Ankieta

Czy SiG powinien być miejscem do głoszenia poglądów politycznych?

Tak
7 (7.8%)
Nie
77 (85.6%)
Nie wypowiem się
6 (6.7%)

Głosów w sumie: 88

Autor Wątek: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?  (Przeczytany 6498 razy)

Offline Zbyszek T

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 3
Odp: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?
« Odpowiedź #15 dnia: 24.06.2020, 11:41 »

Można założyć temat "Wyraź swoje poglądy polityczne" i tam każdy może się wypowiedzieć, obrazić władze, polityków rządzących cz opozycję.


Ale bez polityki w wątkach wędkarskich. Polityka = ban.

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?
« Odpowiedź #16 dnia: 24.06.2020, 13:12 »
Luk, mnie nie chodzi byś nie miał poglądów, albo zmieniać czyjeś poglądy pod moje.

Napisze to jak ja to odbieram co dzieje się na SiG w związku z wplataniem polityki do aspektów wędkarskich. Otóż uważam, że mamy dziś do czynienia z czymś co w medycynie określa się jako "uciążliwa terapia". W skrócie chodzi o to, że człowiek jest praktycznie jedna noga na drugim świecie, stan agonalny, a trzyma się go sztucznie przy życiu, mimo braku jakichkolwiek rokowań na poprawę. Po prostu nie pozwala się komuś umrzeć mówiąc wprost. I to samo widzę w Twojej politycznej działalności. Powiedziałeś swoje zdanie raz, drugi, trzeci. Każdy już wie co myślisz, kogo lubisz, i jaka wizję uważasz za słuszna. Tylko że po wojenkach personalych z innymi użytkownikami, kilku banach, ostrzeżeniach, wciąż tkwisz w punkcie wyjścia. Nic się nie zmieniło ani o jotę, może zrobiłeś platformie kilka głosów, może ktoś na złość zagłosował na PiS, ale suma summarum ludzie mają tego dosyć (spójrz na ankietę i wpisy) a Ty non stop przy każdej okazji karmisz nas swoją opinią polityczna...

Kazdy tu trafił z jednego powodu : wędkarstwo. Masz wspaniały kanał youtube, wspaniałe forum, i wspaniałych ludzi tutaj. Ale pamiętaj, że ludzie są najważniejsi. Ilu poświęciłeś pasjonatów w imię polityki? Czy opłacało się? Nie pora już powiedzieć dosyć? Kto chce to czytać to wie gdzie na forum znaleźć odpowiednie wątki. Nie lepiej się skupić na działaniach Pro wędkarskich? Patrz ile ciekawych tematów jeszcze przed nami. Można napisać np o budowie tarlisk dla ryb, wielu pewnie chciałoby w ten sposób wspomoc swoje wody, można podpowiedzieć jak zarybiać dzikie wody jakby ktoś chciał z własnej kieszeni kupić kilka rybek i wpuścić do jakiegoś dzikiego zbiornika. Itp itd, to są małe kroki, ale do przodu. W stronę lepszego jutra, z korzyścią dla przyrody i nas samych. A spory polityczne dokad zaprowadziły to forum? Do odejść, zniechęcenia. Musisz umiec powiedzieć sobie dosyć. Wszystko ma swoje miejsce i czas.

Czy wyniki tej ankiety są dla Ciebie jakimś wyznacznikiem kierunku rozwoju sig? Jakieś zmiany postawy? Stan na godzinę 13:15 to 90% głosów że sig, czyli my wszyscy, nie jest miejscem do polityki.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline lajon38

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 308
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?
« Odpowiedź #17 dnia: 24.06.2020, 13:27 »
Polityka z SIG pójdzie w niepamięć, jest tylko jeden warunek,PiS i Duda muszą stracić władzę. Ot cała tajemnica.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 636
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?
« Odpowiedź #18 dnia: 24.06.2020, 13:37 »
Polityka z SIG pójdzie w niepamięć, jest tylko jeden warunek,PiS i Duda muszą stracić władzę. Ot cała tajemnica.

Dlaczego tak myślisz? Wątek, jak dobrze rozumiem, ma swoje źródło w dyskusji w temacie sklep Drapieżnik. Nie bardzo rozumiem co się ludziom w tej dyskusji nie podoba.

Chociaż czasami wydaje mi się, że źródło problemów tkwi w dysonansie poznawczym niektórych użytkowników. Lubią jakieś miejsce (w tym wypadku forum SiG), sporo się dowiadują i sporo do niego wnoszą. Dowiadują się przy okazji, że ktoś ich robi w bambuko bo niby kasę od rządu dostają a tutaj się dowiadują, że to ich kasa, którą rząd im zabrał.... W dodatku im dłużej to wszystko trwa, tym więcej mają okazji żeby się przekonać że to prawda. A PZW dalej jest takie samo.....

