gorill-ę można wykorzystać jako dowiązanie aby zestaw się nie plątał bo była sztywniejsza, grubsza w porównaniu Rive 0,18 i Gorilla 0,18. ;)
Włosi łowią ciężkimi spławikami typu slider.

Test Mateusza (Mateo) Tubertini Gorilla Sinking
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Żyłka Rive match - jaką wybrać grubość?
« Odpowiedź #37 dnia: 21.07.2020, 18:27 »
Tak, mam wszystkie średnice RIVE Match, dla przykładu 0,18 rive to realnie 0,16, a gorilla 0,18 to 0,19.
Różnica na węźle to 2,2kg vs 3,3kg.
Mi się Rive masakrycznie plątała oraz w ogóle nie tonęła pomimo traktowania jej środkiem do naczyń o odpowiednim stężeniu.

Górek poleca to co ma aktualnie w sprzedaży. Kiedyś u niego królował Tubertini, później Rive, a teraz chyba HYDRA robi wszystko najlepsze.
Ja nie mówię, że Rive jest zła, ale dla mnie nr #1 to obecnie tubertini gorilla sinking, a przerobiłem jeszcze trabucco dużo modeli (też nie są złe, ale strasznie przegrubione).

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Żyłka Rive match - jaką wybrać grubość?
« Odpowiedź #38 dnia: 21.07.2020, 18:38 »
Łowię na Rive, ale od 0,18 do 0,20 (tu potwierdzam, że faktycznie jest jeszcze cieńsza niż w opisie).

Hydra to jeszcze większa kupa od Rive :facepalm:
Miałem i po pierwszym łowieniu tyle się na*******m nad wodą, że przez całe swoje dotychczasowe życie tyle razy nie rzuciłem mięchem.
Piotr

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Żyłka Rive match - jaką wybrać grubość?
« Odpowiedź #39 dnia: 21.07.2020, 18:43 »
motov8, :beer:  tylko to co powiedział Górek i opis Mateo się pokrywa. Możliwe, że Rive Match jest cieńsza a Gorilla grubsza. To co sprzedaje i jak je opisał też w punkt, odnosząc się do tych dwóch produktów.
Nie miałem nigdy Rive Match i Gorilla, pozostałem przy innych żyłkach. :beer:
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Żyłka Rive match - jaką wybrać grubość?
« Odpowiedź #40 dnia: 22.07.2020, 13:55 »
motov8, :beer:  tylko to co powiedział Górek i opis Mateo się pokrywa. Możliwe, że Rive Match jest cieńsza a Gorilla grubsza. To co sprzedaje i jak je opisał też w punkt, odnosząc się do tych dwóch produktów.
Nie miałem nigdy Rive Match i Gorilla, pozostałem przy innych żyłkach. :beer:
Tak, przecież ja też to potwierdziłem. Sam Kacper swego czasu mówił, że stosuje grubszy odcinek żyłki, żeby mu się nie plątała.
Gorilla jest przegrubiona o 0,01mm (mam 14, 16 i 18mm).
Uwierz mi, że cały poprzedni sezon poświęciłem na szukanie dobrej żyłki. Wydałem ponad 300 zł i mogę śmiało powiedzieć, że Gorilla to dla mnie nr 1.

To samo z przyponówkami, też nakupowałem i mogę powiedzieć, że trabucco T1 super elite jest również przegrubiona i sztywniejsza od swojego rywala Maver SLR.
Za to Robinson Super cup trzyma idealnie średnicę. Jedynie na węźle nie trzyma tak dobrze jak wyżej wymienione.

Co do żyłek głównych trabucco to również przegrubione, ale zaletą jest to, że toną po wyjęciu z pudełka i nawinięciu na szpulę.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Żyłka Rive match - jaką wybrać grubość?
« Odpowiedź #41 dnia: 22.07.2020, 17:21 »
Jedyny problem z Gorylem i T- mocą jest ich losowość. Potrafią trafić się tragiczne partie/szpule. Jednak to dalej bardzo dobre żyłki. Ja już 3 sezon lecę na MS Pro Match i dla mnie to obecnie nr 1 a trochę tego przerzuciłem od czasów granatowego S-force to lepszej żyłki na odległościówkach nie miałem. Dobra zatapialność odpowiednia sztywność, spoko wytrzymałość na węzłach i na oko trzyma średnicę. Jedynie co mogę się przyczepić to te dziwne średnice 0.13 i 0.15.

U mnie na młynkach niezależnie czy to lekki waggler, czy ciężki slider gości 0.15. Idealny kompromis między wytrzymałością, zatapialnością i odległościami rzutów. Do zestawów do 10 gram nie stosuje żadnej strzałówki przy wagglerach nawet do 12. Przy cięższym łowieniu zestawy montuje na 0.20-0.22 low strech mono od Browninga, która jest wręcz do tego stworzona. I tak zmontowany zestaw praktycznie niweluje problem plątania i zatapialności, który może wystąpić przy większych średnicach linki głównej.

 Szkoda że ms-pro feeder orange jest troszkę gorzej zatapialnia bo czasem przydaje się jaskrawa i ciężko o dobrą pod odległościówke i tu od lat  Stone River od Mavera jeśli chodzi o żyłki fluo.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 533
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Żyłka Rive match - jaką wybrać grubość?
« Odpowiedź #42 dnia: 04.09.2020, 15:34 »
Żyłka Rive Match Pro pojawiła się w Polsce:

https://e-amur.pl/brand/72-rive?page=3

Offline furgon

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: 6
Odp: Żyłka Rive match - jaką wybrać grubość?
« Odpowiedź #43 dnia: 10.10.2021, 09:23 »
Witam. Odgrzeje trochę temat. Czy jest to jedyne źródło tej żyłki, jedyny sklep? Wszyscy do matcha polecają rive, a dostępność żadna.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka


Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Żyłka Rive match - jaką wybrać grubość?
« Odpowiedź #44 dnia: 10.10.2021, 09:28 »
Żyłki Rive to albo u Górka albo Raven.
Z pozdrowieniami,
Kamil