Autor Wątek: Angryfish.pl  (Przeczytany 21526 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Angryfish.pl
« Odpowiedź #15 dnia: 29.07.2020, 12:46 »
Facebook i YouTube od dawna stał się tubą propagandowa i miejscem masowego wciskania kitu. Niestety dziś mamy co mamy i warto się od tego trochę dystansować.

Tym większy szacunek mam dla Feeder Fans których romans z Preston jest związkiem jawnym, ale nie promują go w sposób uciążliwy niczym komar nad uchem ale robią najlepszy w kraju festiwal wędkarski, kręcą wspaniałe filmy z masą wiedzy dot. komercyjnego wędkowania, piszą ciekawe artykuły, drylują taktyki mistrzów i dzielą się z innymi użytkownikami.

Słowem jeden skromny team robi robotę jakiej próby nie podjęły się największe firmy w Polsce. Oby tak dalej.

Ciężko się z tobą nie zgodzić !!! :bravo:

Zauważcie jak poukładał się rynek jest sklep - w pociągu pojawia się producent - potem jakiś sponsorowany team - wędkarz ... i kręcą materiały - o cud miód sprzęcie - zanętach - przynętach...
Najbardziej widać to włąśnie na yotubach... targach... fejsie.


Maciek

Online Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Angryfish.pl
« Odpowiedź #16 dnia: 29.07.2020, 13:38 »
Tak czytam i śmiech mnie ogarnia. Dzielicie cały ten piar na lepszy i gorszy :) z całym szacunkiem dla jednych i drugich ale to nie filantropii którzy robią to dla ideii lub Nas wędkarzy, każdy z nich ma jakiś w tym swój zysk . Proszę mnie nie zrozumieć źle  ja nie widzę w tym nic złego ale nie ma co dzielić na gorszych lub lepszych.
 Co do najlepszego "festiwalu" wędkarskiego to z tego co czytałem to owszem zawody super udane , można powiedzieć jedne z lepszych :thumbup: ale nie porównujcie zawodów dla 35 osób do tych z 60, 80 czy ponad 100 osób ( tym bardziej na wodzie PZW ) :)  Chłopaki robią super robotę i Wielki Szacun dla nich za organizacje taki komercyjnych zawodów( wiem coś o tym )
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Angryfish.pl
« Odpowiedź #17 dnia: 29.07.2020, 14:23 »
Tak czytam i śmiech mnie ogarnia. Dzielicie cały ten piar na lepszy i gorszy :) z całym szacunkiem dla jednych i drugich ale to nie filantropii którzy robią to dla ideii lub Nas wędkarzy, każdy z nich ma jakiś w tym swój zysk . Proszę mnie nie zrozumieć źle  ja nie widzę w tym nic złego ale nie ma co dzielić na gorszych lub lepszych.
 Co do najlepszego "festiwalu" wędkarskiego to z tego co czytałem to owszem zawody super udane , można powiedzieć jedne z lepszych :thumbup: ale nie porównujcie zawodów dla 35 osób do tych z 60, 80 czy ponad 100 osób ( tym bardziej na wodzie PZW ) :)  Chłopaki robią super robotę i Wielki Szacun dla nich za organizacje taki komercyjnych zawodów( wiem coś o tym )

A co myślisz że nie ogarneli by i 200 osób... - myślę że tak i to spokojnie kilka wydań - eliminicje i po robocie.
Porównujesz sory ale dwa światy ... XXI wiek z ubiegła epoką. ( przynajmniej z wiekszością zawodów w pzw).
Sami uczesniczą w zawodach pzw - i jako organizatorzy mają rozeznanie ( pewnie temu tak świetnie im to wychodzi)
Maciek

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Reputacja: 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Angryfish.pl
« Odpowiedź #18 dnia: 29.07.2020, 16:21 »
Enzo nie chodzi o gorszych czy lepszych. Myślę, że każdy zdaje sobie sprawę z tego, że czerpią jakieś korzyści dla niektórych to pewnie i praca. Ja wyraziłem tylko zdanie na temat w jaki sposób to robią i tyle. Sposób, który mnie osobiście odstrasza :)

Offline MaciejK

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 40
Odp: Angryfish.pl
« Odpowiedź #19 dnia: 29.07.2020, 19:33 »
Ja chciałem się odnieść do ich moim zdaniem natarczywego wciskania sprzętu byDome. Zaznaczam, że nie mam nic z tej marki a informacje, które się pojawiają na forum są raczej pozytywne. Ale sposób w jaki próbują wypromować sprzęt budzi we mnie negatywne odczucia. Chodzi głównie o facebooka i grupy poświęcone feederowi. Jeżeli ktoś prosi o poradę w doborze np. wędki od razu wrzucają link do sklepu i zachęcają do kupna. Na moje pytanie dlaczego akurat ten produkt polecają, co jest w nim takiego dobrego poza tym co już przeczytałem w opisie producenta. Dostaję odpowiedź, że kolega z zespołu łowi i jest zadowolony. Moim skromnym zdaniem to żadna rekomendacja. Nawet gdyby był niezadowolony to i tak publicznie nikt tego nie przyzna. Trochę chyba przesadzają, mnie osobiście zniechęcili i nie zamierzam na razie nic tam kupować.

Norma na fejsie. Raj dla naganiaczy, lokujących produkty i wszelkiej maści sprzedawców.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 022
  • Reputacja: 404
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Angryfish.pl
« Odpowiedź #20 dnia: 29.07.2020, 19:36 »
Ja chciałem się odnieść do ich moim zdaniem natarczywego wciskania sprzętu byDome. Zaznaczam, że nie mam nic z tej marki a informacje, które się pojawiają na forum są raczej pozytywne. Ale sposób w jaki próbują wypromować sprzęt budzi we mnie negatywne odczucia. Chodzi głównie o facebooka i grupy poświęcone feederowi. Jeżeli ktoś prosi o poradę w doborze np. wędki od razu wrzucają link do sklepu i zachęcają do kupna. Na moje pytanie dlaczego akurat ten produkt polecają, co jest w nim takiego dobrego poza tym co już przeczytałem w opisie producenta. Dostaję odpowiedź, że kolega z zespołu łowi i jest zadowolony. Moim skromnym zdaniem to żadna rekomendacja. Nawet gdyby był niezadowolony to i tak publicznie nikt tego nie przyzna. Trochę chyba przesadzają, mnie osobiście zniechęcili i nie zamierzam na razie nic tam kupować.

Norma na fejsie. Raj dla naganiaczy, lokujących produkty i wszelkiej maści sprzedawców.

Na fejsie nie ma co pytać bo polecą ci robinsona diplomata, coś z falgmana albo mikado UV ostatnio jeszcze tubertini atrax. Czyli zdanie wyrobione na podstawie filmów. Gdyby youtuber wzioł inny kijek w podobnej cenie to pewnie okazł by się równie dobry ;)
Co mnie przekonuje do sprzętu by dome mimo ,że nie miałem go w ręce ani nikt mi za to nie płaci. To sama osoba Dome Gabora który łowi na feedera na najwyższym zawodnicznym poziomie od tak dawna ,że większość feederowych celebrytów raczkowała jeszcze w spławiku. To ,że sam jako producent wrzuca dużo filmów (szkoda ,że po węgiersku) z zupełnie egotycznej dla nas odmiany węgierskiego feedera. To ,że uczyłem się  m in z jego filmów w momencie kiedy na polskim youtube praktycznie nic nie było. Tak więc pomijając strategie marketingowe cieszę się ,że ten sprzęt pojawił się w końcu na Polskim rynku. I tak jak wspominał już Enzo nie ma się co dziwić ,że producenci i testerzy wciwskają gdzie mogą swoje produkty. Na ich miejscu robilibyście inaczej ;) ?

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Angryfish.pl
« Odpowiedź #21 dnia: 29.07.2020, 19:47 »
Zbyszku to że polecą Diplomata,Atraxa,czy jakiś kij z Flagmana to całkiem ok ;),powiększają horyzonty :P

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 022
  • Reputacja: 404
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Angryfish.pl
« Odpowiedź #22 dnia: 29.07.2020, 19:48 »
Zbyszku to że polecą Diplomata,Atraxa,czy jakiś kij z Flagmana to całkiem ok ;),powiększają horyzonty :P
Żeby nie było każdy z nich to bardzo dobry kij ;)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Angryfish.pl
« Odpowiedź #23 dnia: 29.07.2020, 19:54 »
Nie wiem czemu ,ale jakoś nad wodą ,nie widuje w ogóle tych wspomnianych kijów na FB :P,propaganda nic więcej :-X

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Angryfish.pl
« Odpowiedź #24 dnia: 29.07.2020, 20:58 »
A ja łowię na dwa kije By Döme i dla mnie są super. Mam też dwa kołowrotki By Döme TEAM FEEDER Fine Carp 5000 i wiekszy 600. Klony, jakie można spotkać u innych firm ale mają dwa duże metalowa klipsy i quick drag i jak dla mnie fajna praca.

Kupiłem je jeszcze przed odkryciem Angryfish.pl przez Selektora na Haldorado.hu, bo mnie bardzo zainteresowały. Cieszę się, że Angryfish.pl ma tak bogatą ofertę z Haldorado.hu, bo pakowanie sprzętu w Haldorado to doskonałe przeciwieństwo tego, jak to się robi u Drapieżców.

Żałuję, ze nie porobiłem zdjęć dostawy z HU. Kijek w materiałowym pokrowcu, do niego w reklamówce dowiązany kołowrotek w oryginalnym kartoniku. Zamówiłem zapasową szczytówkę. Zapakowana w kartonową tubę o grubości ścianki 1 cm, ale, tuba była za krótka, więc doklejono drugi kawałek, tyle że wąską taśmą. Całość wpakowano w długi prostokątny i cienki karton. Żadnych naklejek "ostrożnie". Te dwa kawałki grubej tuby rozkleiły się w transporcie.
Nie wiem, jakim cudem udało się kurierowi dostarczyć dwie tak spakowane przesyłki w całości. jedyne uszkodzenie to trochę wgnieciony fabryczny kartonik kołowrotka. Chyba jestem farciarzem :D

Dlatego bardzo się cieszę, że ten sprzęt jest wreszcie dostępny w Polsce. Jest to ciekawa alternatywa, niedostępna u nas do tej pory. A że chłopaki robią promocje, jak umieją, żeby interes się kręcił, to nic dziwnego. A umieją, jak umieją. Nauczą się.

Pozdrawiam,
Tomek

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Angryfish.pl
« Odpowiedź #25 dnia: 31.07.2020, 06:25 »
Na moją prośbę w komentarzu ostatniego filmu, chłopaki zrobili krótkie porównanie dwóch wędek.
Nawet wiem jaki będzie mój następny zakup 8)
Marcin

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Angryfish.pl
« Odpowiedź #26 dnia: 31.07.2020, 07:52 »
Bardzo przydatne porównanie. No i wędki wyglądają na zacne.
Marcin

Online Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 697
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Angryfish.pl
« Odpowiedź #27 dnia: 31.07.2020, 08:04 »
W obu przypadkach stwierdzenie że różnica polega na tym , że im większa ryba , tym bardziej się ugina. Więc to są dwa takie same kije , tylko w innym kolorze ;)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Angryfish.pl
« Odpowiedź #28 dnia: 31.07.2020, 20:33 »
Przerzucę to tu, bo dostałem pytania na priv w sprawie tych wędek. Nie jest to typowa prezentacja, więc nie umieszczam tego w dziale sprzęt. Ale jeśli moderator uważa inaczej ...

Döme TEAM FEEDER Pro Method Feeder 390H to mój dość świeży nabytek, była ze mną nad wodą dopiero dwa razy ale już jestem z niej bardzo zadowolony.
To mój pierwszy feeder 3,90 i drugi z Haldorado. By Döme TEAM FEEDER Master Carp Pro 360H (cw 30-100) kupiłem jesienią ub.
roku. Zastanawiałem się, czy nie kupić Master Carp 3,90 ale nie żałuję, że wybrałem Pro Method.
Porównując te dwie wędki to Master Carp ma większe przelotki - pierwsza 24,5 mm, ostatnia na szczytówce 4 mm, uzbrojona w ramkę. Pro Method, odpowiednio 19 mm i 2 mm na szczytówce, bez ramki.
Jeśli chodzi akcję, to jest zasadnicza różnica. Master Carp jest sztywniejsza, pod karpiem 5+ gnie się do połowy. Pro Method, akcja progresywna pod karpiem 5+ pracuje już na całej długości, choć nie jest kluskowata. Założyłem do niej Browninga black vipera z plecionką Nohito 0,08 i 12 m strzałówki 0,3. Na siedząco, bez wielkiego wysiłku powtarzalne i celne rzuty na 66 m podajnikiem 40 g.
Dołączam zdjęcia obu wędek z ugięciem pod ciężarem 0,5 kg i 1,5 kg.





Szczytówki oznaczone light, medium, havy, bez podania OZ. Ja wieszam na szczytówce wędki różne obciążenia i tak to porównuję.
I w wędce pro method pod ciężarem 40 g ugięcie: heavy - 23 cm, medium - 25,5, light - 28,5.
w wędce master carp pod ciężarem 40 g ugięcie: heavy - 23,8 cm, medium - 24,2, light - 24,5.

W wędce pro method różnice ugięcia poszczególnych szczytówek są wyjątkowo duże. Dla obciążenia 3 g
wynoszą: Light - 3,2; Medium -2,5 ; Heavy - 2 cm. Myślę, że jest dość uniwersalna również do mniejszych ryb.

Wykonanie wędek oceniam dobrze, nie znalazłem żadnych wad. Nie jestem jakimś znawcą ale według mnie szybko gasną, chociaż porównanie mam do delikatniejszych kijków. Te kupiłem do trochę dalszych rzutów i na większe ryby.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline garowy

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Angryfish.pl
« Odpowiedź #29 dnia: 03.08.2020, 20:06 »
Tomba a jak Ci się sprawuje ten Master, jako kij dystansowy? Jakoś niekoniecznie wierzę w te tabelkowe dane z podanymi dystansami. Ciekawe dlaczego w wersji LC 3,9m jest lżejszy niż 390H wersja...? ??? Czyżby coś "ucięli" na materiale blanku?