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?
« Odpowiedź #19 dnia: 24.06.2020, 14:26 »
Polityka z SIG pójdzie w niepamięć, jest tylko jeden warunek,PiS i Duda muszą stracić władzę. Ot cała tajemnica.

Nawet w tym wątku niektórzy nie potrafią się powstrzymać przed swoimi poglądami.
A mi PiS i Duda pasuje i ich popieram.

Offline Zbigniew

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?
« Odpowiedź #20 dnia: 24.06.2020, 14:27 »

A mi PiS i Duda pasuje i ich popieram.

Ugryzę się w język :facepalm:

Offline pawlica

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Belgia
Odp: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?
« Odpowiedź #21 dnia: 24.06.2020, 14:48 »
Może nie nie udzielam się na forum za często ale lubię czytać opinie innych użytkowników, forum jest jakaś kopalnią wiedzy i każdy na każdym poziomie znajdzie tu pomocne informacje.

Ale gdy czytam takiie dyskusje w wątku o sklepie drapieżnik to szczerze chce mi się ewakuować. Dlaczego? bo nic to nie wnosi i jest po prostu nudne!

Uważam SiG za forum typowo wędkarskie i życzyłbym bym sobie i Wam użytkownicy by takie pozostało.

Polityce  stanowcze NIE

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 636
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?
« Odpowiedź #22 dnia: 24.06.2020, 15:41 »
Może nie nie udzielam się na forum za często ale lubię czytać opinie innych użytkowników, forum jest jakaś kopalnią wiedzy i każdy na każdym poziomie znajdzie tu pomocne informacje.

Ale gdy czytam takiie dyskusje w wątku o sklepie drapieżnik to szczerze chce mi się ewakuować. Dlaczego? bo nic to nie wnosi i jest po prostu nudne!

Uważam SiG za forum typowo wędkarskie i życzyłbym bym sobie i Wam użytkownicy by takie pozostało.

Polityce  stanowcze NIE

Ale co ma wynosić? Wątek jest o sklepie a nie o łowieniu ryb. Cześć ludzi narzeka, że rabatów nie ma takich jakby chcieli, albo, że ceny nie są tak niskie jak np. w UK. Ktoś im na to odpowiada, że przez to, iż mają wyższe koszta jak sprzedawcy w innych krajach bo np. trzeba więcej podatków płacić. Co w tym miejscu jest nie tak jeśli to wątek o sklepie a nie o zanęcie na rzeczne leszcze?

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?
« Odpowiedź #23 dnia: 24.06.2020, 16:04 »
Nie dla polityki i osobistych wycieczek.
Nie dla nieprzestrzegania regulaminu forum, a w szczególności przez administratorów.
Nie dla kaleczenia języka polskiego.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?
« Odpowiedź #24 dnia: 24.06.2020, 16:06 »
Koledzy, myślę, że już w TV jest wystarczająco dużo tego "bałaganu" zwanego polityką, że tu, w "naszym zaciszu wędkarskim" może powinniśmy nieco od niego uciec...
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?
« Odpowiedź #25 dnia: 24.06.2020, 17:22 »
Panowie, od polityki nie uciekniemy niestety. Co jakiś czas na pewno pojawi się w którymś z  tematów. Ważne, aby moderatorzy szybko reagowali. Nie jestem zwolennikiem polityki, dlatego też nie mam dostępu do takowego działu na forum. Nie interesuje mnie i tyle.  Wiadomo nie od dziś, że gdzie polityka tam i emocje. Taka nasza Polska natura. :)
Koledzy :beer:
Adam

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?
« Odpowiedź #26 dnia: 24.06.2020, 17:25 »
Odnośnie kaleczenia języka, to w tym kontekście "nieprzestrzegania" piszemy łącznie 🤣

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?
« Odpowiedź #27 dnia: 24.06.2020, 17:32 »
Odnośnie kaleczenia języka, to w tym kontekście "nieprzestrzegania" piszemy łącznie 🤣

Masz racje, poprawie
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?
« Odpowiedź #28 dnia: 24.06.2020, 17:35 »

Masz racje, poprawie

 :thumbup: :beer:

Offline michal_krk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?
« Odpowiedź #29 dnia: 24.06.2020, 17:42 »
W wątkach wędkarskich stanowczo nie. W sekcji offtopic - niech każdy piszę co chce. Nie każdy musi przecież to czytać :thumbup: